Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Sznobság, ha csak bizonyos...

Sznobság, ha csak bizonyos ruhaboltokban vagyok hajlandó vásárolni?

Figyelt kérdés

Kínait, turkálókat, New Yorkert és társait messziről elkerülöm, szerintem csak giccsparádé van ezekben, meg igénytelen, tapinthatóan és láthatóan vacak minőségű ruhák. Szinte csak Zara és Mango ruháim vannak, elvétve 1-2 H&M, vannak 4-5 éves darabjaim is. Egy barátnőm szólt be, hogy sznob vagyok emiatt.

20L


2015. ápr. 15. 17:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Hát... hogy így hirdeted az lettél!

Ha nem szólnád le a többi ruhát, nem lenne semmi baj! De te azt szólód le ami másnak tetszhet. Én is mondhatnám hogy a Mango pofátlanul drága a benne vásárolható ruhákhoz képest, de nem mondom mert valaki megveszi! Tehát ha megveszik akkor hülye lesz a boltos nem árulni drágán.

2015. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
4%
nem, ez még nem sznobság szerintem, amiket felsoroltál nem a legdrágább pontok, inkább csak az ízlésedre irigykedhet a barátnőd :)
2015. ápr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
*boltok
2015. ápr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Igaz, hogy a kínai giccsparádé, de a turkálók, és a New Yorker messze nem. Turkálókban marha jó darabokat lehet találni, a New Yorkerben is nagy esély van arra, hogy kifogsz valami viszonylag egyedit, vagy klasszikusat. A sz*r ruhák mellett elmegyek, nem érdekelnek, hisz mindenhol vannak sz*r ruhák. Kiválasztom azt, ami nekem tetszik.

A Zara is pont ugyanolyan "vacak", mint a többi, csak drágább. Lényegében a semmiért fizetsz többet.

Tőlem nagyon messze áll, hogy boltok szerint vásároljak. Mindent megnézek, a kínain kívül szinte nincs is olyan bolt, amibe ne tenném be a lábam. Nálam nincs olyan, hogy csak pár bizonyos boltból öltözködöm, majdnem minden ruhám máshonnan van.

Igen, szerintem, ahogy a barátnőd fogalmazott kissé "sznobság", ha neked a boltok számítanak, nem pedig a ruhák.

2015. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Alapdarabok a kínaiban is vannak (felirat, minta nélkül), szóval azt se kell feltétlen leírni, az persze igaz hogy sok a csili-vili hordhatatlan hülyeség, nem is értem miért nem lehet normálisat gyártani amikor Kína is piacra termel.


Szerintem ez határeset, ha valaki a minőségre megy az nem sznob, de ha a márkanévre akkor igen. Kérdés hogy milyen cipőid vannak?

2015. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a gáz, mármint a kínainak gáz, hogy a ott is szinte ugyanannyiba kerülnek az alapdarabok, mint máshol, csak büdösebbek.
2015. ápr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is van egy csomó Zara ruhám. Turkálóból :)
2015. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
6%

2-esnek üzenem, hogy a sznobság nem az ártól függ, keress rá a szó jelentésére!


Kérdező, ez márkahűség inkább! Én is csak bizonyos üzletekben vásárolok, csak bizonyos márkákat. Ha máshol járok, külföldön, ott is ezeket keresem, kiegészülve az itthon nem kaphatóakkal. Pl én a Mangot is elkerülöm, mert nem jön be a minősége, meg igazából sosem találok ott semmit. Zaraban szoktam vásárolni, de inkább csak basic darabokat, úgymond futkározósnak. Farikat, sima pólókat.


Szóval nem, nem vagy sznob! Ha meg ezt mondják, akkor se érdekeljen! :)

2015. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

:D Előző vagyok, csak beillesztem ezt ide:

sznob jelentése:

az előkelők szokásait, életmódját utánozó ember.


Tehát ez egy viselkedésforma! Kínai ruhákban járó ember is lehet sznob, és full Chanelben is lehet valaki nem az!

2015. ápr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
6: olyan alapdarabokra gondolok mint pl egyszínű fekete gyerekpóló (jelmezhez stb), az nem is nagyon van máshol (ahol mindig 100% hogy van, plusz köröket meg nem szívesen futok). De ha év közben kell ünneplőruhát, tornadresszt venni, az is csak ott van, meg van még pár dolog amit érdemes és ennyi. Felnőtt ruhát én se ott veszek :).
2015. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!