Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mitől lesz rocker valaki?

Mitől lesz rocker valaki?

Figyelt kérdés
Itt most nem feltétlen a külsőre gondolok, hanem a belső dolgokra is, a viselkedésre, a gondolkodásmódra, meg úgy mindenre, szerintetek milyen egy rocker csaj/srác? A kérdést csak azért tettem fel mert kíváncsi vagyok mások véleményére.
2012. júl. 24. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a rockerség egy fajta lázadás is. Talán azért hordunk feketét, mert ez a szín kicsit botránkoztató, mivel mi merünk mások lenni. Ugyanezért a többi kiegészítő, a szegecses dolgok, az oldalláncok...

No meg libabőrös leszel egy jó gitár akkordtól, nem hagyod magad és az egyéniséged elnyomni, úgy élsz, ahogy jónak látod, nem hagyod befolyásolni magad a környezeted által. Ezt értem a lázadás alatt.

2012. júl. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát...hmm akkor bátran mondhatom hogy rocker csaj vagyok? Mert nem szeretem besorolni magam , maximum ha nagyon muszáj, akkor mondok ilyet. De utálom ha rám mondják hogy rocker vagyok. Vagy hogy akármi más vagyok mert minden voltam már (mások szerint). Bár igaz rám szinte minden amit leírtál.
2012. júl. 24. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én se szeretem, ha besorolnak valahova. én rockernek tartom magam, mert rock zenét hallgatok szinte csak és kizárólag, bár külsőségekben már nem mutatkozik meg a rockerség (ha csak tetoválás hozzá nem kapcsolódik)
2012. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ez egy olyan kérdés amire úgy igazán nem lehet válaszolni, hiszen a rock, a zene szeretete és ez az egész életfelfogás mindenkinek mást jelent:

nekem gondolkodásmódomban, és az öltözködésemben is megnyilvánulnak ezek a dolgok. bár én legfőképp metál hallgatok. viselkedés, és a gondolkodásmód egyénenként eltérő, hiszen még a szubkultúrán belül sincsenek egy azon gondolkodású emberek, max nagyon sok mindenben egyetértenek.

csak arról tudok nyilatkozni amit számomra jelent: szabadságot ad:amikor zenét hallgatok, véleményt alkotok vagy bármit csinálok. amióta megváltoztam, és ilyen stílusú zenéket hallgatok teljesen megtaláltam magamat, kiegyensúlyozottnak érzem magamat, nem feszélyez az, hogy valamiről véleményt alkossak. ebben a "világban" nem az számít, hogy hogy nézel ki, honnan jöttél, mennyi pénzed van és még jó pár ilyen társadalom által kategorizálásra alkalmas, felszínes baromságot tudnék felsorolni, hanem az, hogy ki vagy te? mit gondolsz, mit szeretsz, mi érdekel?

azt veszem észre, de ez csak személyes tapasztalat, hogy jobb emberek vesznek körül: olyanok akik úgy szeretnek ahogy vagyok, és akiknek nem kell megfelelnem. csak magamnak kell senki másnak. itt saját magam ura lehetek.

nekem ezt jelenti. :)

nem mások miatt változtam, saját magam miatt, úgy, hogy észre se vettem, a zene terelt amit semmi és senki kedvéért nem csinálnék vissza. nekem így jó, és ha valaki ezt látja akkor megérti.

2012. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha híres rockzenész vagy. Máskülönben csak hallgatod mert ez tetszik. Tök más "dimenzióban" járnak a zenészek, másképp látja a világot AZ, aki játszik valamilyen hangszeren. Szóval a rockerség nem abból áll, hogy azt hallgatom és fekete cuccban Meg szegecsben járok. Foleg kis tini divatrockerek ne nevezzétek magatokat annak.
2012. júl. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, hogy az én kommentemre reagáltál volna kedves utolsó, de azért kifejteném ezzel kapcsolatban a véleményemet:

nos, engem is baromira feltud bosszantani az, ha valaki csak a külsőségeket látja ebből a "világból" és ez alapján gondolják azt, hogy ha úgy öltöznek akkor már azzá is válnak.

ám egy valamiben nem értek egyet: attól mert valaki nem játszik hangszeren attól még nem érezheti át a zenét, vagy bármi más ezzel kapcsolatos dolgot?

mert akkor tegyük fel ha egy híres nagy zenész holnaptól abbahagyná a zenélést, letenné hangszerét akkor azt már nem lehet rockernek nevezni?

úgy gondolom, hogy attól mert valaki nem játszik semmilyen hangszeren attól még ugyan olyan dolgokat jelenthet számára az adott dal, mint a dal írójának.

ennyiből pl:. merő hülyeség lenne bármit is értelmezni, mert csak az tudja, mint jelent az adott dolog ki alkotta.

ha megnézünk egy képet neked is, a kérdezőnek is és nekem is más fog róla eszembe jutni. az, hogy esetleg miután elmondjuk egymásnak, hogy nekem, vagy neked mit jelent és elgondolkozunk rajta az már teljesen más.

ezért írtam azt, hogy ez mindenkinek mást jelent, hogy ki mitől érzi magát rockernek.

nem veszekedni, vagy kekeckedni akarok, szándékomba sem áll, de akkor ennyiből senki nem tartozhatna sehova csak az aki alkotta az adott dolgot.

2012. júl. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Ötödik: én se tini nem vagyok, se divat rocker. Mindenki magából indul ki,és osztom az utolsó véleményét
2012. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
9%
27 vagyok, nem tini. Tehát itt ebben nem magamból indultam ki. Aki leteszi a hangszert már átélte ezt AZ érzést. Utolsó elottinek: kicsit sarkosan fogalmaztam, nincs teljesen igazam, de AZ én szemszögembol ez a lényege.
2012. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!