Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Manapság miért van az, hogy...

Manapság miért van az, hogy ciki, ha valaki mer másként öltözködni mint a többség?

Figyelt kérdés

Nézegetek sokszor pl külföldi street fashion blogokat, és változatosan öltözködnek az emberek, eléggé úgy tűnik hogy azt vesznek fel, ami TETSZIK nekik, akkor is, ha eltér az átlagostól. Nekem itthon néha úgy tűnik mintha csak valami szükséglet lenne csak az öltözködés. Pedig szerintem kreatív dologként is fel lehetne fogni. Magyarországon miért ciki ez?:/ Meg ami még furcsa, hogy valahogy azt várnám, hogy oké, az idősebbek megbámulnak, rosszallóan néznek, stb. De ellenkezőleg, inkább a fiatalok viselkednek irtó gúnyosan, meg tesznek megjegyzéseket, bámulnak az ember arcába. (Amit pl elég primitív viselkedésnek tartok... de ez más téma)

Pl.: imádom a extrémebb öltözködést, csíkos-kockás stb. térd-és combzoknikat, általában rövidnadrággal, vagy rakott szoknyával + tornacipő, fodros, masnis felsőtől egészen a fiúsig, nyakkendő, ing stb... Gyakran tervezek, varrok is ha van időm. 18 éves lány vagyok, elméletileg ember, az emberek fejéből ítélve meg akik szembe jönnek az utcán, kb. ufó. Ez megint valami tipikus magyar jelenség? Állandóan azt lesi a többség, hogy mibe lehet belekötni valaki másban. Nem tudom irigykedjek-e, hogy másoknak mennyi szabadidejük van, vagy mennyire unatkoznak, ha ennyire fontos nekik hogy néz ki az utcán szembejövő ember. Pedig érdekes, van a másik véglet, aki szintén nem tudja hová rakni, mégis érdeklődik, tetszik neki, stb. Kár, hogy belőlük van kevesebb :')El kéne fogadni, hogy nem vagyunk egyformák, de úgy tűnik ez igen nehéz feladat... Egyébként nem különösebben izgat ha piszkálnak, 4-5 év alatt megszoktam minden velejáróját, inkább csak érdekel, mi lehet az oka. Mert beszólni mindenkinek van "agya", de addig sose jutnak el, hogy normálisan kifejtsék, mi nem tetszik, stb. Ezért meg pláne nem tudom komolyan venni a véleményüket...


2011. szept. 16. 22:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

igen.ez Magyarország. nem fog vàltozni..túl sok ott a primitív f@sz.

Mióta elköltöztem, újra megtanultam, hogy olyan nincs, hogy én azzal foglalkozok, hogy neked milyen cuccaid vannak, hanem, én azzal foglalkozok, hogy én mit akarok felvenni, és mindenki màs meg sajàt magàval..ne vàrd, hogy a biliagyú Mo. ezt valaha is eléri

2011. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

nekem nagyon tetszik a felfogásod. én is hasonlóan gondolkozok a divat terén. imádok öltözködni, outfitteket összeállítani. és szeretném varni is megtanulni. :)


egyébként mit tanulsz? valami divathoz, vagy művészethez kapcsolódó szakot választottál? :)

2011. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen nincs. Aki jól öltözik, azt nem nézik le. Csak gyakran próbálnak kitűnni, és ez rosszul sül el:) Én durván extrémen öltözködöm, acélbetétes, szakadt cuccok, csipkék, én is varrom a ruháimat. De engem egyszerűen mindenki jól fogad. De tényleg, állandóan bámulnak, nem lenézően, inkább meghökkenve és csodálva, naponta 3x jönnek hozzám zsebkendőt kérni, vagy megkérdezni mennyi az idő, állandóan keresik a társaságom, a suliban is. Én jól csinálom. De ha ízléstelenül összeválogatsz különféle dolgokat csak hogy más legyél..ne várj pozitívakat. Egyszer volt, hogy egy páwa kiröhögött, de azonnal megszólalt ez a szám a fejemben: http://www.youtube.com/watch?v=i9LCHgpzfxQ (csak a klipp eleje a fontos) majd ettől önbizalmat kapva szó nélkül mellkason rúgtam nyilvános helyen, felállt, és elfutott:)
2011. szept. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
71%
Mert a mai divat sz*r. Mint a mai emberek is. Amúgy utálom az extrém öltözködést, de utálom a csőgatyás, festett hajú, piercinges, vasalt pedomacinövendékeket is. Úgy egyformán, mindkettőt.
2011. szept. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

első : hát, én is szívesen kipróbálnám milyen máshol. vagy egyáltalán az, hogy nem vidéken. itt vidéken úy vettem észre még gázabb :/ pesten nem annyira szoktak megnézni...


2: örülök hogy vannak akik hasonlóan gondolkodnak:) művészeti suliba járok, főként rajzot-festést meg szobrászatot tanulok, de régóta érdekel a varrás és ruhatervezés, szeretnék komolyabban is foglalkozni vele.


utolsó : nem teljesen érthetek egyet, mert szerintem ez nagyban függ attól is, hogy milyen környezetben élsz, stb. én vidéken lakom, nem túl nagy városban és itt bizony jó ha 3-4 olyan embert látok egy hét alatt, aki hasonló stílust képvisel mint én. nem gondolom, hogy gázul öltözködnék, továbbá ronda sem vagyok (ezt mások mondják, én csak arra alapozok.) de pl itt egy kép, hogy úgy saccra hogy szoktam öltözködni. egyébként meg kinek mi a gáz, azok az irányzatok amik engem isnpirálnak sok embernek elég furcsák, főleg elsőre. néha összevisszaságnak tűnhet, vagy nem tudom. csak hogy akkor már kiderüljön. egyébként meg nem kéne egyből azt feltételezned, hogy azért öltözök így mert ki akarok tűnni, és ezért összeválogatok mindenfélét. Sajnálom ha így gondolod, de a helyzet az, hogy van egy fő inspiráló irányzat, + ami tetszik, és nem kitűnni akarok, hanem magamnak megfeleln elsősorban, ergo ami tetszik azt veszem fel, és nem célom kitűnni. Azt mondanám, hogy az inkább a velejárója, amit eltűrök... egyébként nem szívesen teszek ki képet, nem szeretném hogy bárki felismerjen, de kíváncsivá tett, hogy mégis mit tartasz "gáz"nak. Amúgy pedig a leírásod alapján kifejezetten úgy öltözködhetsz, ami nekem pl baromi szimpatikus, és nagyon szépnek tartom. Én is varrok, de inkább kiegészítőket, ruhákat is szeretnék, van is néhány, de azok nem utcára készültek. ( nem tudom tudod-e mi az a cosplay) [link]

2011. szept. 16. 22:35
 6/25 A kérdező kommentje:
utolsó : jaj ne ezen múljon már:D tényleg nem nagy száma mai divat, de pl ha bemegyek egy átlag kínaiba, simán találok olyat, amit megfelelő darabokkal körítve be tudok építeni a stílusomba. Nem csak a boltok hibája ha a mai divat "gáz", csak az emberek valahogy mintha nem kutatnák fel igazán azokat a darabokat, amiből tök jót is ki lehet hozni. Egyébként meg festett a hajam és vasalom is, hú de szar vagyok :'D szerintem ettől senki nem lesz rossz ember. Ha pl nem tetszik a hullámos haj, miért ne lehetne egyeneset varázsolni belőle O_o
2011. szept. 16. 22:40
 7/25 anonim ***** válasza:

22:15 vagyok.

Hát látod, ennyi az egész:D

2011. szept. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
22:15 ezt most pontosan melyikre? bocsánat, ha nem értem teljesen.
2011. szept. 16. 22:42
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ami külföldön elfogadott sőt átlagos, az itt kirívó és néha megbotránkoztató. Itt nincsenek igazán jó divatmárkák. Zara talán, de maximum a TRF részlegen lehet elvétve egy-két jó dolgot találni.

Angliában például a Topshopban, New Lookban, Miss Selfridge-ben milyen a kínálat, méghozzá elfogadható áron...nagy a különbség. Akkor ott vannak a vintage meg a charity shopok meg szinte bárhonnan lehet netről rendelni és sokkal elérhetőbb az egész "stílus nevű dolog" és jobb az anyagi helyzet, toleránsabbak az emberek.

2011. szept. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, megnéztem a képet és szerintem nagyon jól öltözöl :) Én is vidéki vagyok, még szolidabb és mégis megbámulnak/lenéznek.
2011. szept. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!