Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Igaz, hogy fekete ruhában...

Igaz, hogy fekete ruhában ugyanolyan meleg van mint bármely más színű ruhában?

Figyelt kérdés
tehát mindegy hogy fekete v fehér póló van rajtam, ugyanúgy megsülök? eddig próbáltam nyáron nem feketét hordani, de barátnőm szerint teljesen mindegy, hogy mi van rajtam.
2011. júl. 18. 00:15
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem a napon vagy, akkor nincs nagy különbség. Viszont a fekete egyszerűen szívja be a napfényt, borzasztóan meleg van benne, ha a napon vagy.
2011. júl. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fehér szín visszaveri a fényt, ergo nem lesz benne annyira meleged a napon, a fekete pedig elnyeli...
2011. júl. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A napon gondoltam. Szerintem is teljesen egyértelmű, hogy a fekete jobban szívja magába a meleget, de ő annyira biztos volt benne, hogy elbizonytalanított :D
2011. júl. 18. 00:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Adj rá egy fekete pólót, és told ki a napra :)
2011. júl. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 paradoomer válasza:
100%

A különböző színek különböző mértékben nyelik el vagy tükrözik vissza a fényt. Ez a napfény esetében komoly különbséget okozhat a hőelnyelés területén is. A tárgyak ezen tulajdonságát nevezik "albedónak".


"Az albedót legtöbbször a látható hullámhossztartományban vizsgáljuk, azaz a tárgyra érkező látható fény mennyiségének a tárgy által visszavert (százalékos) arányát értjük rajta. A 100% albedójú test a rá eső fényt teljes egészében visszaveri, a 0%-os albedójú pedig minden fényt elnyelő, abszolút fekete test." (Wikipédia)


A tévében láttam ezt a szemléltetést: nyári napsütésben sokkal gyorsabban olvad el a jégkrém egy fekete autóra téve, mint egy fehéren.


A sarki jégtakaró albedóhatása fontos, mert a fénnyel együtt a hőt is visszaveri a világűrbe. Minél kisebbre zsugorodik, annál több hőt nyelhetnek el a tengerek... Ezáltal a globális felmelegedés mértéke exponenciálisan is nőhet. (pozitív visszacsatolás)


Szóval verőfényes nyári napokon kerüld a sötét ruházatot, mert nem mindegy ;-)

2011. júl. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, megmutatom neki is őket,hátha így hisz nekem ;)
2011. júl. 18. 01:07
 7/7 anonim ***** válasza:

A sötét szín a napsugarakat nyeli el és így válik melegebbé.

Árnyékban ugyanolyan meleg a fehér ruha is, mint a fekete.

2011. júl. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!