Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy tanulhatnék meg magassark...

Hogy tanulhatnék meg magassarkú cipőket viselni, azaz megtanulni bennük járni?

Figyelt kérdés

Eddig mindig sportosan öltözködtem, de pár hónapja elkezdtem vágyni arra, hogy nőiesebb legyek.

Kérdés, hogy meg lehet tanulni magassarkúban járni? Milyen, mekkora sarkú cipőt érdemes kezdésnek venni? Egyáltalán meg lehet ezt tanulni?

Köszi a válaszokat! :)


2013. ápr. 10. 14:26
 1/6 iostream ***** válasza:
2013. ápr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 randomgirlLOL ***** válasza:

Állítólag a 3-4 cm-es magasság egészséges, tehát én ennyivel kezdenék (ennyivel is kezdtem nemrég!), vagy maximum 5 centis cipőt hordj eleinte. :) Nekem kicsit nehéz leírni, hogy hogy kell benne menni, de leírom azt, ami nem jó, és csak nevetséges járás közben: ha nagyokat lépsz (nem kell piciket, teljesen normálisakat kell lépni), ne görcsölj (tapasztalat. Szegény bokám! Szerintem ne feszítsd meg annyira nagyon a lábad), ne "roggyants" be, szóval ne rugózva járj a cipőidben. Igaz, ez a járásmód (ha rugózva jársz) lazának tűnik, de hidd el, magassarkúban nem elegáns.

Amikor lépsz, először a cipő sarkát tedd le a földre - ez afféle támaszték, biztosítja a lépést, a lábat. Ezután tedd le az egész talpad a földre. Ebben a videóban tökéletesen bemutatják, hogyan is kell menni benne: http://www.youtube.com/watch?v=QYNaAOx9WHU (Nagyjából 0:50-től kezdenek lépkedni.)

Remélem, tudtam segíteni! :)

2013. ápr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 randomgirlLOL ***** válasza:
"Roggyantés" alatt azt is értem, hogy a térdeidet ne hajlítsd be nagyon járást közben.
2013. ápr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 randomgirlLOL ***** válasza:
*Roggyantás. :)
2013. ápr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanulni, de szerintem jobb, ha ösztönösen csinálod, nem videókból, vagy leírásokból, erre koncentrálva csinálod. Először csak hordd otthon, ne is figyelj rá, mit hogyan csinálsz, csak legyen kényelmes, aztán ha már szoktad kicsit, menj benne rövidebb távokat. (tényleg rövideket) Itt már kicsit figyelj oda, hogy ne rugózz, meg ne csapkodd a lábaid, mint a lovak, de nem kell rajta nagyon görcsölni. Majd szép lassan belejössz, és egyre jobban odafigyelhetsz, hogy minél szebben járj benne. (amúgy én pont nem a sarkam szeretem letenni először, de nem tudnám elmagyarázni, hogyan is csinálom. és szerintem nem is kell. egy kényelmes cipő, kis gyakorlás, és rá fogsz érezni)

A cipőről pedig: magassarkúban megtanulni, magassarkúban lehet. egész máshogy kell járni 3-4 centis sarkon, kocka sarkon, tűsarkon. Tehát ha pl tűsarkúban szeretnél megtanulni, akkor olyat vegyél. arra figyelj, hogy kényelmes legyen, és a talpnak szép íve legyen, ne legyen meredek. legkényelmesebbek kb 4-5 centis sarkak (ebben a típusban), érdemes nem vékony talpút választani, platformosak nagyon jók tudnak lenni (csak nehogy arra az extra magasra gondolj) ezeknél értelemszerűen a sarok egy két centivel magasabb, mivel a talp is, de az íve nem az a meredek, bokakitörős. nehéz ezt elmagyarázni... Mielőtt megveszed, mindenképp sétálgass benne jó sokat a boltban, nehogy otthon derüljön ki, hogy kényelmetlen.

2013. ápr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
feszítsd meg a lábadat járás közben, hogy ne rogyjon össze:)
2013. ápr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!