Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ki dönti el, hogy mi a divat?

Ki dönti el, hogy mi a divat?

Figyelt kérdés
Ma is a rádióban egy szakértő nyilatkozta, hogy az idei divat ez és ez. De ezt ki dönti el? Miért pont az lesz a divat, ami, és miért nem más? Miért ciki nem divatosan öltözni? Miért van dolog, ami sosem megy ki a divatból és miért van olyan, ami új korában sem divatos már? Miért kell rövid időnként cserélgetni a teljes ruhatárat csak azért, hogy követhessem a divatot? Miért olyan kardinális kérdés ez manapság?

2017. febr. 1. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Férfi vagyok de ugy vagyok vele hogy a lényeg hogy te hogy állsz a ruhádhoz és azt kommunikálja masok számàra amit szeretnél.
2017. febr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sunshinedoll ***** válasza:
85%

Általában a nagy divatházak. Azok végigvonultatják a tavaszi/nyári kollekcióikat már szeptemberben, aztán az olcsó márkák meg kis késéssel lemásolják.


Nem kell követni a divatot, ezt senki nem mondta. H-lyeség is lenne minden szezonban új ruhatárra költeni, nem is engedheti meg magának az emberek nagy része. Mindenki öltözködjön úgy, ahogy szeretne. Vannak örök darabok, olyanokra érdemes beruházni, és ha valaki követi a divatot, akkor beszerezhet 1-2 aktuális divatos darabot, ami feldobja a már meglévő ruhatárát, de nem szabja át a személyes stílusát teljesen. Általában ez a jellemző, nagyon kevés ember engedheti meg magának a ruhatárcserét félévente.

Van, aki szeret szépen felöltözni, divatosan kinézni, olyan ez, mint egy hobbi, mások túrázni szeretnek, én meg öltözködni, de az sem baj, ha valakit egyáltalán nem érdekelnek ezek a kérdések.


Mondjuk én azt vettem észre, hogy itthonra minden aktuális trend jó nagy késéssel érkezik meg (régebben legalábbis így volt, az elmúlt 3-4 évben a közösségi média, főleg az instagram növekvő népszerűsége miatt azért az itthoni fiatalok is naprakészek tudnak lenni, ami szerintem tök jó dolog, csak sokszor azokat a darabokat meg aig lehet itthon beszerezni :D ). De pl azelőtt, emlékszem nekem air maxom, vans cipőm jóval azelőtt volt, hogy errefelé elterjedt, ami lényegében tök mindegy, csak rohadt idegesítő volt, hogy engem idiótán megbámultak a fiatalok ezekben, a következő szezonban meg már mindegyiken ez volt :D

2017. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Sokszor a divatcégek (kifutókon minden második ruha lila, vagy kockás, akkor a boltokban is az lesz), de valamikor maguk az emberek, egynek megtetszik valami, akkor a következő a következő a következő is azt hordja, végül minden második emberen az van, ergo divat lett.
2017. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kell lecserélni. Ha átlagosan öltözködöl, akkor ha nagy vàltozàs van az öltözködésben, akkor is van pár év àtfedés.


pl. Trapéz,répa, egyenes szárú nadrág -> szūkített fazon.

Elõször bejött divatba, nem tetszett, mert kényelmetlennek talàltam, kihívónak, nem tetszett magamon, mert duci Juci vagyok. Mindenfajta nadràgot lehetett kapni. Aztàn elkezdett kikopni a "normál" fazon. Megint felpróbàltam, tetszett, mert azért alakult a fazonja egy kissé. Ekkor volt már mindkét fajta nadrágom. Majd már csak a szűkítettet hordom. Eltelt kb 5 év! Volt időm beépíteni a divatot a ruhatáramba, de csak mert megtetszett! Hiába divatos a szakadt farmer, vagy már lehet kiment a divatból...nem veszek,mert évek alatt sem szerettem meg.

2017. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Egyesek öltözködni szeretnek, mások túrázni."


Ez a kijelentés vicces illetve érdekes ebben a témában. Ugyanis már a sport és túra cuccok közé is beférkőzött a divat. Páromnak van is néhány jobb ilyesfajta holmija. Én kevésbé adok erre, mondván az erdőben úgyis koszos lesz. De a párom még az erdőben is rám szól, ha condrón öltözöm fel.

Ha tényleg úgy nézek ki, mint egy hajléktalan, akkor nem csodálkozom, ha megszólnak. De ha relatíve jól vagyok felöltözve csak nem az aktuális divat szerint, akkor zokon veszem a megjegyzéseket. Csak sajnos hozzám közel állóktól is megkapom.

2017. febr. 1. 18:33
 6/8 anonim ***** válasza:
A farmer örök
2017. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:

#5 :D


Én sose szoktam másokat cikizni az öltözetük miatt, de én pl mindig sokkal jobban érzem magam, és motiváltabb vagyok edzés/túra közben ha tudom, hogy közben cukin nézek ki :D De ez tök személyes dolog, ezért nem kell valakit leszólni :)

2017. febr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A társadalom.
2018. jún. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!