Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek mennyire éri meg...

Szerintetek mennyire éri meg drágább (50-60 ezres) karórát venni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy olcsóbb, kb. 5-10 ezer Ft-os Q&Q karórám van, közel 10 éves már. Terveztem lecserélni az első fizetésemből (praktikus lenne, ha legalább a hét és a hónap napját mutatná továbbá jobban látszódna sötétben, mert a telefont nem szeretem elővenni nézegetni). Csak nem akartam két órát amíg nincs gond a régivel. Mostanra viszont már úgy érzem megérett a cserére, mert kissé kicsi is már a csuklómhoz képest.


Eredetileg 10-20 ezer Ft-os elemes Casio modelleket kerestem, ami:

- nemesacél csatos, számomra praktikusabb, a szíjcserével sem igazán kell számolni;

- ezen kívül a eredeti igényeknek megfelelően a hónap és a hét napját is mutatja illetve sötétben is látszik valamennyire.


Végül a LCW-M100DSE-1 típusú férfi karóránál kötöttem ki, ami nemcsak megjelenésében tetszik (igaz, hogy már pár éves modell), de 2 extra funkciójában is:

- rádiójel vezérelt: a pontos időt mutatja, nem nekem kell máshonnan korrigálni vagy állítgatni időszámítás váltáskor, a hónapok végén, sőt még csak szökőévkor sem;

- fényenergiával működik: a gyári (elvileg cserélhető) akkuval 10-12 évig is, sosem kell elemet cserélni (legutóbb alig sikerült beszerezni, jobb híján a kínai 2 hónap alatt lemerült, a GP pedig elsőre lemerült volt az elektronikai boltban a 2019-es szavatosság ellenére, más normális márka meg nem volt).

Mindemellett fokozattan karcálló üvegű, ami igazán időtállóvá teszi.


Viszont utóbbi már az 50-60 ezres árkategóriába tartozik és elég idegen még számomra ez árszint. Nem akarok túlzásba esni, nem a túlfizetett divatos vagy ékszer jelleget keresem, nem szeretnék feltűnősködni sem vele, hogy lenézzék a kezemről az utcán vagy tömegközlekedés során, csak egy jó ár-érték arányú, szimpatikus, megbízható karóra a célom. Ezeket a szerintem praktikus funkciókat pedig nem találtam olcsóbban.


Ti mennyiért szoktatok órát venni, megvennétek a helyemben?



2017. aug. 2. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A casio napelemes modellt, hanyagolnám és akkor inkább simát néznék, vagy más gyártó napelemesét! Az, hogy mutassa a hét napját is, az ritkább, és másabb árkategória! Ha neked nem feltűnösködni kell, vagy villogni, hanem az élettartam a fő cél akkor még mindig jobb választás egy elemes kis Casio! De, ha rá szánod azt a 60ezret, akkor kicsit minőségibb, szebb órát is vehetsz!
2017. aug. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólást.


A napelemes megoldást a korábbi elemes vacakolások kapcsán már eléggé megkedveltem és hacsak nincsenek vele konkrét problémák, annyiból nem szívesen mondanék le róla, hogy digitálisban tulajdonképpen 10 ezerért lehet kapható a legolcsóbb acél csatos, napelemes Casio.

A legolcsóbb rádiójel vezérelt Casio szintén digitálisban, acélcsattal pedig 20 ezernél kezdődik, ehhez már nem feltétlenül ragaszkodnék annyira nagyon, csak szimpatikus a funkció, hogy az órámtól tudom meg a pontos időt, nem pedig a beállított időtől méri.


Talán a két funkció együttes jelenléte ami növeli a drágább modell árát. Illetve az, hogy fokozattan karcálló zafír üveges (bár vigyázok rá, inkább leveszem, ha olyat csinálok, a jelenlegit is sikerült egyszer meghúzni véletlenül egy radiátorra). Maga az óratok sem műanyag, hanem nemesacél. Mondjuk ennél az árkategóriánál már el is várható a fokozottabb védelem.


A hét és hónap napjának mutatása azért fontos, mert sosem tudom, hogy milyen nap és hányadika van, sokszor segítene rajtam, ez mindenképp kritérium.


Megnézem még más márkák kínálatában is, hátha.

2017. aug. 2. 20:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Maga a napelem hasznos, csak abban nem vagyok biztos hogy a Casionál kiforrott-e a technika. De ezek alapján úgy gondolom nyugodtan nézelődj inkább a drágább kategóriában!
2017. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha svájci órákat nézzük (ahol a belépő szint 150.000 körül van), az 50-60 ezer nem drága. Ha tudja, amit szeretnél, jól néz ki, belefér a büdzsébe és örömet szerzel magadnak vele (ez a legfontosabb talán), akkor nyugodtan vedd meg, emberek mászkálnak két nullával hosszabb árcédulájú órával is, és nem "nézik le" róluk.
2017. aug. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont mostanában néztem, hogy az utcán sétálgató emberek 95%-a nem hord karórát. Csak én vagyok ilyen maradi, hogy szeretem és hordom. Viszont utálom mindig előbányászni a mobilomat, hogy tudja, mennyi az idő. Erre elég csak rápillantani, mindig kéznél van.


Nekem egy titánium tokozású és titánium szíjas Casion van. 8 éves már. Még a gyári elem van benne. El is várható, hiszen gyárilag 10 év garancia van az elemre. Viszonylag egyszerű, de megbízható szerkezet. Nincs ezer funkciója, nem rádiójel vezérelt és nem is világít. De nekem megfelel. Megbízható szerkezet. Évente kétszer nem esik nehezemre beállítani. A titánium miatt könnyű, nem okoz fémallergiát.

Ez újonnan 2009-ben 17-18eFt-os árkategória volt. Tehát nem is a gagyi olcsó kínai piaci, de nem is drága óra.

Mivel, ahogy írtam, az én igényeimet tökéletesen kielégíti, ennél drágább órát nem vennék. Ha ez tönkremenne akkor sem.

De mindenkinek más a fontos, mindenki arra költi a saját fizetését, amire akarja. :) Ha neked ez tetszik, akkor vedd meg, ne mások véleménye befolyásoljon! :)

2017. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igazából ez az 50-60 ezer az eszmei határ nálam, amit max. megadnék egy óráért akármennyim is legyen rá, afelett már az ékszer jellegért, a márkáért, a kicsivel jobb minőségért exponenciálisan megfizetett luxusnak tartom. Persze aki azt keresi, vegye, nekem az a lényeg, hogy a középkategóriát megüsse, tetsszen és tudja ami nekem kell.


Az 5. hozzászólóval teljesen egyet értek a karóra viselését illetően. Azon felül mivel ékszert nem nagyon hordok, szerintem elmegy egyfajta praktikus kiegészítőként is. Bár lehet manapság már a karkötő sem divat, korábban sokaknak volt a csuklóján egy e ezt-azt jelképező "madzag". Egyedül az ilyen kánikulai időszakban érzem magam szellősebben már karóra nélkül is.

De talán a telefon nyomkodási szokásainktól is függ a karórára való igény, én alig veszem kézbe a mobilom, mások szinte le sem teszik.


Egyébként én szándékozom eldönteni, ezzel nincs gond, csak gondolatébresztőként kíváncsi voltam mások véleményére is, hátha felmerül valami olyan szempont, amivel tulajdonképpen én is egyet értek csak nekem éppen nem jutott eszembe, nem akartam ugyanis elkapkodni. (De ma megint megállt a régi, úgyhogy nem is húzom tovább.)

A 10 év garanciával én még nem találkoztam. Vagyis a napenenergiás akkujának élettartamát szokták 10-12 évre becsülni aztán cserélni.

Annyira sok funkcióra nekem sincs szükségem, látszódjon sötétben (elég ha foszforeszkál), mutassa hányadika és milyen nap van, illetve a szervizek tervezett kerülése és tartósság miatt legyen fémcsatos (nincs fémallergiám) és fényenergiás. Beállítás nekem sem esik nehezemre, de ha árban nem jelent sokat, akkor praktikus.


Tulajdonképpen már csak a Casio DB-E30D-1 ami miatt vacilláltam. Nem rádiójel vezérelt, viszont a többit ugyanúgy tudja, csak éppen sima üveges és műanyag tokos, de ötödáron van. Ha mégsem válna be vagy később ráérnék még a másikkal.

A drágább viszont számomra érdekes funkciókban csak a rádiójelvezérléssel több és nem is sokkal nagyobb a jelenleginél, de olyan szép és elegáns, a zafír üveg és acél tok miatt pedig gyakorlatilag örök élet.

Néztem róluk videókat, látva, hogy az olcsóbb műanyag részei a használattól mennyire karolódnak és kopnak, lehet ötöd annyi ideig is bírná, így maradok a drágábbnál, hogy a későbbiekben is megmaradjon az elegáns megjelenése.

2017. aug. 4. 20:14
 7/12 anonim ***** válasza:

"A 10 év garanciával én még nem találkoztam."


Most had ne fotózzam le ezért. Itt tartom a kezemben. A számlapjára is ezek vannak ráírva apró betűkkel:

A számlap felső részén:

CASIO

Lineage


Alul:

TITANIUM

10 YEAR BATTERY

W.R. 50M

2017. aug. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Továbbá:

2009 karácsonyán kaptam, tehát idén lesz 8 éves. Még nem volt benne elem cserélve.


Ez előtt műanyagházas órám volt nekem is. Folyamatosan cserélgettem a szíjakat, mert éjjel-nappal rajtam volt az óra és nagyon hamar kikeményedett a műanyag szíj, egy idő után el is szakadt.

Ezt az órát nagyon szeretettem, több, mint 10 évig hordtam. De a végén már nem csak a szíj szakadt el, hanem magának az óra házának a műanyag része, azon a részen, ahol a szíj csatlakozik szó szerint elkezdett szétporladni. Na, ekkor döntöttem el, hogy ezentúl csak fémházas/csatos órám lesz.

2017. aug. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ne értsd félre, nem azt mondtam, hogy nem hiszem, csak hogy addig még nem találkoztam vele, attól még nem kételkedem abban, hogy úgy van, amit írtál.


Hasonló órád lehet egyébként, mint a Casio LIN-169. Megjelenésre a jelenlegi Q&Q órám is olyasmi stílusú, csak persze gagyibb kiadásban. Az se lenne rossz választás, csak nekem még kell rá a hét napjának jelzése és hogy látszódjon rossz fényviszonyok között.

Az élettartam dologban egyébként az a trükk, hogy az alap órákban egy kis pici 1,5 V-os SR626 elem van, a 10 éves élettartamúakban pedig egy jóval nagyobb, 3V-os CR2012 lítium elem. A fényenergiásakban is hasonló van, csak az már lítium ion akku. Ezzel viszont lehet futok még egy kört a hétvégén, mert élettartamában versenyképes a fényenergiás megoldással.

2017. aug. 5. 10:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Bár nem saját, de a családban hasonló tapasztalatok miatt (műanyag szíj cserélgetése egy idő után problémába ütközött, miközben az óraszerkezet még javában jó volt) ragaszkodom én is a fémcsatos órákhoz. Ezek szerint akkor célszerű, hogy az óratok/ház is fémből legyen. Ebből sem érdemes tehát alább adni, ha már egyszer egy elegáns, minőségi órát veszünk (persze más lehet a helyzet, valami úgymond fizikai munkás órát keres, bár ott meg a strapabíróság miatt kélhet el).
2017. aug. 5. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!