Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Humanicban 6 hónap 18 napja...

Humanicban 6 hónap 18 napja vásárolt selejtes cipőt érdemes-e szakértőhöz bevizsgálásra elküldeni? Vagy csak szórnám feleslegesen a pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még március végén vettem 16 ezért egy Mustang műbőr cipőt a szolnoki Family Centerben lévő Humanic boltban.

Már tudom hogy nagy hiba volt.


Sajnos bár nagyon vigyáztam rá, más cipőkkel felváltva hordtam, az orrán, ahol lépés közben hajlik, már pereg le a műbőr, az oldalán levált a talpa, sőt a bal cipő talpán már repedés van. Mind ez egy 6 hónap 18 napos cipőn, amire vigyázva volt. A hibák nagyja kb az elmúlt 2 hétben jött elő.


A lényeg sajnos ez. A plusz 18 nap.

Előkerestem a blokkot, ami a használati útmutatóhoz volt tűzve. Látom, hogy 2 év szavatosság van a cipőre, na mondom szuper, irány a bolt, kicseréltetem, vagy visszakérem az árát.


A boltba beérve a kasszánál 2 fiatal hölgy volt, köszöntem, és vázoltam a problémát. Egyből kérték a blokkot, nézték a vásárlás dátumát. Megállapították, hogy lejárt a 6 hónap. Mondom az bizony le, de 2 év szavatosság van a cipőn.


Erre közölték, hogy igen, de a blokkhoz fűzött tájékoztató tartalmazza, hogy csak 6 hónapig cserélnek, azon túl a fennmaradó további 1,5 évben a vásárló kötelessége bizonyítani, hogy a cipő hibás volt gyárilag.

A kezemben nyomtak egy előre elkészített listát, ami tartalmazza az országban lévő kemény 3 olyan szakértőt (persze mind távol Szolnoktól) , akik véleményét hajlandóak elfogadni, továbbá egy másik lapot, a helyi jegyző, a fogyasztó védelem, békéltető testület stb. telefonszámaival, elérhetőségeivel, hogy hova mehetek még. Ezt követően felvettek szintén rutinból egy jegyzőkönyvet a cipő állapotáról.


Közölték, hogy ők ezen felül nem tesznek semmit, amennyiben szeretnék pénzemhez jutni leszek szíves a cipőt saját költségemre bevizsgáltatni, amennyiben a szakértői vélemény nekem kedvez, utólag térítik meg a szakértői díjat (6-8 ezer között), a posta költséget, meg persze a cipő árat.

No persze az egészet cinikus, kigúnyolós, ezt most jól megszívtad kisapám stílusban adta elő a hogy, akiről később kiderült, hogy ő a boltvezető...


Járt már valaki hasonlóképp? Érdemes szakértőhöz fordulni, vagy azért voltak ilyen nagy mellénnyel mert tudták, hogy semmi esélyem? Bocs a hosszú bevezetőért.



2015. okt. 9. 21:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!