Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miert oltozne a szegeny jol,...

Miert oltozne a szegeny jol, a gazdag pedig rosszul?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt a kepet lattam facebookon, ahol mindenki teljesen egyet ertett ezzel, hogy aki szegeny, az sokat kolt ruhara, a hazuk osszedol, a hutojuk ures, megis a legdragabb cuccokat megveszik, hogy villogjanak.

En nem vagyok ugyan szegeny, gazdag sem, viszont szeretem a markas cuccokat, neha be is szerzek magamnak parat, 100.000 Ftos telefonom van, draga laptopom, es megsem dol rank a haz, mivel felujitott szep hazban lakunk... Valamint nem azert veszem meg ezeket a cuccokat, hogy menozzek, hanem azert, mert ilyen a stilusom, ez tetszik.

21L


2014. szept. 18. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Aki tènyleg szegény, az örül, ha van mit ennie. A márkás cuccok nagyrésze egy átlagosan, vagy kicsivel azalatt élö embereken többnyire hamisítvány. Kamu LV táskàt már minden sarkon lehet venni, aztán meg van döbnenve, aki hordja, miért nem hiszi el senki, hogy eredeti, ha az egész ruhatára nem került mint az az egy táska erdetiben.

Van egy ismerösöm, elég gazdag lány, neki tényleg erdetiek a Dior és Marc Jacobs cuccai. Viszont a párja, aki szintén gazdag, nem jár ilyesmikben, tehát elsö ránézésre nem lehet leszürni, mennyit is keres. Viszont a lakásába belépve már igen.

Mi eléggé az átlag alatt élünk, kínaiból (bár mostanában már onnan se) öltözködök, és nem is vágyom márkás holmikra. Elég, ha ápolt vagyok, tiszta és illik hozzám, amit viselek, lényegtelen, milyen címke van belevarrva.


20l

2014. szept. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gondolodj fordítva, visszafelé. Ha nem költesz sokat ruhákra, csillogásra, akkor több pénzed marad, gazdagabb leszel.

Nyilván, ha jómódú a család, akokr többet megengedhetsz magadnak anélkül, hogy elfogyna a pénz.

2014. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem pénz függő, inkább személyiség, család, megszokás, igények.

Van olyan ismerősöm, akire igaz ez, hogy alig van pénze, adóssága van, de mindig márkás ruhákat vesz sok-sok pénzért.

Viszont aki gazdag, az általában szintén drága holmikat vásárol magának, megteheti vagy presztízs. Sőt most épp az a divat, hogy nézz ki úgy, mint egy hajléktalan, legyén nagyon laza. Persze nyilván kizárólag dizájner cuccokban!

És igen, van olyan, akit egyáltalán nem érdekel az öltözködés és bármit felhúz, ilyen téren nincsenek igényei.

És van, aki csóró, és örül, ha kajára jut, nem ám több tízezres ruhákra.

Szóval nem csak ez a két eset létezik, ami a linken látható. Sok minden van még ezeken kívül, a kettő között.

2014. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Azt tényleg megfigyeltem, hogy aki szegény az gyakran felelőtlenül szórja a pénzt. Például láttam már hogy 12 000 Ft-os farmert vett. Én viszonylag tehetős vagyok, mégis a turkálóban veszem a jó minőségű nadrágokat, néha teljesen új állapotban és mindössze 300 Ft/db áron. Egyszerűen megbecsülöm a pénzt.

De olyan középosztálybeli ismerősöm is van, aki drága luxusautót vett, amit nem szeret, csupán azért vette mert mások megnézik. Soha nem volt még vele kirándulni, hátha megkarcolódik. De befizette magát luxus társasutazásra csak azért mert ettől mások hasra esnek. Elmondása szerint metróval néztek várost.

Nekem eszem ágában sincs a legközelebbi plázában megvenni a kiállított kocsit, pedig megtehetném. Hanem ha kirándulni megyek például a Bakonyba, akkor vonatra teszem a kerékpárom, vagy 40 km-t odáig tekerek és irány a természet. Borzasztó lenne olyan dolgokat csinálnom vagy olyan dolgokat vennem ami más elvárásainak felel meg és nem nekem. Az olyan lenne mint annak idején a sorkatonaság. Vagy mint egy olyan munkahely, ahol előírják hogy milyen színű nyakkendőt hordjak, vasalt legyen az öltönyöm, stb. No szeretem a rendet és tisztaságot, az elegáns és kényelmes öltözködést, de néha nem zavar ha gyűrött pólóban indulok el a Duna menti kerékpárúton Bécsbe.

2014. szept. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kicsit kifordított valóság ez a kép és semmiképp nem a magyar viszonyokat tükrözi.

De egyébként a tényleg gazdagokra (nem a sokszor gazdagnak nevezett felső-középosztálybeliekre) jellemző, hogy a legtöbb ember észre se veszi ránézésre. Mert nincsenek hivalkodó márkajelzések meg úgy eleve visszafogott az egész. (Például amit lehet, azt sokan varratják, mert azzal tudod kinek adsz munkát) A hivalkodás az újgazdag sznobok sajátja egyébként is. Meg egy elfoglalt embernek esetleg nem a divat és a vásárolgatás a legérdekesebb.

Meg vannak azok, akik azt hiszik, ha air max van a lábukon meg "márkás" cuccokat aggatnak magukra és villognak a szuperdrága okostelóval, akkor mindenkit jól meggyőznek, hogy ők milyen gazdagok és persze ettől a csóróbbaknál mennyivel jobbak. Pluszpont, ha a piacon vették és ahhoz is hitelkártyáról vettek ki pénzt. Ez viszont már nagyon magyar szokás sajnos.

Mondjuk azon érdemes elgondolkodni, hogy egy neten látott képet miért vettél ennyire magadra. Tudja mindenki, hogy az ilyesmi csak nagy vonalakban igaz - sok emberre, de nem mindenkire, mivel a világ és a társadalom nem kizárólag fekete vagy fehér...

Ha neked így jó, hát éld így az életed. De a saját érdekedben javaslom, hogy inkább ne pörögj rá ennyire ilyen pitiáner hülyeségekre.

2014. szept. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valamennyire én is egyetértek ezzel, de személyiség függő is.

Pl te is írod hogy márkás cuccaid vannak. Egy hétköznapi magyar vagy, tehát a csóró.

A másik odalra meg előttem egy olyan ember képe jelent meg, aki multimilliomos, mégsem ment el ettől az esze, nem villog, és nem vág fel, és a ruhái sem nagy flancos márkák, hanem egy sima pulcsi stb.

2014. szept. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen általában így van, de én például úgy vagyok vele, hogy nem azt veszem meg amitől a többi ember hasra esik, hanem azt ami nekem tetszik
2014. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert idióták. De azért akinek van pénze az is elegánsan jár és igényes ruhákba és 50 m is az audiával megy minden hova. Én nagyon sok átlagos szegénnyel találkozok, akik egyáltalán nem járnak márkás, drága, elegáns ruhákba.
2014. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!