Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Vettem egy drága kabátot....

Vettem egy drága kabátot. Miért csak tisztítóban lehet tisztítani? Miért nem öblíthetem ki itthon?

Figyelt kérdés

Vettem márkás és drága tollkabátot. Elég bolti szaga van, úgyhogy ki szerettem volna öblíteni.

Viszont a címkén az van, hogy mosható otthon csak tisztítóban.

Miért van ez így? Mit csinálnak vele a tisztítóban, hogy az jobb mintha a saját kádamban kiöblítem egy hozzávaló öblítővel?

És kb mennyibe kerül egy combközépig érő tollkabát tisztítása?


Előre is köszönöm a válaszokat! :-)


2012. nov. 11. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Mostál már ki tollpárnát? Vagy toll dunyhát?,

Nos, azért érdemes tisztítóban mosni a kabátot mert a tollnak speciális mosás, és szárítás kell. Ha nincs megfelelően levegőztetve (szárítva) akkor a tollak összecsomósódnak, és nem lesz szép puha egyenletes.

2012. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem mostam semmilyen tollas dolgot mert a családom allergiás a tollas dolgokra így minden ágyneműnk és párnánk olyan amiben pamut töltet van.

Ezért is kérdeztem. :-)

2012. nov. 11. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:
A toll összeáll, bebüdösödik, és ha csomós lesz, akkor nem lesz kényelmes, nyomni fog mindenhol a kabát. Próbáld meg kisszelőztetni a kabátot, rakd ki az erkélyre egy napra és akkor lehet, hogy kimegy belőle a szaga.
2012. nov. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Péntek óta szellőzik és nem megy ki belőle az az illat. Ezért szerettem volna kiöblíteni.

De akkor várok egy darabig amíg anyáék el nem tudják vinni egy tisztítóba.

2012. nov. 11. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!