Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van, hogy a divatban...

Miért van, hogy a divatban évente változtatnak sok dolgon, és ami egyszer bejöhetett valakinek azt utána évekig nem lehet kapni?

Figyelt kérdés

a sztori ami miatt írom most hogy leárazás van téli cipöböl csizmából szoktam nézegetni a ilyen netes katalógusokat

és most találtam ezt a csizmát

[link]


ami föltünt, hogy a szára oldalán van ez a lógós dísz, és meg is lepődtem hogy jé de sok csizma volt ilyen tavaly. nekem is van egy ilyenem csak más fazon

aztán nézem, hogy ez még a 2016os kolleciobol van

és azon gondolkodtam el, hogy szinte miért változtatnak évente sok mindenen?


Mondjuk, hogy én venni akarok egy ilyen dísszel egy csizmát mert bejön két év mulva nem fogok kapni mert nem divat és nem gyártják.

de az nem jut eszébe senkinek, hogy erre is lehet piac?

meg most ha igy csak a csizmákat nézzük egy idöben sok volt a szögletes orrú aztán ma már nem is látsz olyat aztán volt hegyes orrú és bizonyos időnként ezek újra elökerülnek.

OK, hogy a divat ilyen, de miért megy minden tervezö meg gyártó így?

Nem esik le nekik, hogy lehet valaki azt venné ami tetszik neki és nem at amit éppen lehet kapni?

régebben olvastam egy kérdést valaki skótkockás szoknyát keresett, és nem talált pedig öt vagy hat éve az volt a divat

nemhogy nem divat még beszerezni se tudod sehol.


ezt nem értem hogy attol hogy valami épp nem divatos akkor miért állnak le totál a készítésével??

csak nem értem ebbe a logikát jó hogy a nagy divatházak nem gyártják de miért nem mer legalább valami kis alter cég gyártani korábban divatos cuccokat is?


2018. jan. 10. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre szokás mondani, hogy a divat egy indirekt erőszak.


Vagy azt veszed föl, amit kapni lehet vagy nem veszel föl semmit.


Az általad említett piaci rés pedig túl kicsi, hiába akarnál két év múlva "oldalt csüngős" csizmát venni, ha rajtad kívül nem akar még több száz másik vevő, akkor senki se fog vállalkozni rá, hogy gyártsa, esetleg egy profi cipész, aki egyedi darabokat készít, de az meg is fogja kérni az árát.


Vannak olyan darabok mint mondjuk a bakancs vagy a farmer, ami viszont akkor is kelendő, ha épp nem divat, mert vagy a praktikusságuk vagy a szubkultúrákban betöltött ikonikus (rockerek, metálosok, punkok nem is igazi tagok a közösségben ha nincs legalább egy pár bakancsuk) szerepük miatt mindig van kereslet rájuk.

2018. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit a farmeres divat is sántít, mert ott is variálnak a szárral meg a derékmagassággal, vagy épp a színekkel.

Amúgy én pont emiatt nem vettem évek óta cipőt. Néha kifogok egyet a turiban, de az újak közt nincs igazán olyan, amilyet szeretnék. Vicc.

2018. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*farmeres példa
2018. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert hétfőnként bemegy a sok okostojás tervező, aztán csinálni kéne valamit felkiáltással megint kitalálnak egy másikat.

Egyébként vígasztaljon sok más területen is így van. Egy különösen elrettentő példa: az istennek nem lehet pl 2 év múlva pont ugyanolyan járólapot kapni, direkt 2 árnyalattal világosabb/sötétebb, de legfőképpen az a semmi kis minta is direkt egy picit más, hogy csak azért se legyen egyforma, pedig arra végképp semmi ok megváltoztatni.

2018. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a végig fűzős csizmákat siratom, 2 év alatt ha 3 darabot láttam.

Sajnos ez ilyen, ha az a divat ami tetszik (mint most pl az ilyen fűzős cuccok nekem) be kell tárazni belőle :(

2018. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!