Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki hasonló kabátot/nadrágot hord, mint a tömeg, arra azt mondják, hogy nincs egyénisége?

Figyelt kérdés

Látok egy bordó nadrágot valakin. Azt látom, hogy jól néz ki, és elkezdek én is bordót keresni, mert tetszik. Nem érdekel, hogy hány ember visel olyat, az érdekel, hogy tetszik az a bordó nadrág, és venni szeretnék én is. Most csak azért ne vegyem meg, mert mások is hordanak olyat? Más példa. Nagy divat most a szőrmés kapucnis kabát. Nekem is van, vettem, mert tetszik. Nem azért vettem meg, mert ilyet hord a tömeg, és meg akarok nekik felelni, hanem azért, mert tetszik a szőrme rajta. Akkor nekem ezért nincs is egyéniségem?


Idegesít, hogy amikor meglátnak az emberek egy olyan gyereket, aki csőnadrágot hord, szőrmés kabátot, be van lőve a haja, akkor rámondják, hogy divatb*zi, és nincs egyénisége. Szerintem nem azon múlik, attól lesz valaki egyéniség, hogy nem vesz fel olyan ruhát, mint a tömeg. Ez nem egyéniség, hanem ízlés kérdése. Pl. én csőnadrágot hordok, mert az tetszik, és nem veszek föl csak azért bővebb szárút, hogy kilógjak a tömegből. Ugyanakkor csak ingben járok (pólót csak akkor hordok, ha nincs tiszta ing xd), mert ez tetszik, és alig veszek fel pólót. Miért? Mert nekem ilyen az ízlésem.


Nem értem az összefüggést aközött, hogy nincs egyénisége valakinek, meg aközött, hogy divatosan öltözik. Szerintem a kettő teljesen más dolog, és nem értem azokat az embereket, akik ezen vannak fennakadva, és az az életük legnagyobb problémája, hogy más most éppen mit vesz fel.



2016. jan. 11. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Akinek egyénisége van az nem másoktól veszi az ötleteket, hanem ő találja ki, és valószínűleg nem is fog úgy kinézni mint a legtöbb divatos ember, mivel mindenkinek más az ízlése.

De az nem gond ha valaki nem egyéniség. Ez nem egy sértés, hogy nem vagy az, nem kell annak lenni. Igen ritka egyébként is az egyéniség. A legtöbb embert magával rántja a divat, hat rá a média agymosása, be akar illeszkedni, stb.

Ugye minden ember mondja hogy "azért hordom mert ez tetszik", de ha megnézed a legtöbbnek mindig az tetszik ami épp divat (akkor is ha pocsékul néz ki vele), ez nem véletlen. Könnyen befolyásolható a legtöbb ember. Ők soha nem is lesznek egyéniségek.

2016. jan. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"a legtöbb embernek mindig az tetszik ami épp divat".

Ha egyszer mást nem is árulnak. Tele vannak az üzletek ugyanolyan termékekkel, ez a baj. Ha tényleg olyat akarok venni ami az en elképzelésem, akkor jo sokáig kene boklasznom érte.

Pl. Nekem is tetszik a szörme kapucnis kabát, nem azért mert divat, hanem mert tetszik a szorme kapucni. De színben es fazonban lenne egy saját elképzelésem, de olyan nincs, nem lehet kapni. Akkor most mit csináljak? Varrassak egy kabátot varrónővel? Be kell érjem egy hasonlóval, amit mások is hordanak.

2016. jan. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez az, mindenhol ugyanazt a pár dolgot árulják, legalábbis abban az árfekvésben, amit én ki tudok fizetni.


Mellesleg pedig gyűlölök vásárolni, tehát marad az, hogy kiválasztok egy plázát, ha kell mondjuk kabát, és ott végignézem azokat az üzleteket, amikről tudom, hogy esélyes, hogy nekem megfelelő cuccot találok.


Akármivel jövök ki, ez nyilván valamennyire divatos lesz.


Amúgy az öltözködésben nekem tényleg nincs egyéniségem, mert nem akarok sehogy se kinézni, a kényelem stb. mellett annyi szempontom van, hogy tetsszen és ne legyen ciki, meg remélhetőleg jövőre se legyen az, úgyhogy ami ilyen nagyon jellegzetes, azt ott hagyom.


Viszont attól, hogy kifelé nem akarok mutatni magamról semmit, ne lehetne egyéniségem? Ezt át kellene gondolni. Nem azt mondom, hogy van, de én introvertált vagyok, nem szeretném hordani a személyiségem, nem is tudom, hogy kell, másoknak jön magától, én meg csak fel szeretnék öltözni az időjárásnak megfelelően, kényelmesen, nem röhejesen.


Lány vagyok, ha ez számít.

2016. jan. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel más mit mond?
2016. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Ez azért van kérdező, mert nincs pénze az embereknek igazi egyéniséget mutatni az öltözködésükkel.


Nagyobb európai városokban olyanokat látok, hogy teljesen meglepődöm, hogy mernek ilyenek lenni az emberek. Azért egyrészt,mert VAN VÁLASZTÉK, méretben és stílusban,színekben is, másrészt mert az emberek meg is tehetik, hogy a fizetésükhöz képest FILLÉREKÉRT felöltözzenek úgy,ahogy akarnak!


Nálunk Magyarországon bejön a pufidzseki szőrmével a divatba és nem is lehet mást kapni a boltokban. Bordó nadrág ugyanez,meg a zöld nadrág is. Ne törődj senkivel, hord azt,AMI TETSZIK,és ami jól áll :)

2016. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó: pl milyeneket láttál?
2016. jan. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

összevissza minden szín és stílus keverve is ad egy stílust!


pl rikító rózsaszín nadrág nőkön télen, férfiak piros nadrágban zöld kabáttal,amin nőies prém van :D


különleges női kalapok,de ilyen múlt századbéli királyias fejfedők-már-már koronák!


londonban ezek mindennaposak

2016. jan. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk engem zavar ha valakinek ugyan olyan ruhája van mint nekem, ezért véletlen se fogok hasonlót venni. Bemegyek a turkálókba (pl.: háda, ahol tényleg szoktak jó ruhák lenni és meg nem mondanád hogy turis) és kiválasztok olyat ami jól néz ki de még sincs rajta minden második emberen. És most nem azt mondtam hogy hú de extrém és egyedi lennék, mert teljesen átlagosan öltözöm és nem vagyok kirívó, csak simán nem veszem meg ugyan azt ami sok emberen rajta van. Én a ruháim a magaménak akarom tudni és nem akarom másokon látni. A turi meg nem drága szóval senkinek sem lehet kifigása, hogy válság van. Amúgy tőlem mindenki úgy öltözködik ahogy akar, engem nem zavar ha zöld kabátot hord valaki vagy olyan fekete magassarkú bokacsizmát ami sok lányon van, de akkor meg fogadják el azt, hogy sok ember le fogja divatmajmozni. Ha neki tetszik az a ruha akkor meg ne foglalkozzon azzal, hogy mások mit mondanak és kész.
2016. jan. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!