Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért nincsenek az iskolákban...

Miért nincsenek az iskolákban egyenruhák?

Figyelt kérdés

Ki áll mellette és ki ellene? Kiváncsi vagyok mindenkinek a véleményére. Kérlek alkossatok érveket és ellenérveket. Kort és nemet légyszíves írjatok és lehetőleg csak normális válaszokat foglmazzatok meg.


[link]


[link]


2011. aug. 15. 20:25
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
82%

Én ellene vagyok.


Tudom, hogy sokan jönnek majd azzal, hogy akkor legalább nem lenne cikizés a ruhák miatt. Nos, ez csak alapból rossz helyen és társaságban van. Ha egyenruha lenne, találnának mást.

De számomra a ruha önmagam kifejezése, nem szeretném ezt elnyomni, vagy hagyni, hogy elnyomják. Értelmét nem látom, hogy mindneki ugyanolyan ruhában feszengjen. Mondjuk az utolsó képed. Nos, ez egy miniszoknya, amit most sem engednek. Szerinted milyen feszélyező lehet ebben mászkálni ? Mindneki alád látna. Másrészt, ez egy 50 kilós lányon jól áll ( máskor meg azt mondják, hogy az iskolába ne divatolni járj), de egy 60 kilóson, neadjisten 70+-oson elég hülyén nézne ki, valljuk be.

16/l

2011. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
75%

Hát, hogy miért nincs azt mondjuk nem tudom. Annyiból mondjuk nem volna rossz, hogy nem menne el minden reggel 20 perc csak arra, hogy a szekrény előtt állok, és nem tudok választani. :D

Komolyra fordítva a szót:nem látszódnának a diákok között az anyagi különbségek.

2011. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
Bocsi, kimaradt: 17/L
2011. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményetek! :) Az első képen is viszonylag "rövid" a szoknya.Ezt csak illusztrációnak szántam nem szigorúan meghatározott méreteknek.
2011. aug. 15. 20:35
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz. Tényleg sokan mondják, hogy legalább akkor egyenlőek lennének az emberek. De ennyi erővel lehetne egyen telefon meg ilyesmi. És az is igaz, hogy a lányoknak valszeg szoknya lenne, amit magamból kiindulva nyári szünetben felveszem meg így ha nem kell iskolába menni, de suliba én se venném fel. Egy ilyen vékony lánynak jól áll de a kicsit teltebb lányoknak nem állna jól, ezért feszélyezve érezné magát és minden egyes iskolai nap egy szenvedés lenne. Nem tudom melyik lenne jobb. Én így jobban érzem magam.


17/L

2011. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
66%
nekem személy szerint nagyon szimpatikus az ilyen régi angol filmek, esetleg japán mengák egyenruha/öszetartás sulinként, esetleg sulik közti versenyek hangulata :)
2011. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
és 21/L
2011. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Ellene vagyok.


Mindenki utálja, ha kötelező jelleggel egyenuniformist adnak rá. Gondoljunk itt csak a ballagásra, szalagavatóra.

Nálunk ünnepélyekkor kötelező volt a matrózblúz. Egy olyan osztálytársam se volt, aki jól érezte volna magát benne, mindegyikünk feszengett.

2011. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
65%
mellette vagyok teljes mértékben! :) ezeket amiket belinkeltél rohadt jóóók, nagyon tetszenek *-* én simán felvenném :D és tényleg végre befejeződne a rivalizálás a gyerekek között, én biztos arra szavaznék hogy legyen egyenruha! 18/L
2011. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
90%

Nos a második képen az a ruha nagyon jól néz ki de sajnos a miniszoknya miatt nem hiszem hogy bevezetnének ilyet.Én nem is tudom ellene is vagyok meg nem is.A szegényebb családok szerintem jól járnának mert nem kéne annyi ruhát vásárolni elég lenne csak néhány ha utcára,vásárolni mennek.Meg tényleg ezzel megszűnne a cikizés,gúnyolódás a ruhák márkája,minősége miatt.Nem valószínű de lehet hogy volt már rá példa hogy egy gazdag lány márkás,drága ruhában kigúnyolt,lenézett egy kínia,turis cuccokban lévő lányt.ilyen esetet el lehetne kerülni mert mindenki ugyanabban a ruhában lenne.persze ez így idő után unalmas lenne de ez van ezt kell szeretni szlogen.Viszont egy kövérebb gyereken nem biztos hogy jól mutatna de az már más kérdés.


14/L

2011. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!