Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Létszi írnátok "stílusfajtákat...

Létszi írnátok "stílusfajtákat"! Minden (lány) osztálytársamnak és barátnőmnek megvan a stílusa, nekem meg nincs! És még hajviseleteket is tudnátok írni?

Figyelt kérdés

Pl.: van olyan aki rockos, vagy a népművészeti dolgokat szereti,vagy színes ruhákba jár......

vagy hajviseletre: konty, egy copf vagy egészen mások........


2011. nov. 25. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
idézem: "létszi" LoL ezt komolyan írtad? légyszi...
2011. nov. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ez nehéz kérdés, mert a stílusok nem nagyon léteznek állandó kategóriákban, hanem inkább csak érzékelhető elemek és trendek a kavalkádban. Végtelen számú ötvözet és mindenféle variáció, meg kísérlet létezik. Ezeket kb csak a divat fellegváraiban tudják nyomon követni. A boltban vásárló felhasználó inkább úgy csinálja a dolgot, hogy egyrészt megtanulja/kikísérletezi, hogy mi az, ami az alakjára jól áll, kihozza az előnyeit, másrészt az életérzésének, érzéseinek, vágyainak megfelelően dönti el, hogy mit vesz fel, és mit nem. Mi az, ami közel áll hozzá és mi nem. Azért írok 1-2 trendet, amikről nekem tudomásom van, és most eszembe jut.


vintage: 20. század első felében lévő ruhastílus felújítva


glamour: Ez fényes, dívás.


"new yorki öntudatos nő": Lehet hogy ennek is van valami neve, de én nem tudom. New Yorkban találták ki, kb az a lényeg, hogy a nőiest és a kényelmest ötvözi és az öntudatosságot meg az önállóságot fejezi ki. Kicsit sportos


plázacica: Ismerjük


"anime" Nem tudom, hogy van-e ennek neve, de kb az ami diáklányos egyenruhákból van felépítve, eléggé rámegy a szexiségre meg kicsit érzelmes is. Esetleg lehetnek benne kislányos, királylányos meg ilyesmi elemek. Egyfajta ábrándosságot is kifejez


rock, punk, emo: ezeket valószínűleg ismered.


sztenderd. Ez az, ami éppen az átlagos. Farmer meg harisnya, csizma rövidnadrég/miniszoknya széles övvel, ami tavaly télen volt stb. Ez kb az, amikor mindig megveszi, amit éppen lehet kapni


franciás: Dekoratív, aranyos/elegáns, nőies. Régebbi francia ruhadarabok vannak beépítve, mint a kánkán, Versailles XIV. Lajos korában stb


gothic: Ez rokon a vintage-zsal, a franciával meg a rockkal, fekete, depressziós, misztikus. Kell hozzá egy rakat tetkó meg fém.


miniszoknyás, kosztümös üzletasszonyos.



Ezek között azért van egy pár, ami inkább 20-30 körülieknek van

2011. nov. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Playgirl ***** válasza:
60%
ez igy nem okés szerintem, hogy te kiválasztasz egy stílust és azt fogod követni. legyél önmagad és előbb utóbb ki fog alakulni! vegyél olyan dolgokat ami neked tetszik, ne törödj másokkal :) a stílust szerintem nem lehet kitaláni... az jön magától.. éppen ezért egyedi hacsak nem követed a tömeget :)
2011. nov. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

a másodiknak üzenem hogy nagyon köszönöm a válaszait.

a harmadiknak pedig azt hogy tudom hogy igaza van abba hogy a stílust nem lehet kiválasztani,pont úgy mint azt hogy kibe vagyunk szerelmesek......

2011. nov. 26. 07:58
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja még küldenétek a felsorolt stílusokról képeket köszi
2011. nov. 26. 08:08
 6/10 halibel ***** válasza:
az animét úgy hívják, hogy lolita :) amúgy írd be a googleba a stílusok nevét, és többezer képet fog kiadni :)
2011. nov. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a hármas válaszolónak mondanám, hogy a kettesben általam leírt stílusok (mint ott is írtam) nem úgy vannak, hogy "választasz egyet", és akkor az vagy. Mivel ezeknek nincs kánonjuk. Ez a kérdés úgy dől el, hogy "van két fekete ruha, melyiket vegyem meg?", és kiválasztod azt a jellegűt, ami közelebb áll hozzád. És egy idő után kirakódik valami, ami, ami magán bizonyos stílusjegyeket, másokat nem, illetve benne vannak az alak specialitásai is. Ezek a stílusok inkább arra jók, hogy felvonultatnak bizonyos öntudat-típusokat, amikre ráismerhet a személy, felfedezheti magában, illetve magáévá teheti.
2011. nov. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Héé, az animés nem lolita:) És az utolsó sem jól fogalmazta meg a lolitát. Először is, lolitán belül rengeteg külön stílus van, pl. sweet, hime, shiro, kuro, gothic, guro, wa, qi, ouji, vampire (bár ez talán a gothicon belül van) sailor, pirate, sorolhatnám. Meg ugye a classic, ami kb. a sweet és a gothic között van. Amiben megegyeznek, az az, hogy térdig/térd fölé érő harang alakú (!!!) a szoknyája. Nagyon kifinomult stílus, ahol nagyon fontos a ruhák anyaga, és a jól megválasztott kiegészítők. Ez a stílus japánból ered, és fiatal lányok hordják (hordhatják). Nem szabad erősen sminkelni, és rengeteg kiegészítő (maszk, ujj nélküli kesztyű, stb. ) hibának számít. És nem az iskolai egyenruhából jött létre, hanem a jojogi parki találkozók alkalmával, itt alakult ki többek között a kogal és a ganguro stílus is.


Szóval, hogy neked milyen stílusod van. Ne akard magad beskatulyázni! Biztos vannak dolgok, amik tetszenek, meg vannak, amik nem.

2011. nov. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom minden barátnőd tucat, ugyanis azok szokták hangoztatni, hogy "micsoda stílusuk van". Amúgy a stílus az egyéniség kibontakozására alkalmas, magadnak kell megtalálni a sajátod!
2011. nov. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Legyél hipster, az jo stílus :D egyediii
2014. ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!