Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A Bocskai öltözék milyen...

A Bocskai öltözék milyen alkalmakra való?

Figyelt kérdés
(Tudom, hogy régen iskolai egyenruha volt ,nemzeti ünnepekre, esküvőre stb is való.) De leginkább az érdekelne, hogy középiskolás évzáróra jó lenne-e mert születésnapomra kapok Bocskait és oda fel szeretném húzni. Ehhez kérném ki a véleményeteket. Aki esetleg nem tudná miről beszélek itt egy link: [link]
2011. ápr. 16. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jó évzáróra, hacsak nem irnak elő külön valami egyenruhát a suliban. Elegáns és szép :) Szerinem nyugodtan vedd fel.
2011. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó, ha nem kötelező más. Nagyon tetszik. :)
2011. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2011. ápr. 16. 14:45
 4/12 A kérdező kommentje:
Bár kíváncsi vagyok még több véleményre. Olvastam olyat is hogy valaki fölhúzta és egyből lefasisztázták meg lejobbikosozták pedig ennek a díszmagyar ruhának semmi köze ezekhez.
2011. ápr. 16. 14:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak mert hasonlít. De az ilyenek tudatlanok. Ma már nem lehet semmi ősmagyar jelképet felvenni, mert az már fasiszta. Szerintem hordja, aki akarja, és akinek tetszik.

Ezzel a ruhával tényleg semmi gond nincs. Ha valaki beleköt, az őt minősíti. Az egyik volt tanáromnak ilyen volt az ünneplője.

2011. ápr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon zsír a képen levő. Nekem is van, csak más és más inggel. Am sztem az az egyik jó benne, hogy mindegyik más, mégis elegáns. Sztem magyar területeken bármilyen ünnepi alkalomra megfelel, főleg nemzeti ünnepekre, sulin belül ballagás, évzáró. Én szalagavatóban ebben voltam. Csak nekem volt ilyen, néztek is nagyon, hogy milyen "népies" vagyok (kpják be a fszomat). Sztem nem népies, hanem simán elegáns meg egyedi, meg vhol az ellenállás jelképe is. Persze vannak akik egyből fasisztáznak, de azok le vannak tojva.


Jó bevallom, időnként én is ódzkodom a felvevésétől, de ha te is felveszed, akkor én is bátrabban fogom. Meg persze templomi alkalmakra is jó, pl Húsvétkor vagy Karácsony vagy ilyesmi.


Sőt lehet hogy vannak olyan lányok, akiknek ez bejön. Egyszer én is megkérdeztem és aszonták, hogy álmaik férfija ilyet hord meg hasonlók.


Húzd fel bátran, én is felvettem középiskolai ballagásra meg szalagavatóra.


A lányok amúgy sem bírnak magukkal, hogy legyenek díszesebbek meg feltűnöbbek, szal kéne vmi nekünk fiúknak is. Meg az öltöny már annyira egyhangú, kb mindenki öltönyben van.


De írjatok még véleményeket, engem is érdekel.

2011. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
A református iskolákban még most is egyenruha a bocskai... én utáltam.
2011. ápr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
énse túlzottan kedvelem>.<bár pasin állati jóóó:$
2011. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De miért utáltad? Én egyszerűen csodálom, meg hát magyar vagyok...valahogy hivatásomnak érzem hogy őrizzem a hagyományokat, köztük ezt is.
2011. ápr. 18. 21:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jól néz ki, és a modell a képen iszonyat jóképű*-*
2011. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!