Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok! Hölgyek! Mi értelme...

Lányok! Hölgyek! Mi értelme van ennek? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Céges buszon vettem észre, hogy néhány csaj a következőt csinálja:

Amikor beköszönt a télies idő, magassarkú csizmában jönnek dolgozni, legtöbb esetben 1-szer, max. 2-szer. Aztán tavaszig bakancsban, vagy hótaposóban járnak.

Tavasszal pedig szintén 1-2 alkalommal felvesznek magassarkút (ez is legtöbbször egymást követő 2 nap), és ezután egyszer sem veszik fel.

Ennek mi értelme van? Miért vesz fel valaki csupán 1-2 alkalommal magassarkút, ha amúgy nem a stílusa? Teljesen átlagos napokról van szó egyébként, tehát semmi nem indokolja a magassarkút.



2014. jan. 8. 21:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Magassarkúban szebb lesz a járás, kecsesebb, nőiesebb (már aki tud benne járni).

Viszont baromi fárasztó, általában elfárad a láb, feltöri a lábat, így inkább a kényelmesebbe mennek.

2014. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
A választ nem tudom, mert nem hordok egyáltalán magassarkút, de lehet, hogy tetszik nekik és divatból veszik fel, aztán rájönnek, hogy kényelmetlen, nem praktikus és váltnak.
2014. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Értem az indokokat, de ezt minden évben eljátszák. Ezért nem értem!
2014. jan. 8. 21:25
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

"Amikor beköszönt a télies idő, magassarkú csizmában jönnek dolgozni... Aztán..."


Mert amíg nincs túl hideg, nem csúszik az út az esőtől, hótól, jégtől... ADDIG lehet menni magassarkúban komolyabb balesetveszély nélkül.


"Tavasszal pedig szintén..."


Míg a fenti egyértelmű, ez már kevésbé. Talán csak annyi, hogy ahogy melegszik az idő, úgy lesz egyre kényelmetlenebb a (zárt) magassarkú. Könnyebben beledagad a láb, mint egy tágasabb laposba.


"Ennek mi értelme van? Miért vesz fel valaki csupán 1-2 alkalommal magassarkút, ha amúgy nem a stílusa? "


Mi az, hogy NEM a stílusa?

Szeretheti attól még az ember a magassarkút, hogy nem tud benne nap, mint nap járni!


Én is imádom, pedig kikészíti a lábam. Nem tudnék minden nap abban menni, de alkalomadtán (és itt NEM valamiféle céges alkalomra gondolok, hanem amikor én úgy gondolom) felhúzom, majd elfelejtem megint pár hónapra.

Szeretem, mert sokkal kecsesebbnek, nőiesebbnek érzem magam. Arról nem is beszélve, hogy alacsony vagyok (160 alatt) és az a pár centi ad egy kis plusz magabiztosságot a sok égimeszelő között.

2014. jan. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor bejött a késő ősz, tél örültem hogy végre felvehetem a legszebb, magas sarkú csizmám. Nagyon szép darab :) Aztán amikor rajtam volt eszembe jutott hogy igen ebben szokott fájni a lábam :D

És mostanság megint nem hordom :)


Én is céges busszal járok, gyárban dolgozom. Elsősorban kényelmesen öltözöm fel amikor megyek melózni mert gyorsan kell menni, átöltözni, munka után szintén.... DE néha jól esik kicsit jobban kiöltözni :)

Mert nő vagyok :)

2014. jan. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az a "vicces", hogy megfigyelésem szerint az időjárásnak semmi köze ehez az 1-2 alkalmas magassarkúzáshoz. 7 éve dolgozom ennél a cégnél, és van egy hölgy (olyan 35-40 éves lehet, de nagyon csinos) - ő pl. minden télen és tavasszal 1-1 alkalommal jön magassarkúban. Volt hogy előtte - utána napokig/hetekig ugyanolyan idő volt, mégsem szakított ezzel a "hagyományával". :)

Ez számomra továbbra is érthetetlen. Picit olyan, mint ha vennék magamnak egy "veszkó" csizmát, és évente 1-szer abba mennék dolgozni. :)

A kérdésben említett nők öltözködése nekem magamutogatásnak tűnik - "megmutatom hogy tudok én nőies lábbelit is hordani, de egyébként teljesen stílusidegen tőlem."

2014. jan. 9. 09:26
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem magamutogatás, hanem a nők mindig csinosak akarnak lenni, de a körülmények nem mindig engedik.

Igen jó lenne gyakrabban menni magassarkúban de akkor nehezebb sietni vagy pl. nálunk állómunka van nem hiányzik h már eleve lábfájással menjünk be.

De a nőiesség akkor is ott van vagy épp egy jóképű kolléga akinek tetszeni akarnak stb.

Nem kell mindjárt ilyen rosszindulattal állni a nőkhöz csak mert néha megpróbálják előhozni a csinosabbik oldalukat.

2014. jan. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem akartam rosszindulatú lenni. Nekem tetszik a nők csinosabbik énje, ahogy fogalmaztad. Továbbra is az fura számomra, hogy azon az 1 napon nem kell sietni? Azon az 1 napon nem fáj benne a lába? Egyébkénz ezt a lábfájást sem értem. Párom a munkálya miatt napi 8-9 órán át magassarkút visel. Mégis gyakran vesz fel magassarkút délután, vagy este, ha elmegyünk valahova. Sosem hallottam még, hogy fáj a lába benne. Ti nem tudtok magatoknak normális magassarkút vásárolni, hogy 20 perc buszozástól fáj a lábatok? (persze nem Dei..manos meg Ázs.a cen.eres magassarkúi vannak páromnak) Persze ez nem tartozik szorosan a kérdéshez.
2014. jan. 9. 12:31
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

De butus vagy (és ez a finomabb változat, mert továbbra is irtó rosszindulatúnak tűnsz)!


De fáj a lába. De kell sietni. Éppen ezért veszi fel csak aznap, vagy csak egy-két alkalommal. Miért veszi fel aznap? Mert olyan lábbal kelt fel, hogy ahhoz van kedve.


Nem, nem ócska cipőt vásárolok. Anti-stress (=terheléskönnyítő, elnyeli a lépésből eredő ütközés/rázkódás egy részét), bőr, minőségi kialakítású cipőt veszek csak, mégis fáj egy idő után benne a lábam. Miért? Csak. Mert ilyen a lábam, hátam, derekam, hogy "nem szereti" a magassarkút. Enyhe bokasüllyedésem, szélesebb lábfej...


Nem hallottad még, hogy a szépségéért szenvedni kell?

A nők sok mindent bevállalnak azért, hogy időről időre még ha csak egy kicsivel is, de szebbnek érezzék magukat. Igen, akkor is, ha cserébe fáj a lábuk, leszakad a derekuk...stb.

2014. jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért,mert a párodnak nem fáj a lába magassarkútól, akkor még senki másnak se??
2014. jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!