Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért terjednek egyre jobban...

Miért terjednek egyre jobban el a turkálók meg az angol használt ruha üzletek? Ez csak szerintem szörnyű?

Figyelt kérdés

2012. okt. 30. 15:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mostanában lettem turkáló-függő, de évek óta járok turikba.

Vadi új!! Levi's nacit vettem tegnap 200 ft-ért! Egy nagyon csini fehér kord blézert szintén 200 Ft-ért, ami szintén márkás, de most fejből nem ugrik be, hogy milyen márka.

Ja, meg a múltkor egy ET-s pólót 500Ft-ért, jaj, istenem, mennyire imádtam gyerekkoromban azt a filmet, soha nem gondoltam volna, hogy lehet egyszer egy olyan pólóm! :D


És tényleg rengeteg új ruhát kapni, sokszor még a címke is rajtuk van! Vannak turik, ahol ezek drágábbak (1000-2000 Ft), de még így is megéri.

Sokáig a cipőtől én is ódzkodtam, mondom na, azt semmi pénzért turiból, de a múltkor megláttam egy annyira,de annyira jó bőr cipőt, hogy nem bírtam neki ellenállni. Mondjuk tény, hogy az is vadi új volt. 3800-ért vettem, üzletben lett volna vagy 15. Persze azért a biztonság kedvéért belefújtam többször is rendelői fertőtlenítő szerrel, de hogy az uszodában több bacival érintkezik a lábam, az is biztos.

Sokáig nem tudtam, hogy "hogy kell" turizni, de mostanában ráéreztem a dologra. :)


Én nem tagadom, régen nagyon márka-hívő voltam, nem egy nadrágot vettem 10-15 ezer ft-ért ezelőtt több éve. De rájöttem, hogy turikban annyi pénzből komplett garnitúrát veszek, így csomót spórolok. A megspórolt pénzt pedig elkölthetem sokkal értelmesebb dolgokra, olyanokra, amikre egyébként eddig sajnáltam kiadni a pénzt.


Így lett egy új hobbim, amit imádok és sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb vagyok azóta. =) :D


22/l

2012. nov. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
78%

Igen. Csak szerinted szörnyű:) A turkálók igazán jók, mert: 1. akik meguntak valamit, beadhatják és így esélyt adnak valakinek, hogy örüljön neki.

2. feleáron kapsz szuper dolgokat (ha ügyes vagy)

3. van akinek nincs pénze Pull&Bear-re meg Hollisterre és így ő is tud klassz cuccokat szerezni.

2012. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Mentségemre szolgáljon, hogy pasi vagyok (a turkáló meg ugye női specifikum :) de szerintem különbség van turkáló és turkáló közt. Engem baromira idegesít, amikor ki van ömlesztve egy kupacba egy halom ruha (ennél jobban már csak az, amikor nincs próbafülke, vagy van, de egy-két lusta vevő a helyiség közepén kezd el próbálni), de nagyon szeretem azokat a turikat (amik egyébként nem feltétlenül drágábbak a többinél), ahol rendesen ki vannak válfázva az ingek, nadrágok, stb. Egyébként meg két dolog:

1) Én ruhára borzasztóan sajnálom a pénzt. Inkább keresek egy jobb turit, és bevásárolok, és amit megspóroltam, abból veszek egy cipőt, vagy elmegyek egy programra, minthogy kétezer forintot kiadjak egy ingért.

2. Írták többen, hogy a turikban nem feltétlenül rossz a minőség. Ez igaz, sőt olyannyira az, hogy sok esetben kifejezetten jobb a minőség, mint pl egy kínaiban. (Valaki egyszer azt mondta, hogy nem vagyok olyan gazdag, hogy kínaiban vásároljak - merthogy most keveset fizetsz, de olyan hamar tönkremegy, hogy aztán gyakrabban adod ki a kínaiban azt a keveset, mint egy turkálóban.)

2012. nov. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem is szörnyű, mert ez erősen azt tükrözi, hogy romlik az emberek életszínvonala.

Egyébként ezt az egyedi dolgot sosem értettem, mert

1) Én nem szoktam túl gyakran turkálóban vásárolni, mégis egyszer vagy kétszer történt meg életemben, hogy ugyanolyan ruhadarab volt rajtam, mint valaki máson.

2) Folyton azt mondogatják, hogy mennyire márkás ruhákat lehet kifogni.. Pedig ezek a márkás ruhák ugyanúgy kollekciók részei voltak, mint amiket bármilyen ruhaboltban megvesztek, és egy részük valószínűleg Magyarországon is kapható volt. Tehát semmivel sem egyedibb a ti turkálós felsőtök mint az én tavalyi vagy tavalyelőtti évi kollekcióból származó h&m felsőm.

Egyébként én szoktam külföldön vásárolni, mondjuk Nagy-Britanniában pont nem, de Írországban és Amerikában vettem már ruhát, és semmivel sem jobb minőség, mint amit Budapesten vettem. Ráadásul amilyen "márkás" ruhákat én turkálókban láttam, azoknak jelentős része a penneys-ből van márka alapján, az meg aztán nem csúcsminőség.. (és Dublinban megveszem annyiért újonnan, mint itt turkálóban..)

2012. dec. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!