Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Irodában dolgozó nők, nálatok...

Irodában dolgozó nők, nálatok mennyire szigorú a dress code?

Figyelt kérdés
Én most voltam egy állásinterjún és megrettentem. Kizárólag fekete szoknyás kosztümöt lehet viselni, télen-nyáron vékony harisnyával ami ugye télen nagyon hideg, nyáron nagyon meleg, mindig hosszú ujjú blúzt kell hordani. Zseb nem lehet a blézeren, blúzon,mert nem elegáns. Csak elöl zárt cipőt lehetne hordani, szintén feketét és csak bőrből. A pénztárcámnak, tolltartómnak is bőrből kell készülnie, bár nem tudom ki látná a tárcámat. A toll is csak egy adott márkából kerülhetne ki,csak fém. Szóval mi a helyzet nálatok? A nadrág miért nem lehet elegáns, főleg télen? Miért lennék én jobb szakember,ha harisnyát viselek? Miért jobb hőgutát kapni nyáron blúzban és blézerben?
2012. ápr. 21. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez különös! Mo. eléggé liberalista állam. Csodálkozom, hogy ilyen téren ennyire béklyóba kötik az embereket! Bár van benne valami! Jó példát mutatnak a többieknek!
2012. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bugyiról nincs infó?
2012. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Messze nem ilyen szigorú.

Szerintem itt inkább az a kérdés, hogy fizetnek-e annyit, amiért érdemes bevállalni az extra előírásokat, esetleg adnak-e ruhapénzt, amiből meg lehet finanszírozni az munkahelyi ruhatárat, kiegészítőket.

A zárt cipő viselése egyébként megoldható úgy, hogy tartasz az irodában egy pár előírásnak megfelelő benti cipőt, sőt akár kosztümkabátot is vállfán. A fekete szoknyát, harisnyát reggelente magaddal tudod vinni, ha nem akarsz az utcán megsülni/megfázni. Az irodában biztosan van légkondi (amit az öltönyös férfi kollégák általában -10 fokra állítanak...), uh bent nem hiszem hogy gondod lesz a meleggel. Így azután egyedül a hosszú ujjú blúz marad, ami kánikulában kényelmetlenséget okoz. De biztosan van az a fizu, amiért érdemes ennyi kényelmetlenséget bevállalni.

Egyébként jó oldala is van a dolognak, mert olcsóbbá teszi a munkahelyi öltözködést, hiszen elég 1 pár cipő, 2 szoknya, 1 blézer és 5 blúz, míg amúgy egy vagyont el lehet költeni az irodai divatozásra :)

Azt meg hogy az utcán mit viselsz az irodába jövet-menet, senki de senki nem szabályozhatja.

2012. ápr. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzet nálunk is. De sajnos egy jobb fizetésért meg kell szenvedni és itt konkrétan értem a szenvedést mikor nyáron 40 fokban blezerben és harisnyaban kell szenvednem. Nem ajánlom senkinek ezt az érzést de már 1 év után kezdem megszokni, csak fura érzés hogy az elmúlt 1 évben szinte nem volt rajtam más ruha mivel nálunk nincs lehetőség átöltözni így általaban munka után is ebben maradok. És ha ez még nem lenne elég ha éppen olyan főnök van bent akkor még a blezert se engedik levenni függetlenül a 40 foktol az 5-6 cm Magassarkut pedig felejtsd el első nap. 10-12 alatt goromban nezznek rád . A harisnya pedig azért kell hogy érezd hogy élsz és kis hal vagy a tengerbe. Szóval tanulj meg szenvedni vagy felejtsd el az állást mert a 40 fok szoknyakosztum nem egyenlő egy minden napi kinzassal :) De ez az átka a magas fizetésnek.


Szabad megtudni hogy hová jelentkeztel és hogy felvettek e? Ha igen hogy viseled a 40 fokokat?

2013. júl. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne jelentkezz ilyen majmokhoz.
2014. dec. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen merik le, hogy hajlando vagy-e meghunyaszkodni es hulyet csinalni magadbol penzert. En azota sajat ceget csinaltam inkabb. Az ilyen helyeken( egy hr-es ismerosom mondta) az is baj, ha c kosar vagy nagyobb a melleg es csinos vagy vagy szep. Azzal indokolta, hogy elvonom a munkarol a ferfiak figyelmet. Haha.
2015. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
Jó esetben ilyen helyen kellene lennie légkondinak.
2018. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!