Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért dagadt emberekre gyártan...

Miért dagadt emberekre gyártanak ruhákat?

Figyelt kérdés

Teljesen átlagos testalkatom van (160cm 43kg), és csomószor nagyok rám az xs-es ruhák. Annyira utálom...

19L



2018. jan. 21. 13:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz.

Mondjuk én férfi vagyok, de az XXL-es New Yorkeres pávatrikó majdnem szétrepedt rajtam mikor poénból felpróbáltam. Pedig csak 176 centi és 73 kiló vagyok és izmos, lehet ezért nem volt jó a trikó.

Viszont gatyát nagyon nehezen találok.

2018. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Dagadt emberként (174 cm, 80 kg) nekem meg kicsik az XL-es ruhák (2X-es meg gyakran nincs is), szóval megnyugodhatsz nem ránk gyártják a ruhákat.
2018. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Lehetséges. Nálam lehet közrejátszik az is, hogy alacsony vagyok, de tényleg nagyon bosszantó, hogy sokszor ezért nem találok szinte semmit. XXS-es méret pedig kevés boltban van.
2018. jan. 21. 13:59
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem dagadt, hanem átlagos testalkatra gyártják. Te viszont nem átlagos, hanem rendkívül kistermetű vagy, és alultáplált. 16.7 a BMI-d, 18.5 fölött számítasz egészséges súlyúnak. Még legalább 4.5 kilót fel kéne szedned hogy a magasságodhoz egszséges súly alsó határát súrold.
2018. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt gondolja, hogy pont rá nincsen jó ruha.
2018. jan. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%
hat ekkora meretekkel inkabb a gyerekosztalyon nezelodj.
2018. jan. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem átlagos a testalkatod, hanem alultáplált vagy, így ne csodálkozz, hogy a legkisebb méret is nagy.

Amúgy boltonként, szabásonként eltér a méretezés, ha még nem tűnt volna fel.

2018. jan. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem a meretek alapjan hogy 12 eves lehetsz :/
2018. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Metionin ***** válasza:
30%

Hagyjuk már ezt az alultápláltozást emberek...van egy csomó genetikailag vékony ember hasonló paraméterekkel akik egyáltalán nem betegek.


Amúgy én is észrevettem, hogy egyre nagyobbak a felsők, a nadrágok szára viszont egy tök normális derékmérethez viszonyítva abnormálisan szűk szokott lenni. Én 164/45 méretekkel gatyát kb. gyerekosztályon tudok venni, mert a derekam vékony, alacsony vagyok de a lábam meg izmos és azon ezek a szűk gatyák megakadnak. Felsőt Xs-est szoktam venni, azok teljesen jók de van olyan márka amiből azok is hosszúak. És ez a "növekedés" folyamatos, pl. pár éve kb. 40 kilósan még tudtam venni bizonyos márkákból S-es felsőt és 36-os bugyit de idén már nem mert ezek a méretek nagyok rám. Pedig én nem lettem kisebb, sőt jött rám pár kiló.

Szerintem a mindenkori átlagot veszik figyelembe, és ez az átlagmagasság és átlagsúly növekszik, ezért lesznek a méretek egyre nagyobbak. Pl. a tinik is egyre magasabbak, gyerekosztályon van olyan ruha ami nagy rám, ez 3 éve még nem volt így.

2018. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
158 centi 46 kiló vagyok. Boltokban nem is nagyon szoktam vásárolni, mert szerintem drága, nekem legalábbis az. Aliexpressről szoktam rendelni ruhákat, felsőket xxs-xs-es méretben. Teljesen jók rám. Nadrágot is onnan rendelek. Nagy a fenekem,de a derekam vékony. Tökéletes nadrágokat lehet találni erre is.
2018. jan. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!