Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan lehet nagyon kevés...

Hogyan lehet nagyon kevés pénzből úgy öltözni, hogy ne szégyelljem magam az egyetemen, mert csóró vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon keveset tudok áldozni ruhára, mert kell kajára és a kollégiumra.

Viszont nagyon megvisel az, hogy látom mennyire nem jó a stílusom. Néha elmegyek a Newyorkerbe vásárolni és ott úgy 2 hetente 1x meg is engedek magamnak egy pólót, és ezeket hordom váltogatva. Cipőm az nyári van meg téli.

A nyári egy futócipő, mert kényelmes és jól is néz ki és 4000 ért vettem, szóval megérte nekem.

Mit tehetnék, hogy jobban öltözködjek?

(a turkálós ruhákon látszik, az hogy turkálósak legtöbb esetben...)

21/L



2017. dec. 9. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy turkálós Zara kabátom, ami állati jól nézz ki és a kutya se mondja meg, honnan szedtem... :) és 1000 ft volt :D Szóval én csak ajánlani tudom az ilyen helyeket, mert elvétve akad egy-két jó cucc ;)
2017. dec. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Én inkább azt javasolnám, hogy ezt a belső szorongást és megfelelési vágyat próbáld leküzdeni valahogy. Hidd el, senki nem érdekel, hogy öltözködsz amég nem szakadt, koszos, büdös ruhákban jársz.
2017. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szeretnék én is szép lenni, én is olyan ruhákban járni. Ez nem megfelelelési kényszer, csupán ez a célom, nem sminkelem magam, és a hajam is én vágom magamnak, mellesleg már elmehetnék fodrásznak annyira jól. (miket meg nem tanul az ember hahaha xD)

Szeretnék én is olyan ruhákat.

Nem szól be nekem senki, és le se néznek emiatt, de egyszer ha nagyon sok pénzem lenne bevásárolnék magamnak szép pulcsikat, és trikókat meg pólókat és sok nadrágot, na meg valami márkás bakancsot ami jó 3 télre is xD :D

2017. dec. 9. 13:23
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Ne a Hada turkalokba menj ahol sok olyan ruha van ami egyértelműen turkalos lehet csak pl atmosphere...(ugye ritka az aki megy pandorfba primarkba atmosphere ruhákat venni....)


Menj Humanaba arucsere hetében (2hetente van) és tele van H&M cuccokkal pl. Arucsere napja maximum 1200 ft/db, másnap 950 Ft aztán 2 napig 750 Ft aztán 2 napig 600 Ft és így tovább a 2.hét végén 200 Ft darabja de olyankor nem érdemes menni. Amikor 750 Ft akkor még érdemes. Ilyenkor a meleg télikabát is annyi szóval érdemes azokat is megnezni.

Simán vehetsz egy New yorkeres póló árából 3-5ruhadarabot.


Aki azt mondja h nem számít a ruha az hazudik. A 20 évesek közt is nagyon nagyon számít. Nem is a márka hanem a stílus.

Ebben a korban már nem ciki a turi mint mondjuk a 16 évesek közt de a jó stílus az nagyon számít.

2017. dec. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 .,,.,,.,, ***** válasza:
100%
Ha az ország északi de részén laksz, akkor ha megteheted menj ki ukrajnába, ott tudsz venni olcsón ruhákat, szerintem ott is találsz olyan ruhát ami tetszik neked.
2017. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
89%
Hasonlóan voltam, simán elmentem a hádába és túrtam. Sok a márkás ruha is, gyakran címkéseket találok. Ha a ruha jó méretben és minőségben (nem kopott stb.) akkor a kutya nem mondja meg hogy turis. Mondjuk nálunk nem igazán érdekelte a népet hogy ki hogy néz ki, milyen ruhában jár meg elég gyakran turiztak ők is (köztük több gazdagabb lány is).
2017. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Én is a turkálót ajánlom. Nekem sincs jelenleg sok pénzem. Kisvárosban lakom. Kb. 5-6 turi van. Ebből kettőt nagyon szeretek. Rengeteg H&M ruhám van, de sosem jártam még H&M üzletben. Nagyon szép ruháim vannak, senki nem mondaná meg, hogy turkálósak. Van olyan amit 200 forintért vettem és még rajt volt a címke.

Fedezz fel többet. Aztán biztos lesz olyan ahol találsz neked megfelelőt.

2017. dec. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jó a stílusod, azon a pénz nem segít.

Először ezen kell javítani. Pl. keress olyan bloggereket, akiknek hasonló az alkata, mint a tiéd, és tetszik a stílusa. Tudnod kell, hogy milyen színek, fazonok, milyen stílusú cuccok állnak neked jól. Egy olyan darab, ami úgy áll rajtad, mintha rád szabták volna, mindig igényesen mutat. Akkor is, ha 200 ft-ért turiztad. ;)

Igényes, drágább alapdarabokat vegyél. Hiába veszel kéthetente egy pólót, ha jövőre nem tudod felvenni, mert ordít róla, hogy idén volt divat. Az ilyen jellegzetes darabokból egy-kettő elég.

Egy jó szabású, jó anyagú, egyszínű felső mindig tuti darab. Ezt fel tudod dobni az épp aktuális divat szerint kendőkkel, ékszerekkel, övvel, stb.

Színekből válassz ki három kedvencet, ami jól áll. Pl. Kék, szürke, pink, ha hideg színek állnak jól. Ha ilyen alapdarabokat veszel, akkor minden megy mindenhez. Ezeket simán fel tudod dobni az aktuális divat színekkel, ha a kiegészítőket váltogatod.

21 évesen ideje beszerezni azt a pár jó minőségű ruhát, amit évekig lehet hordani: az a bizonyos kis fekete, egy blézer, egy kabát, egy magassarkú cipő a hozzá illő táska és öv, stb. Ebből tényleg klasszikus darabokat vegyél! De már nem lesz olyan eset többé, hogy egy étterembe vagy állásinterjúra, vagy randira nincs mit felvenni. :)

2017. dec. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Látom, nem friss kérdés, de ha még ránézel, kedves kérdező:

én is a turikat ajánlom, nagyon-nagyon jó cuccokat lehet kifogni. És egyáltalán nem mind olyan, amiről ordit, hogy turis. Mondjuk turiból is meg kell találni a jobbakat, mert akad olyan, ahol tényleg putris ruhákat árulnak, viszont van sok nagyon jó minőségű is. Én most ősszel kaptam rá, és az őszi-téli ruháimból a legjobbak nagy részét ott vettem :) még szoknyát, kabátot is stb. és egyáltalán nem látszik rajtuk, hogy turis, mert teljesen újszerűek.

Csak jó szemednek kell lenni hozzá, hogy kiszúrd a stilusos, csini darabokat :)

Azóta sikerült egyébként jó cuccokat szerezned?

2020. jan. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!