Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Fiúként baj ha szeretek...

Fiúként baj ha szeretek ruhákra költeni? 20/F

Figyelt kérdés
Ha valamilyen ruha megtetszik azt megveszem. A gondnak azt tartom, hogy olyat is veszek amiből már mondjuk van. Például, van két dzsekim de most megtetszett egy Zara-s ami le volt értékelve 20.000 ezerről 9 ezerre így megvettem. Másra nem költök, bulizni nem járok cigizni/inni nem szoktam, barátnőm nincs. Egyetemista vagyok, otthon lakok és nem kell költsek semmire, a megjelenésemre pedig szeretek adni így maradtak a ruhák. Órám is van már kettő (középkategóriás mindkettő). Ez elítélendő? Egyértelműen nem volt rá kifejezetten szükségem vagyis akkor pazarlom a pénzem?

2017. nov. 29. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Csak próbáld úgy, hogy legyen kitűzve minden hónapban pl x ezer ft amit erre elkölthetsz, és legyen félretett pénzed is :) szerintem ez jó módszer :)
2017. nov. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A jó édes ***** válasza:
47%
Nem baj - az a baj, hogy ilyen fast fashion boltokban vásárolsz, mint a Zara.
2017. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha győzöd anyagilag akkor szerintem semmi gond nincs. Én is havi szinten több alkalommal rendelek ruhát, cipőt, mikor mi kell.


22F

2017. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát győzni győzöm mert úgy osztom be, hogy elég legyen. Nálad ez nem hiszem, hogy probléma hiszen te keresed meg rá a pénzt de én csak nagyon kevés részét keresem meg rá munkával.

De honnan vásároljak akkor #2-es? Ez a stílus bejön és már több éves ruháim vannak onnan amik ahogy nézem eddig még nem mentek ki a divatból.

2017. nov. 29. 21:57
 5/6 EG0 ***** válasza:

Tapasztalatból, az állandó vásárolgatással három probléma van:

1, Elmegy vele az időd, fontosabb dolgok elől. Pl. csajozás. :-) Vagy a diplomamunkád. Legrosszabb esetben baráti kapcsolatok ápolása elől.

2, Egyszercsak nem fogsz elférni a szekrényeidben, és rossz érzés kidobálni hibátlan, nem hordott ruhákat.

Még rosszabb új szekrényekkel zsúfolni a lakótered.

3, Értelmes egyetemistaként állíts fel saját értékrendet:

a, Az időd mekkora részét fogod tölteni munkával/tanulással, pihenéssel/sporttal, szórakozással és azon belül shopizással?

b, A havi bevételeid mekkora részét teszed félre nagyobb célokra, mennyit szánsz szórakozásra, azon belül shopizásra?

Ezeket az arányokat, számokat nyugodtan ülj le fél-egy évente átgondolni, DE impulzus-szerűen (pl. 55% leértékelésnél) ne térj el az aktuális elveidtől.


Esetedben van még egy issue: más azért dolgozik a családodban, hogy neked (az ingyen albérleten kívül) legyen több szekrénybe akasztott, alig hordott holmid? Ezt a szemébe is mondanád szüleidnek mosolyogva, vagy azért szégyelled kicsit, hogy visszaélsz a szeretetükkel?


Egyébként 3 dzseki nem a világ vége. Amíg elférsz egy szekrényben az összes ruháddal, addig nincs túl sok ruhád. De a 4. megvétele ELŐTT döntsd majd el, melyiket dobod ki helyette.

2017. dec. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a választ.

Az esetemben albérletet nem kell fizessünk mert saját, kertes házunk van egyedül az a szálka a szemembe, hogy a pénzt amit adnak az elköltöm és nem gyűjtöm. Természetesen van félretett pénzem de nem olyan sok. Az időmet nem veszi el mert ennyire van időm a tanulás mellett, csajozni nem szoktam egyáltalán szóval az sem releváns, szórakozni (bulizni) pedig szintén nem szoktam.

2017. dec. 9. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!