Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti hol vettétek a napszemüvege...

Ti hol vettétek a napszemüvegeteket?

Figyelt kérdés
Irreálisan drágák azok, amik optikában kaphatóak neves márkák, és egy névért ennyit fizetni rablás.. Mindenképpen olyan szeretnék, ami be van vizsgálva, és nem sajnálom a szemem védelmére a pénzt, de egy Ray Ban ára akkor is túlzás már. Kb 10-15, maximum 20 ezer forintot adnék egy szemüvegért. A Tesco-s és egyéb nem tudni honnan jött napszemüvegektől viszont tartok.. Ti hol vettétek a sajátotokat és mennyiért?
2017. márc. 16. 18:03
1 2
 1/12 vivi 2.0 válasza:
mi igazából a TESCO-ban vettük de megértem hogy tartasz attól hogy rossz minőségű de az enyém 5 éve megvan bár ez attól is függ hogy vigyáz rá az ember :-)
2017. márc. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a deichmann-ban is vannak jók meg a ccc-ben. A west endben is el lehet nézelődni a sok bizsus bolt között.
2017. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Optikában. Történetesen épp egy Ray Ban-em van, nem volt olcsó, de nem ezen spóroltam. Nyilván itt már a márkanevet is meg kell fizetni, de úgy voltam vele ennyi luxus jár, nem bagózok, nem iszok, stb. :D

Nekem azt mondták szemműtét után, hogy az ilyen no name olcsó darabok nem jelentenek életbiztosítást, legalább egy Polaroid legyen - vannak jók belőle és belefér az általad megadott keretösszegbe, azt ajánlanám esetleg.

Állítólag amúgy a filléres darabok is jól védenek UV ellen. Inkább az a kérdéses, hogy meddig bírják, mikor sérül a bevonat, meg a fő probléma az optikájukkal van, nem feltétlen tökéletes a kialakításuk és esetleg még rontják is a szemet.

2017. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Van egy eredeti Ray Ban szemüvegem ami 40 ezer felett volt.

Illetve van 2 db szintén pilóta csak színes lencsével (egyik kék másik narancssarga-sarga) azokat a dmben vettem 4000/db áron. Pl strandra feltenem vinni a Ray Bant de ha valahova kiruccanunk akkor azt viselem. A szineseket oda veszem fel ahol könnyen serulhetnek. Nyilván nem akkora veszteséget azok sérülnek, eltornek, elhagyom, ellopjak. Hozzateszem tavaly nyáron sokat nyuztam azokat is de semmi bajuk.


Amúgy én is a Polaroid márkát ajánlom a 20 ezer alatti kategóriában.

2017. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Munkavédelmi boltban vettem, 1500 Ft-ért. TÜV minősítéssel rendelkező szemüveg. Kényelmes, divatos forma, meg nem mondanád róla, hogy munkavédelmi szemüveg és nem divatcikk...

Mivel évente el szoktam veszteni egy-egy napszemüveget, nem gond pótolni, ha megtörténik.

2017. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Baratnom evekig dolgozott optikai nagykereskedesben, igy nekem o szerezte be mindket jelenleg hasznalt napszemcsimet. Az egyik egy Quiksilver Off Road Hd, a masik egy O'Neill Clicker. Mindketto nagyon kenyelmes, az Off Road a vezetesben oltari jo, a Clicker pedig nagyon eros napsutesben kellemes. Arban is Ray Ban alatt vannak joval:)
2017. márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Farfetch

ASOS

Sun and Eye


Pontos árat nem tudok, de van 5-7 ezer forintos is, meg Dior, Chloé és társaik, amik már picit drágább kategória.

2017. márc. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nem vagyok önbizalomhiányos, és a szembejövő emberek látványától nem kezd el könnyezni a szemem, és mindezt nem fogom a napfényre, ezért nem kell napszemüveg. Te csak nyugodtan hordjad, és utána fogd a napfényre, ne is kezeld az önbizalomhiányod. Ne, inkább takargasd a szemed, szoláriumozd sötétbarnára magad, mint ahogy a sok önbizalomhiányos nő csinálja. Csakhogy így is úgy is az leszel, akkor is ha napszemüveget hordasz, és akkor is ha feketére szoláriumoztatod magad. Tudom hogy most nem volt szó szoláriumról, de az önbizalomhiány első jele, hogy az illető sötétre szoláriumoztatja magát és napszemüveget hord, ha kell ha nem.
2017. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
A napszemüveg takarja a szemet, csökkenti a bele érkező fényt, így rosszabb képet alkot a szem. Kevésbé látszódik ami előtte van, így bátrabban mer nézni az illető. A barna bőrt meg azért hiszik jobbnak, mert azt hiszik, akkor nem fog majd senki se rájuk nézni. Láttam már olyan önbizalomhiányos nőt, akinek vagy 5 árnyalattal sötétebb volt a bőre mint akármelyik cigánynak vagy migránsnak, de az önbizalomhiányon ez sem segít. Max annyit, hogy 45 évesen bőrrákot kap, és nem kell tovább szenvednie :)
2017. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

A napszemüveg pont olyan viselet mint egy táska vagy fülbevaló. Kiegészítőként funkcionál nem pedig takarja a szemet vagy a fél arcot.

Nem kellene tulmisztifikalni a funkcióját.

Szolárium is lehet mértékkel jó. Nyilván tudni kell hol a határ. Nekem szép tőle a bőröm így a heti 1 alkalom jár nekem. Több nem, de kevesebb sem. Nyáron meg csak napozok, olyankor nincs rá szükség.

A Ray Ban napszemüvegem meg pont annyira a viseletem resze (napsütésben) mint a kedvenc Guess táskáim egyike.

Van akinek tetszenek van akinek nem, de pont nem érdekel.

Az onbizalomhiany nem a napszemuvegnel és a szolinal kezdődik.

2017. márc. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!