Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Manapság miért van az, hogy...

Manapság miért van az, hogy ciki, ha valaki mer másként öltözködni mint a többség?

Figyelt kérdés

Nézegetek sokszor pl külföldi street fashion blogokat, és változatosan öltözködnek az emberek, eléggé úgy tűnik hogy azt vesznek fel, ami TETSZIK nekik, akkor is, ha eltér az átlagostól. Nekem itthon néha úgy tűnik mintha csak valami szükséglet lenne csak az öltözködés. Pedig szerintem kreatív dologként is fel lehetne fogni. Magyarországon miért ciki ez?:/ Meg ami még furcsa, hogy valahogy azt várnám, hogy oké, az idősebbek megbámulnak, rosszallóan néznek, stb. De ellenkezőleg, inkább a fiatalok viselkednek irtó gúnyosan, meg tesznek megjegyzéseket, bámulnak az ember arcába. (Amit pl elég primitív viselkedésnek tartok... de ez más téma)

Pl.: imádom a extrémebb öltözködést, csíkos-kockás stb. térd-és combzoknikat, általában rövidnadrággal, vagy rakott szoknyával + tornacipő, fodros, masnis felsőtől egészen a fiúsig, nyakkendő, ing stb... Gyakran tervezek, varrok is ha van időm. 18 éves lány vagyok, elméletileg ember, az emberek fejéből ítélve meg akik szembe jönnek az utcán, kb. ufó. Ez megint valami tipikus magyar jelenség? Állandóan azt lesi a többség, hogy mibe lehet belekötni valaki másban. Nem tudom irigykedjek-e, hogy másoknak mennyi szabadidejük van, vagy mennyire unatkoznak, ha ennyire fontos nekik hogy néz ki az utcán szembejövő ember. Pedig érdekes, van a másik véglet, aki szintén nem tudja hová rakni, mégis érdeklődik, tetszik neki, stb. Kár, hogy belőlük van kevesebb :')El kéne fogadni, hogy nem vagyunk egyformák, de úgy tűnik ez igen nehéz feladat... Egyébként nem különösebben izgat ha piszkálnak, 4-5 év alatt megszoktam minden velejáróját, inkább csak érdekel, mi lehet az oka. Mert beszólni mindenkinek van "agya", de addig sose jutnak el, hogy normálisan kifejtsék, mi nem tetszik, stb. Ezért meg pláne nem tudom komolyan venni a véleményüket...


2011. szept. 16. 22:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Háá ez a hagyd meg a 15 éveseknek duma odabąsz, mert ha egy 15 éves öltözik extrémebben, leginkább leķurvázzák. :D Ez olyan, mint hogy ezen az oldalon valaki feltesz egy kérdést, amiben benne van, hogy bulizott, akkor azt írják, hogy inkább tanuljon, de ha valaki túlhajszolja magát, akkor lazulnia kéne. Ezt komolyan nem értem.
2011. szept. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Egyébként ez nem csak Magyarországon van így. Éltem Ausztriában néhány évet, ott is megszólták az extrémebbeket. Ugyanakkor nem minden magyar benzinkútnál látni pink-fekete raszta csajt fekete-piros ruhákban, fekete alapon piros pöttyös saruban. :D
2011. szept. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

hát ha olyan értelemben extrém akkor igen.. de az extrém alatt itt nem a kirívó, nagyon nőcis öltözködést értem, hanem inkább az olyan értelemben feltűnőséget mint színes haj, szokatlan ruhadarabok kombinálása, stb. ezek általában olyan cuccok amilyeneket magyarországon kapni sem lehet, így nem csoda ha nem ismerik az emberek, DE ettől nem feltétlenül kéne megszólni szerintem. ha valami nem tetszik, diszkréten nem odanézni, ennyi :/ Azokat a 14-15 éveseket akik meg botladoznak a 15 cmes sarkú cipőikben, valahogy mégis kevésbé szólják meg mint pl engem :'D amit végképp nem értek. ja, hogy mert az divat, ami meg nincs 2. emberen az selejt :/ kár, hogy az emberek nem ismerik a kreativitást...


hát kint még nem éltem, de érdekes amit mondasz>_< mondjuk gondolom külföldön is helyfüggő, nem mindegy milyen ország, milyen város, stb... de azért ami itt megy nálunk szerintem eléggé szomorú ilyen téren:/

2011. szept. 18. 15:23
 24/25 anonim ***** válasza:
Azért az, hogy az emberek nem túl kreatívak, egy picit nagyképű. Tudniillik nem mindenki szeret extrémebben öltözködni. Én 1-2 éve még egyenesszárú farmert hordtam egy egyszerű felsővel és sportcipővel, de nem azért, mert annyira nem voltam kreatív, hanem mert így éreztem jól magam. Igazából nagyjából megértem azokat, akiknek nem ilyen "egyszerű" a stílusuk, de mégis úgy öltözködnek, mert a múlthétvégén elmentem őszi ruhákat venni egy plázába, pulcsit egyáltalán nem találtam, őszi kabát pedig vagy vászonkabát volt, vagy bőrdzseki. Arról meg ne is beszéljünk, hogy ha nem csőnadrágot találtam, akkor ilyen baromi bő farmert, de annyira, hogy még a combom vonala se látszódott benne. Szóval tulajdonképpen a boltok határozzák meg, hogy hogy lehet öltözködni.
2011. szept. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Akkor megint rosszul fogalmaztam, mindegy>_< Nem az zavar, hogy mások nem öltözködnek extrémebben, stb. Az zavar ahogy ezeknek az embereknek egy elég nagy része viselkedik azokkal akik máshogy öltöznek. Pont hogy néha az van, hogy ők tűnnek nagyképűnek, és néznek le engem azért mert máshogy öltözök... A nagyékpűséget meg kikérem magamnak, lehet rám ezer rosszat mondani, fel is vállalom, de ez az egy olyan jelző amivel biztosan nem illetne senki, aki ismer :'D Kimondottan irritálnak a nagyképű emberek. De ez már egy másik téma...

A szíve joga ha egyszerű öltözködéssel érzi jól magát, engem ugyan nem zavar senkinek a ruhája, az viszont annál inkább hogy a többi ember szemét annyira böki a kevésbé megszokott ruházat, hogy nem spórolják meg a pofátlan gúvadt szemmel bámulás+utcán lazába ócsárolás kombót... NEM kötelező hogy tetsszen neki, mielőtt még az jönne, hogy elvárnám mindenkitől hogy jónak tartsa. Egyszerűen úgy vélem, hogy egy alap illemhez tartozna az is, hogy az utcán idegeneket nem bámulunk meg, nem vágunk rá pofákat és főként, nem szólunk be hangosan. Engem legalábbis így neveltek:/ Valszeg sokakat ezek szerint nem... Ez a bolt dolog meg részben igaz, attól függ. Sajnos abban egyetértek, hogy nem túl nagy a választék, de valahogy mindig úgy keresek ruhát, hogy a saját ízlésemhez legalább némi köze legyen. Egyrészt így nagyjából megvan az a kinézet, az az íze az öltözéknek amit szeretnék, másrészt valahogy azt vettem észre, hogy azok a cuccok amikre én rástartolok pl egy boltban, a többi lányt a legkevésbé sem érdeklik. Vásárolok én is olyan boltban, amiben rengetegen, de érdekes módon még sose fordult elő, hogy ugyanaz a cucc szembejött volna. Meg ott vannak még a turkálók, ha valakinek belefér az ilyesmi. Én pl szívesen járok oda... meg sok ruhát át is szoktam alakítani, feldobni az ízlésem szerint.

2011. szept. 18. 17:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!