Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tini lányok! Mennyit költötök...

Tini lányok! Mennyit költötök öltözködésre, és kozmetikumokra, parfümre? 12-18 éves lányok

Figyelt kérdés

12-18 éves korig várom a válaszokat,

Kérlek írd meg,hogy hány éves vagy, mennyi a zsebpénzed egy hónapban és hol élsz megye, város.

Mennyire fontos számodra az öltökdödés, a smink a kiegészítők és a vásárlás?

Mióta használsz sminket, és hány db parfümöd van?

Egyedül vagy a szüleiddel mész el vásárolni?

Mennyire vagy celebfüggő?

Köszönöm a válaszokat :)Ez egy közvélemény kutatás szerű kérdés, hogy milyen Magyarországon a helyzet :)

23/L



2013. szept. 11. 21:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

bocsi 10. válaszoló vagyok:

...parfümőn van. nem vagyok egy kicsit se celebfüggő, az egy másik világ.!

2013. szept. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

zsebpénzt én sem kapok, szülinapkor-névnapkor-karácsony, ilyesmi ünnepekkor kapok pénzt, ezt nem költöm el egyből, inkább összegyűjtök ált. 40-50000-et. Pest közelében lakok, Vásárolni Pestre szoktunk menni családostul, ilyenkor költök kb összesen 20ezret, de ennek a felét anyáék, felét én fizetem ki. Ez egy ilyen nagy bevásárlás, kb. 2-3 havonta megyünk föl Pestre. Leginkább akkor megyünk, amikor leárazás van. Az öltözködés fontos, de van ennél fontosabb is. utálom a neonszíneket meg a feltűnő, kirívó ruhákat. Inkább picit elegánsabban, visszafogottabban öltözök mostanában, pl. imádom a csipkét, a fagyiszíneket, de közben nagyon szeretem a szegecseket, meg a terepmintát, halálfej az nálam örök, kereszt, stb..

Sminkelni nem szoktam, csak korrektor+púder ha kell. Kiegészítőket szeretek hordani, gyűrűk, karkötők, nyakláncok, de leginkább magamnak gyártok (hobbim a süthető gyurmázás). Parfümöm kb. 7-8 van, ezeket szinte mindet kaptam.

A szüleimmel megyek vásárolni, bár amikor legutoljára voltam, egy barátnőmmel voltam.

Nem szeretem a celebeket, van egy-két youtube gurus, akit szeretek és inspirálnak, de nem értem, hogy hogy képesek ennyi pénzt kidobni ruhákért, amit max kétszer vesznek fel...

14/L (bocsi ha hosszú lett)

2013. szept. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

17 vagyok, nem rendszer szerűen kapok pénzt, mikor megyek valahova meg szokták kérdezni, kérek -e pénzt. Ha nincs adnak, de persze nem szoktam feleslegesen költekezni, szóval jól beosztom amit kapok. Budapesten élek.

Elég fontos számomra a kinézetem, helyesebben maximalista vagyok e téren, smink és divatblogokat olvasok, imádok minden ilyesmit. Vásárolni szeretek(ki nem?) de nem gyakran szoktam. A hétköznapokban be sem teszem a lábam ruhaboltba, nehogy meggondolatlanul megvegyek valamit, mikor amúgy nem futná rá.

12 éves korom óta sminkelek, 2 parfümöm van, ebből a második az érthetetlen vásárlásaim egyike, mivel soha nem használom. A másik a kedvencem, évek óta csak azt veszem. Parfümök terén nem szeretem a változatosságot, pláne, ha megtaláltam a számomra tökéletes illatot.

Általában egyedül, vagy barátnőkkel vásárolok.

A magyar valóság show celebeket utálom. Viszont hajlamos vagyok a "bálványozásra", minden kedvenc rocksztárom életrajzi könyvét kívülről fújom, bár ők nem igazán celebek. A rock zenészeken kívül még a modelleket imádom, mivel a kampányfotók általában annyira elvontak, gyönyörűek, és a modellek sem szabályos szépségek, hanem karakterek. De őket csak nézni szeretem, a magánéletük nem érdekel.

2013. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Zsebpénzt úgy nem szoktam kapni hanem 5 éves korom óta gyűjtöm a pénzem amit karácsonyra , szülinapra meg ilyen ünnepekre kaptam. Mostanra már nagyon sok összegyűlt számlán van a legtöbb de itthon is tartok. Pénzt csak akkor kapok , hogy ha pl. nincs semmi szenyám és a suli-büfébe veszek magamnak szendvicset. tehát ha olyan dolgot veszek ami nem létszükséglet akkor azt a saját pénzemből veszem meg. Ami meg olyan fontos anyummal veszem.


Hogy pontosan hol élek nem akarom elárulni Pécs közelében...Akkor megyünk vásárolni amikor kell valami . Anyukámmal szokta menni. Vagy a barátnőimmel megyek be. esetleg amikor anyukámmal olyan a kedvünk (és az időnkből kitelik ) akkor e megyünk és egy csajos napot tartunk.


Szeretek öltözködni , de nekem inkább az ápoltság fontos( köröm, haj , bőr , fogak , stb.)


Sminkelni , csak suliba , illetve ha elmegyünk valahova szoktam. Szempillaspirál ( de nem annyira erősen , illetve szájfény)


kB. 3-4 db parfüm ritkán használom őket. Nem vagyok celeb függő. Van olyan akinek tetszik a stílusa , de inkább csak ihletet meríteni szoktam , nem másolni.13/L

Imádom a nyakláncokat, karkötőket, gyűrűket, fülbevalókat.Szeretem a kicsit vagányabb dolgokat. Szegecsek pl.

2013. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Zsebpénzt nem kapok, budapesti vagyok, diákmunkából kb. havi 20ezret tudok félretenni - ebből veszek meg mindent( nem csak ruha, hanem sampon, fodrász, sport, néha élelmiszer stb.)Számomra fontos az öltözködés, szeretem jól érezni magam a bőrömben - ez van amikor tornacipő,farmer van amikor ruha, csinos cipő, smink. Sokat vásárolok, de nagyon jó áron, mindig figyelem az akciókat. 14 éves korom óta sminkelek, parfümöm 4db van ebből kettőt kaptam, kiegészítőket szeretem de kevés van azokat viszont nagyon sokat hordom. Egyedül vásárolok . Celeb függő nem vagyok - sem az itthoniakat, sem a külföldieket nem ismerem. 19l
2013. szept. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

18 vagyok, a zsepénzem egy hónapra 30 ezer forint, ebből fizetem a kolit, buszbérletet, a kajám egy részét stb. Tehát nem sok. Pesten tanulok, Hatvanban lakom.


Öltözködésre alig költök, ami ruháim vannak, azokat kb. 14-15 évesen kaptam, azóta nem sokat változott az alakom, jó rám minden ruhám és a minőségükkel sincs gond, nincs szükségem új holmikra. Cipőből szoktam kb. 1-2 évente újat venni, azok nálam valahogy hamarabb tönkremennek.


Sminkelni ritkán szoktam, életemben először 14 évesen voltam kifestve a 8.-os tablófotózásra. Azóta van egy szempillaspirálom, egy szájfényem, 2 színű szemfestékem, és kb. ennyi. Nagyon ritkán használom, legfeljebb színházba, ünnepségre, randira. Hétköznapokra nem.


Amit viszont nagyon szeretek, az a körmözés. Műkörmöm egyszer volt, azt nem bírtam magamon elviselni, de a saját körmeimet szeretem kb. másfél centisre megnöveszteni és dekorálni. Vannak hozzá ecseteim, sablonjaim, pontozóm stb. Nagyon szeretek ilyesmit tervezni.


Parfümöm most épp 3 van, kettő 15ml-es és egy 30ml-es, de már félig sincsenek.


Celebek. Hát, vannak kedvenc színészeim, akiknek szeretem a stílusát, de ők egyáltalán nem azok, akiket manapság a tinédzserek nagy része bálványoz, kevésbé ismert emberekről van szó. Majmolni kifejezetten nem szoktam, de ha pl. valakinek megtetszik a haviselete, ruhája, körme stb. akkor szívesen kipróbálom, nekem hogy állna az adott dolog. Ehhez nem is kell feltétlenül híres embernek lennie.

2013. okt. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!