Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tini lányok! Mennyit költötök...

Tini lányok! Mennyit költötök öltözködésre, és kozmetikumokra, parfümre? 12-18 éves lányok

Figyelt kérdés

12-18 éves korig várom a válaszokat,

Kérlek írd meg,hogy hány éves vagy, mennyi a zsebpénzed egy hónapban és hol élsz megye, város.

Mennyire fontos számodra az öltökdödés, a smink a kiegészítők és a vásárlás?

Mióta használsz sminket, és hány db parfümöd van?

Egyedül vagy a szüleiddel mész el vásárolni?

Mennyire vagy celebfüggő?

Köszönöm a válaszokat :)Ez egy közvélemény kutatás szerű kérdés, hogy milyen Magyarországon a helyzet :)

23/L



2013. szept. 11. 21:51
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=P8G7V-5MQq4

Tanulságos videó.

Frei dosszié Tini trend

Amerikában és Angliában más a helyzet, arra lennék kiváncsi, hogy hazánkban mennyire pénz és celeb orientáltak a tinik. Amerika igazi fogyasztói társadalom, és a tinik célcsoportok lettek. Ők a legújabb célcsoport akik megvesznek mindnet, amit egy celeb hord, igazi celebfüggők. Már az 5 éves gyerekek szépségszalonokba járnak...Felgyorsult ez a világ. Mini felnőttek lettek a tinédzserek

2013. szept. 11. 22:00
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

nos, amire tudok,válaszolok..

15 éves vagyok, kb 20.e kapok, de mindent meg kell vennem magamnak belőle plusz a sulis dolgokat is ebből fizetem. Nem sminkelek, valamilyen szinten fontos az öltözködés, de nem az a legfontosabb(szerintem). 1 parfümöm van, nem használom. Barátnőkkel szoktam vásárolni általában. Utálom azokat akik a celebeket majmolják, a korosztályom fele taszít,épp emiatt. Nem akarnak egyéniséget, csak minél több smink, és drága ruha mögé bújnak, hogy menők legyenek és ne közösítsék ki őket.

2013. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válsazod :) Hasznos volt. Én pl a te korodban nem kaptam zsebpénzt . Jöhetnek még a válaszok.
2013. szept. 11. 22:24
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Juuuj, hát én elég sokat. :)

Régebben havonta, most már elég változó, talán átlagban 2 havonta járok a szüleimmel egy közeli (1 óra autókázás egy irányban) nagyobb város plázájába vásárolni ruhákat. Ekkor olyan 40 ezer forint körül költünk ruhákra. Ha veszünk pl téli kabátot, akkor többet (+30). Közben meg itthon is vásárolgatok ezt-azt, egy-egy felsőt, nadrágot, cipőt, amire szükségem van, vagy megtetszik.

Kozmetikumokra (sminkre) nagyon nagyon változó, mert ugye nincs az, hogy pl minden hónapban veszek mindenből újat. Ha kell valami, vagy látok valami újat, amit kipróbálnék azt megveszem. Alapozót kb 2-3 havonta veszek újat, az kb 5-7ezer ft, púdert kb félévente az kb 4ezer. Ez az a két dolog, amit állandóan újra kell vásárolnom, a többi cuccból mindig van, azokból akkor vásárolok, amikor kedvem tartja.

Parfümöm jelenleg azt hiszem 5 db van, kb havonta egyet veszek, de nem kell ilyen több tízezer forintos parfümre gondolni.

16 vagyok. Nincs zsebpénzem. Lényegtelen hol élek.

Számomra nagyon fontos, de nem nézem le azt, akit ez kevésbé érdekel. Imádok vásárolni, neten ruhákat és sminkeket nézegetni. :)

Hogy mióta sminkelek, az nem olyan egyszerű. 12-13 évesen kezdtem alapozót, korrektort, púdert használni. (megjegyzem nem volt rá szükségem, csak a barátnőim is használták, én meg buta voltam) 14 évesen szempillaspirált, alkalmakra tust, szemhéjpúder. 15 évesen pirosítót, bronzosítót. De még mindig ritkán sminkelek hétköznaponként bonyolultan, mert ahhoz, hogy feltegyek egy alapsminket elég 10 perc, kapkodva 5, de ahhoz, hogy pl húzzak két normális tusvonalat, már kéne még +20 perc... Alapsmink nálam annyit tesz, hogy kevés alapozó (enyhe fedésű), púder fixálásra, szempillaspirál, fehér szemceruza, pirosító és/vagy bronzosító.

"Nagy bevásárlásra" szüleimmel, itthon barátnőkkel.

Celebfüggő? Ne nevettess már! Még ha akarnánk, sem lehetne magyarként a(z) (amerikai) celebeket követni. Már ha öltözködésre, sminkelésre gondolsz. Magyar "celebekre" pedig még csak gondolni sem szeretnék...


(remélem nem ugyanaz vagy, aki kb fél-1 éve feltett egy hasonló kérdést, aztán próbálta oltogatni azokat, akik szerinte túlzásba esnek ilyen téren)...

2013. szept. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi a válaszod, Én csak a riport miatt tettem fel a kérdésem :) Nem tudom ki volt az egy éve..De nem én voltam, az biztos :)
2013. szept. 11. 22:49
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

a szebpenzem 100-150 euro

nem hasznalok sminket csak szempilla spiralt, meg egy atlatszo szajfenyt:)

sok parfumom van kb. 10 kornyeken de a legtobbet ajandekba kaptam szoval nem magamnak vettem.

a baratnoimmel szoktam vasarolgatni.

nem majmolom, es istenitem a celebeket...

Nemetorszagban lakok.

a vasarolni sem minden honapban megyek hanem amikor vagyom mar valami ujra:) ja, es azert probalom a divatot kovetni de nem a divat szerint vasarolok hanem ami nekem tetszik :)

14/L

2013. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

14 éves vagyok, zsebpénzt nem havonta hanem szüketésnapra, karácsonyra kapok stb. És naggyából 30-40.000 Ft-om van jelenleg.

Családommal szoktam menni vásárolni. Az öltözködésemre oda figyelek de sosem viselek nem koromhoz illő vagy túl sok kiegészítőt. Szeretem, ha egy ruha kényelmes és praktikus és nálam vásárláskor is ez a fő szempont. Sminkelni egyáltalán nem szoktam. Tánc fellépéskor felteszek egy lehelletnyi szempillaspirált . Sminkem szinte semmi nincs de nem is kell :) meghagyom azoknak akiknek nincs önbizalma.

2013. szept. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)

14 éves vagyok és nem kapok zsebpénzt. Borsodban lakok. Miskolc közelében.

Hát eléggé fontos. 12 éves koromtól (de csakis szempillaspirált!) és amikor elkezdtem még csak felül huztam végig vagy 2x:)

1 db.

Általában egyedül , de ha valami túl drága akkor azt inkább velük:D

2013. szept. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Zsebpénzt nem kapok, csak alkalmakra kapott pénzt szoktam félretenni. Viszont ha szeretnék venni valami ruhát, akkor a szüleim adnak pénzt, amennyiben látják, hogy tényleg kell, nem pedig a "vásároljuk fel az egész plázát" érzés tört rám. Egyébként pécsi vagyok.

Számomra fontos a megjelenés, de nem betegesen. Ami az öltözködést illeti, a divatot valamilyen szinten követem, mármint tudom, hogy most éppen mi divatos, de csak olyan darabokat veszek meg, amik beleillenek a stílusomba. A smink nem annyira fontos nekem, általában korrektort, ajakbalzsamot és szempillaspirált használok, bár mostanában (egy "jó" arcradírnak köszönhetően) csúnya a bőröm, így használok alapozót is. Néha, ha olyan kedvem van, szemceruzát is felteszek. A kiegészítők szempontjából egyedül a fülbevalók fontosak nekem, nem bírok kimenni nélkülük az utcára, mert üresnek érzem a fülemet, ha nem teszek be fülbevalót. Vásárolni egyébként nem túlzottan szeretek, csak a ruhákat imádom.

Kb. 13,5-14 éves korom óta sminkelek, persze akkor csak spirált használtam.

5 db parfümöm van, használom is őket.

Általában egyedül megyek.

Nem vagyok celebfüggő, de néhány hírességnek tetszik a stílusa, és szoktam tőlük ötletet meríteni.

16/L

2013. szept. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
15éves vagyok, nem kapok zsebpénzt, csak ünnepekkkor, de az is anyukámnál van mert úgy is ő fizet:)) Csongrád megyében lakom, nem öltözködöm kirívóan, de odafigyelek hogy mit veszek meg és aztán mit veszek fel (ezek nem drága dolgok). nem sminkelem magam mert anyu nem engedi pedig középiskolás vagyok már..:( csak korrektort használok, de anyu azt mondta hogy ha betöltöm a 16-ot akkor elgondolkudunk majd még rajta.. karkötőim vannak meg fülbevalom. vásárolni anyuval vagy nővéremmel szoktam. a korrektor 14 éves korom óta van. 3-4 parfü
2013. szept. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!