Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit gondoltok, nem kéne több...

Mit gondoltok, nem kéne több ünneplő ruhás nap az iskolákba?

Figyelt kérdés

Az évzárón, évnyitón, meg a fontos események (ballagás, szalagavató) kívül csak Okt 23. és Márc 15. azok az ünnepek, amiket rendes ünnepként tartanak az iskolák. Ilyenkor kell csak ünneplő ruha.

Szerintem sokkal több ilyen kéne, hisz így tanulják meg a diákok az ünnepek jelentősségét. Mondjuk egy október 6. vagy trianoni emléknap, esetleg más történelmi emléknapon is ünneplőben mehetnének a diákok iskolába. Az őseink megérdemlik!

Akkor a nemzeti ünnepek mellett ott a karácsonyi ünnep. Ahol legalább egy ünnepségkre kötelező lehetne a diákoknak.

És lehetne még sok-sok példát mondani.


Mit gondoltok?


21/L



2017. júl. 7. 10:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Furcsa, nálunk okt 6. és Trianon is kötelező ünnep a gimiben. És ugye ünneplőben megy mindenki. Én nem igazán szeretem az ünneplőt, nem érzem benne magam természetesen. De elfogadom, hogy bizonyos alkalmakkor illik felvenni. Évi pár napot kibírok benne, de ennél többször nem szívesen venném fel. Karácsonyi ünnepség is van nálunk, oda is elegánsan illik menni, de nem a klasszikus ünneplőben. Ezt már szeretem, mert itt úgy lehetek csinos, ahogy én szeretnék, és nem kell szigorúan a 'fekete szoknya fehér blúzhoz' alkalmazkodni. Egyébként én is fontosnak tartom az ünnepeket, de azért nem kell túlzásba sem esni. Egy rövid, egyszerű ünnepség teljesen megfelel. És elég csak a főbb ünnepeket megtartani, a többiről elég csak beszélni töri órán pl. Az már nekem fura lenne ha állandóan ünnepelnénk valamit.
2017. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!