Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hol tudnék rock/emo/goth féle...

Hol tudnék rock/emo/goth féle felsőket, pulcsikat venni?

Figyelt kérdés
Az ilyen darkshop féle iszonyatdrága helyek kizárva. hol máshol találok ilyen ruhákat?
2011. febr. 17. 23:22
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Ez nevetséges, nehogy már csak goth hordhasson csipkés fekete szoknyát például.

Az a pózer aki azt mondja hogy ő goth és közbe meg szart sem tud róla hogy miről szól. Én sose állítottam hogy goth vagyok, nem is szeretnék az lenni.

2011. febr. 18. 21:02
 12/24 A kérdező kommentje:

20:00

Sok barátom van aki goth, emo, punk, skinhead, rocker, metalos, és kb minden más stílusból is akadnak barátok, senkit nem zavar hogy én így öltözöm. Mindenféle zenét hallgatok, ők is egyetértenek azzal hogy a legjobb ha az ember önmaga marad és nem kategorizálja magát sehova. Nincs szükségem rá hogy ilyen csoportokba tartozzak, nem vagyok már 15 éves, tudom hogy semmi értelme. Az ember legyen önmaga, ne korlátozza magát egy stílus miatt.

2011. febr. 18. 21:06
 13/24 A kérdező kommentje:
az előző a 21:00-nak ment...bocs.
2011. febr. 18. 21:07
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem azért a két fillérért, de a gothok például tisztában vannak azzal, hogy EREDETILEG MIT KÉPVISEL A GÓTIKA?. Szerintem inkább ezek a majmok tesznek nevetségessé, figuráznak ki, egy középkori stílusirányzatot. Inkább nektek kéne művelődni, és a valós történelemben kutakodni. Ezek a göncök ugyanúgy egy divatot képviselnek, csak underground vonalon. Nem hinném, hogy bárki különösebb magyarázattal tartozna azért, mert felvesz egy csipkés fűzőt. Ráadásként igen szűk láűtókörre vall az, ha valaki beskatulyázza magát egyetlen stílusba, és ugyanazt fújja, amit a többi baromtól hall. Gratulálok. Igen intelligens emberek vagytok.


Kérdező: Hordj olyan ruhákat, amelyek tetszenek neked. Ne foglalkozz a buta, primitív, kötekedő emberek véleményével.

2011. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

79% 10:25


A középkori gótikának kb semmi köze nincs a modern goth szubkultúrához. Általában azoknak, akik teleaggaják magukat a gótika épitészetével fogalmuk sincs milyen volt a gótika öltözködése. Jobb esetben viktoriánus ruhákat hordanak, persze sötétebb színekben. Rosszabb esetben a retkes bakancs mellé felveszik a fűzőt, zsíros és festetlen a hajuk, nem tudnak sminkelni és még sorolhatnám. Persze verik a mellüket az eleganciára, a kifinumultságra.

El kell hogy keserítselek, a goth a punkból származik, meglehetősen kevés köze van a gótikához mint művészeti korszakhoz. Amiatt akasztották rá, mert a szintik hasonlítottak a templomi orgonához. Ennyi. Nézd csak meg a gothic.hu-n a feketelyukról készült képeket. Úgy nézett ki a goth szubkultúra gyökere, nem valami fűzős kisasszonyok voltak a legkorábbi gothok hanem tupírozott hajú emberkék Cure meg Bauhaus pólóban. Csak hogy tisztázzuk.

2011. febr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Ez tény, amit az utolsó mond. De azért nem hiszem, hogy fikázást érdemel, mert mára átalakult, és sok válfaja van.

Mellesleg a bakancs-szoknyás meg egyéb szánalmas dolgokkal dobálózó emberkének üzenném, h a goth nem egyenlő a goth metállal, és az utóbbit sem az alapján kellene megítélni, ahogy az a pár mit sem tudó 15 éves képviseli hazánkban. Ugyanis sajnos az értelmesebb, idősebb rétegen a többség észre sem veszi, hogy goth, és ezekről a magamutogató tinédzserekről alapozza meg a véleményét.

Az utolsó előttinek meg üzenem, hogy bárkit be lehet rakni bármilyen skatulyába, de ha tényleg egy doboznak tekinted azt, ami kifejez téged, akkor nem vagy több annál a kategóriánál. AZ már más kérdés, hogy a szubkultúrák olyan emberekből állnak, akik osztanak bizonyos nézeteket - melyeket nem együtt, hanem egyéni úton fejlesztettek ki, és ezáltal jutottak el a szubkultúrához! - de ettől még nem lesznek egyformák. Mint ahogy attól sem lesz egyforma az összes ember, ha a diszkóba szeret járni, se attól, ha épp a plázázás a legfőbb elfoglaltsága.

2011. febr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

A goth akkoriban a hatalmas diszkó mánia ellen indult, "A divat nem divatos többé!" jelszóval. Főleg feketét hordtak, neccet és bakancsot, valahol a punk környékén volt az öltözködésük. Az oldschool goth és a mai goth teljesen eltérő, mára már egy szubkultúrává nőtte ki magát és jellegzetes öltözködésük a fűzős ruhák, hosszú szoknyák, bakancsok illetve a régi viktoriánus stílusú ruhák.


Nem kell egy egész történelem könyvet megtanulni ahhoz, hogy ilyen ruhát hordhass, aki könyvből tanulja ezt az életérzést, az már régen rossz. Csak azt akarták mondani a válaszolók, hogy ha nem tudsz erről a felfogásról semmit, akkor inkább ne hordd, mert ez nem csak egy stílus, sokkal többet foglal magába. Az emóval ellentétben. Emós cuccokat hordhatsz, azokat hordja mindenki, mert divat, de a rockerből és gothból ne csináljatok divatot. Minél többen fognak goth cuccokat hordani felfogás nélkül, annál hamarább lesz belőle divat. Próbáld csak ki, hogy fehér fűzős bakancsban járkálsz, mert úgy tetszik. Jelentésük van, amiket ha nem értessz, akkor nem szabad hordanod.

2011. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Jajj de én csak azt tudom továbbra is mondani hogy ez tetszik, ezt hordom... nem fogok goth lenni csak azért hogy goth ruhát hordhassak. Vagy nem tudom végül is mit várnátok tőlem... nem leszek semmilyen stílus követője mert egyiknek sincs értelme. Vagy inkább úgy mondhatnám mindben van olyan dolog ami tetszik nekem, de egyik felfogásával sem értek teljesen egyet.


Vagy te nem azért hordod azokat a ruhákat amit hordasz mert az tetszik?? Ha azt "magáévá tenné" egy stílus ahova nem tartozol akkor levennéd és valami olyat hordanál inkább ami "stílustalan" de nem teszik? Elég nagy baromság lenne.

2011. febr. 19. 13:28
 19/24 anonim ***** válasza:

"Vagy te nem azért hordod azokat a ruhákat amit hordasz mert az tetszik?? Ha azt "magáévá tenné" egy stílus ahova nem tartozol akkor levennéd és valami olyat hordanál inkább ami "stílustalan" de nem teszik? Elég nagy baromság lenne."


Pont ez a problémája a punkoknak, rockereknek meg a gothoknak az emokkal. Átvettek egy csomó mindent a goth divatból, és benézik őket gothnak.

Az emo most új, mint a goth volt 30 éve. Akkor meg mindenki goth volt, nem volt se története se kialkult világnéze meg semmi. Mindenki kiadta magából az érzelmeit és ennyi. Az emo is ki fog fejlődni, 10-15 év múlva már lesz mögötte valami.


"Nem fogok goth lenni csak azért hogy goth ruhát hordhassak. Vagy nem tudom végül is mit várnátok tőlem... nem leszek semmilyen stílus követője mert egyiknek sincs értelme."


Az a baj, hogy nem érted a stílus és a szubkultúra közötti különbséget. A szubkultúra közösség, olyan mint egy nép, saját kultúrával, szokásokkal.

A stílus mindenkinek a sajátja, egy szubkultúrán belül elég sok stílus megtalálható.


"Az oldschool goth és a mai goth teljesen eltérő, mára már egy szubkultúrává nőtte ki magát és jellegzetes öltözködésük a fűzős ruhák, hosszú szoknyák, bakancsok illetve a régi viktoriánus stílusú ruhák. "


No azért az utolsó mondatrész eléggé leegyszerűsítő. Gothon belül is van elég sok minden, cyber, industrial, viktoriánus, cabaret, deathrock, törzsi-hastáncos, steampunk, neofolk, new wave... korántsem olyan egyöntetű, hogy akin fűző-szoknya van az goth. Fűző-szoknyát hordanak a metálosok is, a neofolkra pl. nem jellemző a fűző, cybergothon soha nem látni hosszú szoknyát stb. Nem könnyű jellegzetes dolgokat mondani.


"...aki könyvből tanulja ezt az életérzést, az már régen rossz."


A szubkultúrába tartozás nem jelenti azt, hogy onnantól nincs egyéniséged. Ideális esetben megtalálod magad valamiben, ami hasonlít arra ami belülről jön. Emellé persze azért illdomos ismereteket gyűjteni, nyilván nem tudsz mindent tapasztalat útján megismerni. nincs időgép, nem tudsz visszamenni '82be. Inkább szerzek ismeretet könyvből, mint mondjak hülyeséget saját kútfőből.


"Minél többen fognak goth cuccokat hordani felfogás nélkül, annál hamarább lesz belőle divat. Próbáld csak ki, hogy fehér fűzős bakancsban járkálsz, mert úgy tetszik. Jelentésük van, amiket ha nem értessz, akkor nem szabad hordanod."


Hordani hordhatsz, csak vagy megvernek, vagy hülyének néznek egy életre. Ettől próbálunk megóvni. Nyilván én sem aggatok magamra mindent ami tetszik, mert tisztában vagyok azzal, hogybaromi hülyén néz ki ha nem illik össze a cucc ami rajtam van. Szimbólumokkal meg különösen nem árt óvatosnak lenni. A goth mint divat már lecsengett, átlalakult szubkultúrává, de persze szubkultúrán belül is van divat.

2011. febr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 12:15


Az utolsó válaszolóknak. Mielőtt butaságokat beszélnétek:

[link]

2011. febr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!