Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek mennyire éri meg...

Szerintetek mennyire éri meg drágább (50-60 ezres) karórát venni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy olcsóbb, kb. 5-10 ezer Ft-os Q&Q karórám van, közel 10 éves már. Terveztem lecserélni az első fizetésemből (praktikus lenne, ha legalább a hét és a hónap napját mutatná továbbá jobban látszódna sötétben, mert a telefont nem szeretem elővenni nézegetni). Csak nem akartam két órát amíg nincs gond a régivel. Mostanra viszont már úgy érzem megérett a cserére, mert kissé kicsi is már a csuklómhoz képest.


Eredetileg 10-20 ezer Ft-os elemes Casio modelleket kerestem, ami:

- nemesacél csatos, számomra praktikusabb, a szíjcserével sem igazán kell számolni;

- ezen kívül a eredeti igényeknek megfelelően a hónap és a hét napját is mutatja illetve sötétben is látszik valamennyire.


Végül a LCW-M100DSE-1 típusú férfi karóránál kötöttem ki, ami nemcsak megjelenésében tetszik (igaz, hogy már pár éves modell), de 2 extra funkciójában is:

- rádiójel vezérelt: a pontos időt mutatja, nem nekem kell máshonnan korrigálni vagy állítgatni időszámítás váltáskor, a hónapok végén, sőt még csak szökőévkor sem;

- fényenergiával működik: a gyári (elvileg cserélhető) akkuval 10-12 évig is, sosem kell elemet cserélni (legutóbb alig sikerült beszerezni, jobb híján a kínai 2 hónap alatt lemerült, a GP pedig elsőre lemerült volt az elektronikai boltban a 2019-es szavatosság ellenére, más normális márka meg nem volt).

Mindemellett fokozattan karcálló üvegű, ami igazán időtállóvá teszi.


Viszont utóbbi már az 50-60 ezres árkategóriába tartozik és elég idegen még számomra ez árszint. Nem akarok túlzásba esni, nem a túlfizetett divatos vagy ékszer jelleget keresem, nem szeretnék feltűnősködni sem vele, hogy lenézzék a kezemről az utcán vagy tömegközlekedés során, csak egy jó ár-érték arányú, szimpatikus, megbízható karóra a célom. Ezeket a szerintem praktikus funkciókat pedig nem találtam olcsóbban.


Ti mennyiért szoktatok órát venni, megvennétek a helyemben?



2017. aug. 2. 19:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan ez az! AZ ezüst számlapos változat van nekem. :)

Tök egyszerű szerkezet. Nincs benne semmi más funkció: mutatja az időt és van benne egy mechanikus napjelző. De ezt megbízhatóan, strapabíróan teszi és szerintem szép is.

2017. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai munkához G-Shock. Minden másra ott a Mastercard. :D
2017. aug. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!