Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit gondoltok, nem kéne több...

Mit gondoltok, nem kéne több ünneplő ruhás nap az iskolákba?

Figyelt kérdés

Az évzárón, évnyitón, meg a fontos események (ballagás, szalagavató) kívül csak Okt 23. és Márc 15. azok az ünnepek, amiket rendes ünnepként tartanak az iskolák. Ilyenkor kell csak ünneplő ruha.

Szerintem sokkal több ilyen kéne, hisz így tanulják meg a diákok az ünnepek jelentősségét. Mondjuk egy október 6. vagy trianoni emléknap, esetleg más történelmi emléknapon is ünneplőben mehetnének a diákok iskolába. Az őseink megérdemlik!

Akkor a nemzeti ünnepek mellett ott a karácsonyi ünnep. Ahol legalább egy ünnepségkre kötelező lehetne a diákoknak.

És lehetne még sok-sok példát mondani.


Mit gondoltok?


21/L



2017. júl. 7. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
én minden percét gyűlöltem amit a suliban ünneplőben kellett tölteni. most is utálom, és szerintem nem vagyok egyedül ezzel. 22F
2017. júl. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem még annyi sem kéne, mint amennyi most van. Nagyon rosszul kondicionálja a gyerekeket az alkalmi ruha viselésére. Plusz a gyerekek alkalmi ruházata nem való iskolában való viselésre. Kényelmetlen és nem mérethelyes, mivel nem olyasmi, amit gyakran hord a gyerek, ezért a szülők szívesen vesznek olcsó és túl nagy darabokat, amit aztán felvetetnek velük még akkor is, ha már kicsit kicsi, ennek ellenére vigyázni kell rá, mert az az egy szett van.


Így úgy nő fel a gyerek, hogy az elegáns ruha kényelmetlen, nem variálható, nem praktikus és csak kényszerből kell felvenni akkor, amikor muszáj. Látod, te is "ünneplő"-nek nevezed.


Plusz az őseink pont leszarják, hogy zakóban, bocskaiban vagy polár pulcsiban emlékeznek meg róla a gyerekek. Eleve az ilyen iskolai ünnepekben és megemlékezésekben egyedül annak örülnek a gyerekek, hogy elmarad a tanítás, vagyis még az alapvető célját, a hagyományápolást sem tudja teljesíteni. Vagyis végeredményben puszta magamutogatás a rendszer részéről.

2017. júl. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Én utáltam ünneplőben lenni. Az egyeningünk szörnyen volt megalkotva, mellrésznél, és mell alatt MINDENKINEK(!) rettenetesen szűk volt, vállba meg bő volt, és borzasztóan vastag volt, úgy, hogy rövidujjú volt. Télen pl.: megfagytam és megizzadtam benne. A nadrágom szintén baromi kényelmetlen volt, a magassarkúról(ami nem is volt magas) ne is beszéljünk.


Nem gondolom, hogy az ünneplő teszi patriótává az embert. Lehet valakin full extrás gyönyörű ünneplő, ha közben fél percig nem gondol büszkeséggel az őseire. Egy csövesnek meg lehet hogy mély, hazafias érzései vannak, miközben bűzlik a szakadt farmerjában. Nem az ünneplőtől tanulja meg valaki, hogy ezek az események mennyire fontosak szerintem. Ezt vagy megérted, és érzed, vagy nem.

2017. júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Mivel utáltam az ünneplőt, így azokat az ünnepeket is jobban utáltam volna, amik belekényazerítenek. Nem az ünneplő hiánya miatt nincsenek már nagyon magyaros emberek...
2017. júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

NEM!

A való életben a fekete-fehér iskolai ünneplő és az alkalmi ruha két külön dolog. Az ünnep meg a Karácsony és a Húsvét, nem az évnyitó/évzáró baromságok.

Szülőként meg aztán falra mászok attól, hogy megvetetik velem ezt az ocsmány ruhát, amit magamtól SOHA nem adnék a gyerekre. Nem csak fehér ing létezik, meg fekete nadrág, az alkalmi ruha nem ez.

2017. júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Utáltam az ünneplőt, kényelmetlen nem praktikus. A lányoktól a fehér harisnya is elvárt volt ami egyenesen ronda. Testnevelés óra után maga volt a pokol visszavenni.


Egyedül annyi előnye van a fekete-fehér szettnek, hogy kevésbé lógnak ki a rossz anyagi helyzetű gyerekek. Nem az van, hogy az egyik ócska poliészter hacukában feszít a másik meg bordó bársonyban.

2017. júl. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ennyire nem szeretitek a sulis ünneplőt. Én nagyon szerettem azokat a napokat, mikor ki kellett öltözni. Különleges volt, más, mint a hétköznapok. ^^
2017. júl. 7. 15:00
 8/11 anonim ***** válasza:
11%

Kedves kérdező, öröm volt olvasni a soraidat, nagyon jó tudni, hogy van még ilyen lány, aki így gondolkodik! Biztosan nagyon különleges lány lehetsz. :) Anno a suliban én sokszor azt tapasztaltam, hogy a lányok többsége hazaindulás előtt a mosdóban átöltözött, és még hangosan meg is jegyezték, hogy azért mert "tök ciki lenne ünneplőben végigmenni az utcán". Volt aki már az ünnepség utáni órákat sem bírta ünneplőben végigülni, hanem átöltözött. :(

Ez engem akkor mélységesen felháborított, és azóta is sokszor elgondolkodom azon, hogy ez vajon mitől van így, hogy a fiatalok cikinek érzik ha egy kicsit el kell térni az átlagos, hétköznapi viselettől.

Abszolút egyetértek veled, én is szerettem ünneplőben lenni, s a lányok is olyan csinosak olyankor szép alkalmi nadrágban v. szoknyában, olyan jó érzés őket így csinosan látni, hogy végre nem azokban a szakadt farmerokban vannak, amiket hétköznap folyton viselnek. Mondjuk nem tudom, te hogy vagy vele, de nekem hétköznap sem tetszik ez a mindenki által preferált farmer-mánia. Olyan jó érzés néha egy-egy szoknyát vagy csinosabb nadrágot viselő, nőiesebb lánnyal találkozni. Mondjuk manapság ez inkább csak a 40 év feletti nőkre jellemző, sajnos. :( De hát ez van ez egy modern világ, a hagyományos stílus már nem "menő"; ezt el kell fogadni, mást nem lehet tenni. Mindenesetre nagyon örültem a kérdésednek, és még egyszer szeretnék gratulálni az ízlésedhez, mert ez nagyon ritka kincs, hogy egy fiatal lány így gondolkodik. :) Én meg csak reménykedhetek, hogy egyszer megismerhetek egy ilyen különleges lányt, mint te. :)

26/f

2017. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a hosszú válaszodat, de főleg a dicséretet. Nagyon jól esett. :)

2017. júl. 7. 21:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Én azért a gyerekekre még annyira nem erőltetném hogy egész nap abban legyenek a suliban, főleg hogy még idétlenek, nem komolyak, nem tudnának rá vigyázni, összekenik, koszolják, kiszakad stb... Én például utáltam az ünneplőt, lányként például olyan suliba jártam ahol nagyon szigorúan vették az öltözködést, ünnepnapokon lányoktól csak a fekete szoknyát fogadták el ünneplőnek, nadrág nem volt jó, meg persze a blúzt kérték, középsuliba meg a matrózblúzt főleg hogy megfulladtunk benne a melegbe. Én például 18 éves koromig utáltam a szoknyát, szégyelltem a lábaimat leginkább azért utáltam, és bár amikor nekünk tesin tornadresszt kellett hordani akkor is térnadrágot vettem rá még akkor is amikor 30 fok közeli hőségbe a pályán voltunk futni és minden lány csak dresszben volt mert annyira melegük volt benne és nem érdekelte őket hogy így is kinn a fél seggük én még akkor is hosszú vékony cicanadrágban voltam mert utáltam a lábam mutogatni és jóformán hülyének néztek. Amikor ballagtam általánosból én voltam egyedül az aki hosszú szoknyát vett fel. Amikor gimis lettem ott már elég volt nadrág az ünnepélyekre, de amikor ott szalagavatóra került a sor és olyan ruhát szavaztak meg a drága osztálytársnőim ami rövid szoknyából állt hát akkor majdnem felrobbantam a méregtől, de végül akkor szoktam meg, mert sportoltam és a lábam is sokat formásodott, sokat dicsérték és akkor már szoknyásabb lány lettem meg nem is ért össze a combom, nem dörzsölődött ki így akkor már más volt nálam a helyzet. Meg ugye most hogy már nemsokára 30 éves leszek egyre inkább szeretek csinosan öltözködni, sokan megbámulnak az utcán meg dicsérnek a 20 év körüli gyakornokok is hogy milyen csinos vagyok így már lett önbizalmam a szoknyához.

De visszatérve az eredeti témára én azért nem erőltetném ennyire az ünneplőt a gyerekekre, én csak a legminimálisabbat fehér inget vagy blúzt kérnék, és egy fekete elegáns nadrágot amibe még jól érzik magukat a gyerekek, és persze nem várnám el hogy egész suliidő alatt abban feszengjenek.

2017. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!