Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az emberek hogy képesek...

Az emberek hogy képesek kiadni ékszerekre több százezreket, milliókat?

Figyelt kérdés

Csak én nem látom ennek az értékét?

Engem totál hidegen hagy.

Ha milliárdos lennék sem költenék ilyesmire,de sokszor látok átlag embereken is elég drága ékszereket.


Hétköznap ugye ezeket nem érdemes viselni,mert attól fél az ember,hogy elhagyja,ellopják.

Olyan sok társasági eseményem meg nem vesz részt az ember egy évben,hogy azért érdemes legyen,akár több 10-ezer Ft értékű nyakláncot,gyűrűt,karkötőt venni.


Na meg egy átlag ember meg sem tudja mondani ránézésre,hogy valami értékes,vagy csak valami bóvli.


2017. nov. 28. 20:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kérdező! Fentebb is említették már, de leírom még egyszer neked.. hátha..

Befektetés..

"De az ember általában olyasmit vesz,vagy fektet bele,amit maga is használ. " Ez nem feltétlenül igaz. Ha pénzt tartasz a bankba, mint befektetés, azt sem használod napi szinten. Ott van és kész. Akár egy ékszer, de azt még akár alkalmanként fel is veheted.

Kezdem azt hinni, hogy csak provokálsz.


Ennyire nem lehetsz értetlen...

2017. nov. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%
Persze, hogy provokálni próbál. Ezért nem is kap több választ a #10es hozzászólása után. Van egy szubjektív véleménye és szerinte akkor az egész világnak ez kell legyen a véleménye.
2017. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Jó,de a pénzt a bank használhatja.


Az értéktárgyakat nem.

Persze,lehet befektetés,de zuhanhat is az ára.


Befektetési céllal általában olyan dolgot szoktak venni,amit használni is lehet,pl ilyen az ingatlan.

Ki is adhatod,ha éppen nem laksz benne,nem feltétlenül kell üresen állnia.


Az ékszert is szokták bérbe adni,az ékszerüzletek.


De magánszemélyek általában magán célra veszik az ékszert,használatra.

2017. nov. 30. 20:22
 14/18 anonim ***** válasza:
Több embert is ismerek aki legalább az autód, de akár az ingatlanoddal egyenértékű órákat hord minden nap. Akkor most, hogy is van az, hogy nem tudják használni?
2017. nov. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Én elhiszem,hogy ismersz ilyeneket.

Csak nem értem.


A lakásban lakni lehet,az autóval közlekedni.


De az ékszer csak egy kiegészítő.Nem ruha,nem ápol és eltakar,ahogy szokták mondani.

Egy esztétikai dolog,amivel nincs is gond.


De akinek ilyen drága ékszerei vannak,nem hinném,hogy egy hétköznapi nap is felveszik,ha tényleg annyit ér,mint másnak a lakása.

De ha még hétköznap is hordaná valaki,elég drága mulatság.

Bár egy átlag ember biztos nem mondaná meg,hogy egy ékszer 100 ezer Ft volt,vagy 10 millió.

2017. nov. 30. 20:52
 16/18 A kérdező kommentje:
Ennél még egy drága parfümnek is több értelme van(pedig azt csak kifújod,még nem is kézzel fogható dolog),mert azt azért érezni,hogy nem valami olcsó pacsuli,aminek nagyon rövid ideig érezni az illatát.
2017. nov. 30. 20:55
 17/18 A kérdező kommentje:

Akkor vannak,akik festményekre,műalkotásokra költenek rengeteget,de még az is jobb,mert legalább valami művészi hajlam van mögötte,illetve többek száméra látható,általában ábrázol is valamit vagy lehet rajta filozofálni,hogy "mit akart kifejezni az alkotó".


Az drága ékszerek viszont tényleg csak ilyen "nézzétek mim van" felfogás tárgyát képzik.

2017. nov. 30. 20:59
 18/18 A kérdező kommentje:

"Tudod nem mindenki a te fizetésedből él. Van akinek nem okoz gondot egy ilyen kiadás.

Kíváncsi lennék, hogy te mire vitted ha még egy órát sem mersz hordani."


Na,most ugrik ki a szög a zsákból.

Ki mire vitte.Mindenki annyit ér,amije van.


Na,látod,pontosan ezzel a felfogással igazolod azt,amiről beszéltem.Ezt akarják megmutatni az ilyen emberek.Hogy "én ezt is megtehetem"

Nem azért költött arra a dologra annyi pénzt,mert mondjuk valami hobbi(pl jó minsőségű golfütő,mert szeret golfozni),vagy mondjuk több millió értékű videokártya,mert szereti a számítógépes játékokat.


A célja a figyelemfelkeltés,hivalkodás.

És kicsit torzítja is a személyiséget,hogy "én ezt a drága ékszert is birtokolhatom".

Ha csak a szépségéért venné,akkor valami olcsóbbal is beérné,mert az is szép.

2017. nov. 30. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!