Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki rendszeresen szokott utcán mezítláb lenni?

Figyelt kérdés
A kérdést egy tegnapi kérdés ihlette, hogy miért zavarja ez az embereket. Én részemről még nem igazán láttam ilyet, így gondoltam megérdeklődöm, hogy tényleg vannak-e olyanok aki ezt rendszeresen teszik, illetve még érdekelne, hogy ha valaki ezt rendszeresen teszi, akkor hol és miért? illetve minden más ehhez kapcsolódó élményről is mesélhettek!

2013. ápr. 18. 09:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
néha csináltam olyat, hogy mezítláb jöttem haza a vasútállomásról, mikor nagyon meleg volt. jó vízhólyagos is lett a talpam! :D
2013. ápr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%
kizárt hogy azt a mocskot hazahordjam.
2013. ápr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%
Én nem szoktam, és nem az hogy zavar, mert felőlem mindenki azt csinál amit csak akar, de ettől még elég gáz ha valaki a mocskos utcán képes végigmenni így, szerintem az nem egy igényes emberre vall.
2013. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Én szeretek mezítláb járkálni, de csak nyáron, akkor is tópart környékén, vagy ha egy átbulizott éjszaka után a 12 centis magassarkú már hazafele nagy kihívást okoz. Amúgy nem járkálnék abban, mert biztos furcsán néznének rám. Nem nagyon látni mezítláb sétálgató embereket a városban.
2013. ápr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
Én szoktam és szeretek is. A koszt pedig le lehet otthon mosni. Szerintem inkább az vall igénytelenségre aki nem ismeri a fürdést...
2013. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 iostream ***** válasza:
84%
Rettegnék a fém- és üveghulladékoktól. Mezítláb csak a fűben, vízben.
2013. ápr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Én sose szoktam. A koszt tényleg le lehet mosni, viszont az én lábam nem bírná, fél percenként felugranék, hogy most éppen mire léptem rá...
2013. ápr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
92%
Én szeretnék, de nem merek :D nem lenne kellemes dolog, ha a lábamba állna valami :)
2013. ápr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nagyvárosban nem tenném :D De mikor vidéken vagyok, egy kisebb faluban, vagy tóparton, akkor szoktam néha (persze nyáron).
2013. ápr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen szoktam. Érdekes ellentmondás, hogy van, aki a kosztól fél az utcán, de bátran megy a fűben. Lehet, én látom kifordítva, viszont a tapasztalatom az, hogy az utcán legfeljebb többet nézek lefele, megtervezem fejben az útvonalat, mibe nem akarok belelépni. Ennek van annyi hátránya, hogy elmulaszthatok érdekes látnivalókat feljebb, hiszen a figyelmem más arányban oszlik meg fent és lent között. Cserébe kapom a szabadság érzését, azt, hogy minden pillanatban egy sokkal bensőségesebb viszonyban vagyok a környezetemmel, minden lépésnél közvetlenül megérintek valami újat.


Nem elrettentésül, de a túl magas fűben több veszély lehet. Nem igazán félek a tüskéktől, léptem már bele sokba, túlélhető. Sajnos a korunk embere által okozott veszélyektől már jobban tartok. Eldobott üveg törött cserepe, amit az utcán meglátnék, a fűben veszélyes lehet. Vagy eldobott fecskendőtű is megbújhat a fűben. Ki tudja milyen fertőzést lehet tőle elkapni? Akkor inkább már csípjen meg valami méh vagy darázs, ha véletlenül rá lépek! Ha nem vagyok allergiás, az is csak az erős kellemetlenség kategória, ami kockázatot még bevállalok.


A kosz nem zavar. Lemosom. Ha a talpunk nem lenne elég nagy mértékben védett a mindennapos behatások ellen, illetve az immunrendszerünk nem védené ki az ilyen támadások 99.99%-át, már rég nem lenne emberiség a földön, tekintve, hogy évmilliókig mezítláb járt mindenkinek az őse. Ezért félek én jobban a "modern" ártalmaktól. Amúgy meg a talpbőr is olyan, mint az izom. Minél többet használod, annál erősebb lesz. Először nem éles sziklákon kell kipróbálni a mezítláb járást, hanem biztonságos helyen, selymes, puha fűben. Úgy biztosan élvezet! (Kivéve azokat, akiknek irracionális félelmük van ettől, de ők úgy sem fogják megpróbálni.) ;)

2013. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!