Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nem furcsa ez a változás a...

Nem furcsa ez a változás a stílusomban?

Figyelt kérdés

3-4 évig a gót, sötét stílus jött be, csak fekete ruhákat hordtam, a zene is szomorú dalszövegű, depresszív volt. Aztán úgy kb. 1 évvel ezelőttig elkezdtem színesebb ruhákat is hordani, úgymond \'alterosakat\'. Mostanában viszont (mini)szoknyában, nőiesebb felsőben, kisminkelve szeretek járni és az előtte oly nagyon utált diszkóba is többször elmentem és nagyon jól éreztem magam. Rájöttem, hogy nagyon szeretek táncolni és szépen kinézni.


És kicsit furcsa, hogy miből mi \'lettem\'. Mindemellett néhány volt barátnőm(?) nagyon furcsán néz rám...pedig én így érezném jól magam. Ne is foglalkozzak velük? Nyugodtan legyek \'cicababásabb\'?


18/L


2009. márc. 9. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz az álítólagos baránőkkel. Ha nem értik meg, hogy így érzed jól magad akkor nem is igazi barátok. Szerintem nem furcsa ez a változás. Én régen rocker voltam, feketében jártam meg kockás ingben. :) Aztán szépen lassan elmaradt az edzőcipő, a szintelen dolgok, az ing... és egyre csinosabb nőies ruhák kerültek előtérbe. A rock zenét ma is szeretem, de ezt nyugodtan meghallgatom rózsaszínbe öltözve is :) szóval szerintem hajrá! Találd meg "önmagad"! Éld abban az életed és lesz igaz barátod is aki nem fog furcsán nézni mert nem az ő életét éled!
2009. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen normális, sokan járnak be hasonló utat. Egyszerűen felnősz szépen lassan.
2009. márc. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jo uton haladsz, es ahogy a belsod kezd megvaltozni ugy alakul a kulsod is. Batran legyel cicababasabb ha Neked ez jon be!!!! Es nagyon becsulom Benned, hogy a barataid miatt nem ragadsz le egy stilusnal hanem vallalod magad. Tok jo csaj vagy. :)
2009. márc. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy rátaláltál a saját stílusodra.

Egy igazi barát akkor is barát, ha krumplis zsákot veszel fel nagyi-cipővel :) Hiszen a barátainkat szeretjük, és elfogadjuk őket olyannak, amilyenek.

A cicababás stílussal nincs semmi baj, amíg tartalom is van mögötte :)

Egyébként előítéletek mindenkivel szemben vannak, csak aki tisztában van az adottságaival, azt nem tudják befolyásolni az esetleg rosszalló megjegyzések.

2009. márc. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

sok lány esik át ilyen változáson, mint Te és ez egyáltalán nem baj, találd meg a stílusod, öltözz úgy, ami a legjobban tetszik, jól érzed benne magad és jól is áll

azok a "barátnőid", akik ezt nem fogadják el nem érdemlik meg a figyelmedet!! egy igazi barátnak semmit se számít, hogy milyen stílusban öltözködsz!!!

és a magyarázat szerintem csak annyi, hogy felnősz és rájössz, hogy a zenei stílus szerinti öltözködés nem fontos és ki mered hangsúlyozni, hogy szép és nőies vagy! :)

2009. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Orulj inkabb neki hogy megvaltoztal es elvezed az eleted!!

ne valtozz vissza azert mert nehany irigykedo baratno furan nez rad.. ez mind azert van mert telejsen megszepultel megnoiesedtel es csodaszep lettel hisz vidaman eldegelsz msotmar..

aztan meg nyugodtan legyen ugymond "cicababas"ha igy erzed jol magad :)

aztan meg mindenbe elonyt elvezel igy siznesebben oltozve nem egyhanguan vidaman meg hat diszkoba is eljarsz hisz imadsz tancolni.. mi kell meg?!

eldd igy az elelted es legyel mibndig vidam :*

2009. márc. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én annyiban pontosítanám a fentieket, hogy ez nem feltétlenül a "felnövés", az érés jele, (attól még lehet érett a Kérdező, de nem a váltás miatt) mert - vegyük észre - valahova így is tartozik a Kérdező, csak most már egy többségi csoportba. Így is képvisel egy "stílust", ami fontos Számára, csak egy elfogadottabbat! Ne úgy kezeljük már a dolgokat, hogy aki mainstream, átlagos, vagy diszkós, az "felnőtt", aki meg valamely szubkultúra tagja, az "gyerek"!


Egyébként minden másban egyetértek a többiekkel, valóban vannak, akiknek csak egy pár éves kaland a goth vagy rocker stílus. Megértem a barátnőid reakcióját is, - tizenévesen én is másképp gondolkodtam a stílusváltókról, ma már elfogadóbb vagyok :) - úgy érzik, most elárultad önmagad, mert konformizálódtál, és ezzel mintha azt is elárultad volna, ami a fő közös dolog volt Bennetek. De ha azért váltottál, mert valóban megváltoztál, akkor szerintem ez elfogadható. Ha valóban a barátaid, és elmagyarázod nekik, miért váltottál, nem azért, mert másokat majmolsz, agy mert meguntad a "kivetett lázadó" státuszt, akkor előbb-utóbb csak megértik. Bár ajánlatos barátokat szerezned az új közegedből is, biztos, ami biztos.


Annyit fűznék még hozzá, hogy a rockerség már rég nem azt jelenti, hogy nem öltözünk szépen, nőiesen, a goth pedig soha nem is jelentett ilyesmit! Nagyon kevés ma már a bő ingeket, XL-es pólókat viselő alter vagy rockercsaj. Egy olyan 10-12 éve még tényleg ez ment, hogy aki igyekezett nőiesebb lenni, lecicababázták, de ma már szerintem egy stíluson belül sem ez a jellemző.

Az acélbetkós persze örök :), de én is sokszor viselek hosszú vagy miniszoknyát (belegondolok, szinte soha nem veszek nadrágot), a felső pedig mindig szűkebb fazonú, kivágott.

28/n/goth :D

2009. márc. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,köszi! :)
2009. márc. 10. 21:12
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
az emberek változnak..én is még tavaly fel nem vettem volna semmi pénzért magassarkút, sportos voltam.de mostmeg már le nem szakad rólam és 20 éves vok.amúgy meg nekem is van mindenféle stílusú barátnőim, mindenki úgy szeressen ahogy vagyok és ahogy én jl érzem magam a saját bőrömben.ha belegondolsz most másért élsz vagy magadért?!te nem érezheted h más mit érez, de ők sem h te mit. a saját életedet alakítod, arról van szó, tehát viselkedj úgy. remélem érted mit akartam ebből most kihozni, mert kicsit zavaros lett.
2009. márc. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

en 6 evig ugy neztem ki mint egy csoves punk XD ... most en is elkezdtem lanyosabban oltozni ..de ennek ellenere halgatok punk zenet ... es nagyon nem erdekel hogy mit szolnak hozza masok

lehet hogy kezded kinolni a ,,lazado korszakodat'' ezzel nincs semmi baj ...

2009. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!