Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ciki ha a közvetlen környezete...

Ciki ha a közvetlen környezetemben inspirál más lányok stílusa? Mondhatják rám hogy koppintós vagyok?

Figyelt kérdés

Csomó ruhat fajta létezéséről azért tudok mert pl suliban v utcán másokon láttam és utánanéztem. Baj ha nem neten vagy bloggerektől merítek ötletet?

Zavar hogy sokszor nekem is megtetszik az a fajta farmer, vagy felső szabása stb. ami egy-egy sulitársamon van. Direkt igyekszem nem ugyanazt a márkát, színt venni (de van hogy mégis mert nem fogok csak azért sárgát venni a zöld helyett mert xy-nak is zöld van, ha én is a zöldet szeretem - ez csak példa)

Zavarna ha valaki rajtad lát először pl egy bizonyos fazonú cipőt, és megtetszik neki, jól áll neki is és úgy dönt ő is vesz egy hasonlót? Vagy ilyenkor le kell mondani róla mert azt más kezdte el először hordani egy közösségen belül és kínos lesz így?



2016. jún. 1. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem csípnek akkor belekötnek bármibe. Ha csípnek akkor meg akár tetőtől talpig ugyanabban is lehetsz.
2016. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne alapjában ciki, mivel sokan "koppintósak", nem csak színben hanem stílusban is, nem divat nagyon a nagyon más öltözet, stílus, mivel azt lenézik.
2016. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az első és második válaszoló is mond valamit. Voltam úgy évekig, szubkultúrában, akkor bőven tapasztaltam ebből. Kinőttem belőle, és a "hétköznapi" öltözködésben még nem találtam meg magam ezért is 'utánzok' másokat.

Csak itt jön az amit az első ír, hogy nem mindegy kik azok. Ezek a lányok többnyire sokkal menőbbek nálam és saját klikkjük van, nekem is megvan a sajátom, de mi nem vagyunk "népszerűek" nem vagyunk a közösség hangadói, magjai. Sokszor látom hogy barátnők kb. ugyanúgy néznek ki, ők vlszeg nem utálják ezért egymást, de akkor engem, mint kívülállót lenézhetnek azért mert ugyanolyan fazonú nadrágot veszek fel? Kicsit fura de én is ettől tartok hogy ez így van

2016. jún. 1. 15:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát engem zavarna ha valaki mindig ugyan olyan ruhákban járna mint én.:'D
2016. jún. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem volt szó sem ugyanolyanról sem mindigről. 1-1 jellegzetes, amúgy idén nagyon divatos fazon amit láttam másokon és én is vettem, csak bizonyos közegben többen hordják bizonyosban kevésbé. Gyakorlatilag nincs teljesen megegyező ruhadarabom egyik lánnyal sem a suliból. Stílusra, fazonra egyezők akadnak, de az is max. a ruháim egy harmada. Ez már konkrétabb, így már érthető? Nem akartam ilyen sokat írni.
2016. jún. 1. 15:59
 6/8 A kérdező kommentje:

Szóval pl. eddig elegánsabb cipőket hordtam, de a lábam nem bírta, és elkezdtem tök jó sportcipős összeállításokat látni másokon -> vettem sportcipőt én is, de olyan színt, olyan fazont, ami nekem tetszett és illett hozzám.

aztán, másik példa: bonyolult, fodros, csipkés blúzaim voltak, amik bár nagyon szépen kényelmetlenné váltak, elkezdtem egyszínű fehér, szürke, fekete pólókat hordani farmerrel és sportcipővel, mert láttam másokon hogy ez is tök csini tud lenni bizonyos apró részletekkel. Lányok tucatja néz ki így, akkor most mi van? Meg, divatos most nagyon egy-két retro fazon, nekem akkor nem tetszhet ha a többi lánynak előbb volt olyan? (haspóló, mom jeans, kitudja mi stb.) tulajdonképpen a divatot 'utánozom' nem őket, csak van ugye a divaton belül is többféle stílusirányzat, na nekem pont ez tetszett meg, ebben érzem jól magam. Sok cucc van amit meg előbb hordtam én, mint ők, csak akkor még nem volt divat, mégis szerencsétlenül jön ki a dolog. (rajtam még röhögtek a magastalpú tornacipő meg a kivillanó mintás zoknik miatt, most így járnak a stílusos csajok a suliban) Így már remélem pontosabb képet adtam és ez alapján érdekelne hogy helyénvaló-e így... köszönöm.

2016. jún. 1. 16:05
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:

Mondhatják, de szerintem semmi baj nincs ezzel. Nyilván van az a szint, ami már inkább majmolás, mint inspirálódás, de én sosem értettem, miért baj az, ha látok valakin valamit, és nekem is megtetszik, és veszek valami hasonlót :D Az ember másokból nyer ötleteket, akár öltözködésről, akár másról van szó, nincs ezzel semmi baj, ha megtetszik valami, amit addig máshol nem láttál, és te is akarsz hasonlót.

Nyilván vannak olyan társaságok, ahol emiatt kirekesztik vagy megszólják a másikat, de elég unintelligens dolog.

(Az egyik barátnőmmel pl egy az egyben ugyanolyan ízlésünk van, sokszor egymástól függetlenül is ugyanolyan ruhákat veszünk. Volt olyan, hogy este elmentünk szórakozni, és odaérve láttuk, hogy gyakorlatilag ugyanazok a ruhadarabok vannak rajtunk :D Mi ilyenből sosem csináltunk problémát.)

2016. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gondolom gimis vagy. De jó hogy kinőttem ebből.

25n

Aki akar az úgy is megszól. Nem biztos hogy azért mert x t követed, hanem mondjuk meg anyus nacit hordasz, meg tirex tatyót stb.

2016. jún. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!