Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit gondoltok arról hogy egy...

Bandi6891 kérdése:

Mit gondoltok arról hogy egy iskolában kötelezik a gyerekeket az egyenruhák viselésére?

Figyelt kérdés

Igen igen erős véleményem van erről az egészről,meg azokról akik ezeket általában különböző ingatag ürüggyel bevezetik.

Remélem írnak véleményt minden korosztályból.


2015. febr. 23. 05:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

soha semmiért nem szekáltuk egymást, pedig volt köztünk kövér szemüveges gyerek, meg csóró, aki kínai cuccokban járt, meg újgazdag kőbuta gyerek is.

persze összeverekedtünk néha... de ki nem? gyűlölködés nem volt, legfeljebb, időleges konfliktusok. meg persze voltak, örökmozgó gyerekek, akik folyton keresték a bajt, ők persze, h sokszor lettek elagyabugyálva...

de ezt leszámítva semmiféle gyűlöletszítás, diszkrimináció stb nem volt.


ennek az oka, hogy olyan ofőnk volt, aki még komolyan vette a nevelést, és szeretet kaptunk tőle, nem csak utálatot, és szabályokat mint a mai gyerekek.


az a véleményem az efféle szabályokról, h csak tüneti kezelése a pusztuló magyar oktatásnak. tartsuk bezárva agyereket este 8ig, ne engedjük a számtechterembe mert csak tönkreteszi, ne legyen osztálykirándulás mert csak rosszalkodnak, a szünetben nem mehetnek ki az udvarra, stb... ezek a szabályok mind azért vannak, mert a tanárok nem tudnak se nevelni, se oktatni, lusták, egyszerűen nem valók tanűrnak...


sajnos ez a tanárok 90%-ára igaz! először az oktatást tenném rendbe, az összes tanárt kirúgatnám a fenébe, csak a nagyon jókat hagynám meg, a kirúgott tanárok fizetését inkább GYEDre költeném, a legtöbb gyerek otthon maradna a szüleivel, de h szocializálódjon bejárhat napközibe, általános iskolában meg az írás olvasás számolás tanításon kívül max napközi lenne, mert az ilyen töri, biosz stb egy ilyen kis gyereknek semmi értelme, és úgyis újra tanulják a gimiben. a sok léhűtő, tanárnak alkalmatlan tanár meg menjen vissza az egyetemre és tanuljon egy kis pszichológiát, neveléstudományt...

2015. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nem tudom miért jött most elő nálad ez a kérdés kedves kérdező, de én szabad akaratomból jártam "egyenruhás" suliba, mégpedig azért, hogy ott magas színvonalon tanuljak és jó egyetemre járjak utána. Az iskola a tanulás színtere, a diákoknak ez a legfontosabb tevékenysége ott. Ha a személyiséget csak az öltözködésével tudja valaki kifejezni, vagy csak ez alapján tudja megítélni a másikat az már régen rossz. A személyiség kifejezésére ezer más lehetőség van, az öltözködési vágyat pedig iskolán kívül is ki lehet élni.

Nekem jó élmény maradt ez az iskola, és bár erős iskola volt, később nagyon megtértült az az alap ismeretanyag és műveltség, amit onnan hoztam.

2015. febr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Mert egyre többet hallom hogy milyen ÁLDÁs az egyenruha.


Rendben megértelek utolsó,akinek ez kell az vegyen részt rajta,de különbözőek vagyunk,vannak olyan típusok akik a külsejükkel térnek el az átlagtól,akik igenis a külsejükkel IS kifejezik magukat.De a világban vannak helyek ahol ezeken az embereken átgázolnak.


Mond hogyan tudod kifejezni magad a klónegyenruhában az iskolai szabályzathegyek között?Ha teszem azt különleges gondolkodásod van és extrém módon valósítasz meg ötleteket ami szokatlan ezt szerintem melyik elit iskola nézi jó szemmel?Gondolom nagyon sok.Úgy érzem hogy mindenkiből szürke kis egérkét akarnak csinálni,hasonlóan működő 'robotokat' mert az jó alapanyaga a rendszernek.


Miért jött ez elő belőlem?Mert emberek vagyunk,különbözőeknek születtünk és számomra ezért szép az egész természetesnek megmaradás mert sokszínűség célravezető az élet szempontjából.

2015. febr. 23. 23:07
 14/16 Hajú Kék válasza:

"Gratulálok", alaposan megválaszoltad a saját kérdésed!

Arra egy pillanatig se gondolsz, hogy külsőségekkel lehet legkevésbé kimutatni a személyiséget? (Legfeljebb a személyiség vadhajtásait.)

2015. márc. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én külföldön lakok, kisiskolás korú gyerekem van. Amerikai rendszerű magániskolába jár a fiam és NAGYON szeretem, hogy egyenruha van. A szülők fele nagyon gazdag, másik fele meg örül, hogy összekaparja a tandíjat, hogy jó iskolába járhasson a gyerek. Hát mi nem a gazdagok közé tartozunk, sajnos.

Az egyenruha szerintem praktikus, kényelmes, nem kell minden nap gondolkodni, hogy mit adjak a gyerekre. A gyerekek se versenyeznek, hogy kinek milyen márkás ruhája van, a lányok se úgy járnak iskolába, mintha buliba indulnának.

Mikor én voltam középiskolás, ott is volt köpeny és dress code, de nem volt elég, mert így is napi szinten veszekedtek a tanárok a tini-r.bancnak öltözött tanulókkal.


Az egyéniségedet iskolán kívül is csillogtathatod, nem kötelező iskola után és hétvégén is egyenruhában járni. Sőt nem kötelező olyan iskolába járni/járatni a gyereket, ahol egyenruha van. Ahogy neked szimpatikus. Attól még másnak lehet más a véleménye.

2015. ápr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Akár jó a szülőnek akár nem, nekem erről a börtönök meg a jövőben játszódó filmek jutnak eszembe ahol az emberek diktatúrákban élnek és ezért mindenkin ugyanolyan fehér ruha, meg nyomkövető karperec van... Egy gyereknek nagyon nem kéne úgy leélnie fiatal éveit h kvázi egy fogvatartott bűnözőnek érzi magát, bár már lassan a börtönökben kevésbé szigorúak a szabályok, mióta a gyerekeket 6ig bent tartják és még a játszótérre se engedik ki... ezzel tökéletesen eljutunk majd arra a szintre ahol a gyerekben egyszerűen meg se születik a szabadság, mint fogalom, természetesnek veszi, h nincs szabad akarata. És majd felnőtt korában is jól manipulálható lesz, a politika és a nagy cégek által. Amerika nagyon jó példa és jó hogy felhoztad, ott nem véletlen van egyenruha, meg szigorú iskolák, hiszen így elfogadja a nép, h be vannak kamerázva, lehallgatják őket, az állampolgárnak kb semmi joga a rendőrökkel szemben, egyfajta passzív diktatúrában élnek - és boldogan teszik, hiszen az agyukatátmossák hamar...


Nem, nem akarom azt mondani, hogy az egyenruha ekkora gond lenne, de ez is csak egy kis csavar a gépezetben, az ilyen iskolákban általában nem negedik ki a gyerekeket + a rendőr is jobban észreveszi ha egyenruhában császkál az utcán...


Ja és jut eszembe... a tanár talán egyenruhát hord? Mert úgy lenne demokratikus... remélem az igazgató is azt hord, és nem drága öltönyöket.


Egyébként az ilyen, szigorú rendszerek a szabadelvű országokban meg azért nem működnek, mert nálunk pl. nem olyan birkák a gyerekek és simán megtalálják a kiskaput. Pl menőznek a cipőjükkel, táskájukkal stb. Egy ismerősöm gyereke olyan egyenruhás suliba jár ahova a kislányok fél milliós lujiviton táskával járnak, meg olyan tűsarkúban, hogy el se tudod képzelni. A fiúk pedig a többszázezres tabletjükkel vagy a drága karórájukkal vágnak fel... minek egy 12 évesnek karóra, egyáltalán? V például a lányok, tökéletesen sminkelik magukat 12 évesen már... Szóval ezek a tiltások csak azt hozzák h még jobban elburjánzanak az ellentétek... azt nagyon nagy naiv aki azt hiszi, hogy ha minden kisgyerek egyformán néz ki akkor megszűnnek az ellentétek... találnak mást.

2015. ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!