Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egy ügyvédi irodába mindig...

Egy ügyvédi irodába mindig öltönyben kell menni?

Figyelt kérdés
Gyakornokoskodni szeretnék, de már az inggel is hadilábon állok, főleg nyáron mikor 1 perc alatt beleizzadok, nemhogy zakóban legyek egész nap.
2018. febr. 9. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemrég jártam egyben, de ott farmer,pulcsiban voltak.A tárgyalásra öltöztek öltönybe.
2018. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Függ az irodától.

Ahol elvárják az öltönyt, nyakkendőt, ott van légkondi is.

Lazább, egyszerűbb helyeken nem várják el.

Legjobb az adott helyen megkérdezni, hogy mi az elvárásuk.


Mondjuk, ha már az inggel is hadilábon állsz, akkor nem biztos, hogy neked való ez a pálya. Tudom, erre most azt mondhatod, hogy pólóban, rövid nadrágban is ugyanúgy értesz a joghoz, mint ingben, öltönyben, nyakkendőben. De a világ nem így működik. Az ügyvédek kifejezetten olyan kaszt (mert az!), ahol a külsőségek, az öltözködés (sőt, később az egyéb státuszszimbólumok is) az átlag munkahelynél sokkal jobban számítanak. Csodálkozom, hogy az egyetemre való jelentkezésnél ezt nem tudtad vagy egyetem végzése közben nem tűnt föl.

2018. febr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a jogi pálya ezzel jár és azoknak biztosan nincsen bajuk vele akik reggel kiszállnak a kocsiból és este meg vissza, de mivel én napi 1,5-2 órát utazom be a városba tömegközlekedéssel, úgy már macerásabb a helyzet, + órákra is kell járnom és hát az öltöny még a jogi karon sem mindennapos a hallgatók körében vizsgaidőszakon kívül.
2018. febr. 9. 12:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor atoltozol a munkahelyen. Zakot, oltonynadragot ugyse cserel az ember minden nap. Egy ing meg befer a taskaba szepen osszehajtva is.
2018. febr. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!