Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit gondoltok arról hogy egy...

Bandi6891 kérdése:

Mit gondoltok arról hogy egy iskolában kötelezik a gyerekeket az egyenruhák viselésére?

Figyelt kérdés

Igen igen erős véleményem van erről az egészről,meg azokról akik ezeket általában különböző ingatag ürüggyel bevezetik.

Remélem írnak véleményt minden korosztályból.


2015. febr. 23. 05:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Én olyan iskolába jártam, ahol volt egyenruha, megadta a komolyságot, jelezte az összetartást, büszkék voltunk rá, hogy menő suliba járunk. Szerintem nem rossz dolog.
2015. febr. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Támogatom az ötletet, legalább a lányok nem fognak egymással versenyezve egyre ribisebben öltözködni. 29/f
2015. febr. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem örültem volna neki ha abban kell járnunk, mert a mi iskolánkban nem voltak az öltözködés miatt kiközösítések. De ahol ez probléma, ott jó megoldásnak tartom.

Ismerősöm járt egy évet Angliában suliba, kötelező volt az egyenruha, de a gyerekek még így is betalálták egymást a tornacipőik márkájával. És mint tudjuk, a gyerekek gonoszak...

Nekem több problémám lenne azzal, ha nem szabad ékszert hordani, körmöt festeni, sminkelni, tetováltatni, piercinget szúratni, stb. Természetesen csak középiskolában.

Általános iskolában pedig ne is öltözködjenek úgy a 11-12 évesek ahogy mostanában... Szóval igen, ott bevezetném az egyenruhát.

19L

2015. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

Hát attól függ. Talán egy évszázados múltú iskolában, ahova főleg az arisztokrácia járatja a gyerekeit, és a színvonal is igen magas, na meg a tanárok is magas színvonalon oktatnak és persze mind öltönyben egyenruhában stb., ott el tudom képzelni. (Egyébként nem tudom, van-e ilyen iskola Magyarországon)

Egy ilyen helyen sztem az egyenruha inkább kiváltság, és egy rendbe való tartozás jele lenne.


Minden más helyne viszont nagyon gáznak tartom. Igazából a személyes szabadsághoz való alkotmányos alapjog megszegése. Az iskola nem a hadsereg, rendőrség (megjegyzem oda is önként lépnek be az emberek). Ha a gyerekeket kis katonaként nevelik abból semmi jó nem fog kisülni. Egyébként ez is csak jelzi, hogy abban a suliban a tanárok, igazgató teljesen alkalmatlan a feladatára. Egy normális suliban nem keletkezik konfliktus a ruhaviselésből. Egyrészt igényesen öltöznek fel a lányok, nem rakják ki mindenüket. Másrészt elfogadják egymást, nem keletkezik konfliktus, ha vkinek van pénze márkás ruhára, másnak meg nincs.

A való életben is majd mindenki egyenruhában lesz? Vagy délután a játszótéren? Jobb ha a gyereke minél előbb szembesünek a társadalmi különbségekkel.

Ha az ilyen konfliktusokat nem tudja egy iskola megoldani, oda nem érdemes járni egy gyereknek, mert az nem iskola, legalábbis nevelés még legalapabb szintje se folyik.

2015. febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Helyes!


Főleg,diáklányoknál! :)


37F

2015. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nincs vele semmi baj. Van egy házirend,vagy elfogadják,vagy másik iskolába íratják.
2015. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha az egyenruha a hervasztó műszálas kék iskolaköpenyben merül ki, az ultragáz.


Amelyik suliban évszázadok óta ez a hagyomány, az oké. Végül is mindenki eldöntheti, hova jár(atja a gyerekét), van egyenruhás meg sima suli is. De azért mostmár én örülök, hogy kimutathatom az egyéniségem a ruháimmal. Ugyanakkor meg gyerekként mindenki szekált, mert nem öltöztem olyan divatosan és kihívóan mint más lányok, szóval akkor szívesen elbújtam volna egy csinosabb egyenruha védelmébe. Mondjuk egyenruha és egyenruha közt is nagy különbségek vannak. Nemrég pl. divatba is jöttek az ilyen egyenruha stílusú összeállítások.


Olyan suliban, ahol sose volt hagyomány, nagyon erőltetett bevezetni. Valamelyik elit brit magánsuliban meg nyilván az elitség bizonyítéka. Manapság a Harry Potter kapcsán biztos megint fellendülőben az egyenruha-biznisz.

2015. febr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Gyémántlány ***** válasza:
75%
Vegyes érzelmeim vannak ezzel kapcsolatban, de így, hogy jobban átgondolom a pro és kontra érveket, nem tartom jó ötletnek ezt az egészet. Már így is rengeteg szabályt kell betartani a diákoknak, néhány ezek közül teljesen értelmetlen, indokolatlan. Nem kell még az öltözködésüket is meghatározni. Hiszen az öltözködéssel is a személyiségünket fejlesztjük, kísérletezünk, ezeket pedig minden kamasznak meg kell élnie, azt hiszem.
2015. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
91%
én még általános iskolás vagyok, és inkább hordanék egyenruhát mint mindenki mutogatná h hogyan öltözködik
2015. febr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én sem tudok lenyugodni emiatt,a személyiségünk itt nem számít,mások akarják élni az életünket.


És valóban valaki komolyan gondolja hogy egy kis **** gyerek nem fog bántani mást ha egyenruhába vannak kényszerítve?Én tudnák mesélni mi mindenért tapostak meg gyerek koromban a kedves iskola társak,de most gyorsan átgondolva nem emlékszek arra hogy az öltözködésem miatt.Aki éretlen,***ét ember az mindig fog találni 1000 apró dolgot hogy a másikat bántsa.


Ez a magyarázkodás is csak egy jól eladható cukormáz,azt gondolom hogy a mélyben más rejtőzik,vagy anyagi haszon remélése,vagy a gyerekek lesznek az iskola élő mobil hirdetőoszlopai(csak gratulálni tudok) és legfőképp:Azok az emberek akik a hatalmat imádják az ilyen és hasonló ostobaságok kitalálásával csak maguknak szereznek örömöt,felháborítónak tartom hogy hazugságok mögé bújva terjesztik ezt az elnyomó jelenséget a világon.Igen is számít a személyiségünk megélése és az ilyen dolgok ezt semmibe veszik.Az én munkahelyemen megkérték a kolléganőmet hogy vágassa le a haját ha lehet mert túl hosszú,majd aztán lett ebből fogassa össze,még végül ki állt magáért és most már normálisan hordhatja ahogy megszokta/szereti.Mégis hogy képzeli bárki is hogy ilyen formában belefurakodjon mások privát szférájába,hogy ne tudja kisugározni mind azt ami egyedivé teszi.


Bocsánat,ez teljesen kiakaszt engem,komolyan mondom

2015. febr. 23. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!