Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az ár jelentőségéről kapott...

Az ár jelentőségéről kapott képetek csak egy rosz beidegződés, nem gondoljátok?

Figyelt kérdés

A ti gondolkodásotok:

Az ár: az élethossz/tartósság

A tartósság: A Minőség


A minőség: A 100% pamut


Nah ez a gondolkodás sodorta a magyar embereket a "márka" megutálásához.


Gondolkodjatok el, és rájöttök, de tudod mit?

Segítek.


A Ár értéke a minőség meghatározója, nem az élethosszé.


Az élethosszt pedig nem sz ár határozza meg hanem az anyaghasználatot.


Egy bizonyos pénz összeg fölött a gyártók nem az élethosszra állnak rá, hanem a komfort érzetre, a kényelemre, arra hogy az ember a garancia leteltéig olyan minőséget érezhessen amilset nem kap meg a kínai turiban.


Ezt kellene megértenetek.


Legyen bennetek: Az ár a minőség meghatározója, nem az élethosszé.



Egy 40.000ft-os farmer szétszakadhat ugyan annyi idő alatt mint a kínai, de nem mindegy hogy azt az 5hónapot milyen kényelem mellett élted át.


Most pedig hallani szeretnêm a veleményed.

Köszönöm



2018. ápr. 15. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nekem volt már igazán márkás nadrágom, és kínai is, és esküszöm a kínais sokkal kényelmesebb volt. Annyi igaz, hogy a márkás szebben volt kidolgozva.de ezen kívül semmi pluszt nem nyújtott.

Én pl előbb veszek meg egy 100% pamut alsóneműt mint egy Victoria secret márkájú nejlon csodát háromszor annyiért.

2018. ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Helyesírásból és fogalmazásból 1-es...


Azzal nem értek egyet, hogy az ár a minőség meghatározója. Sokszor csak a márkanevet fizeti meg az ember, nem a minőséget. A minőség pedig nem csak a kényelemre vonatkozik, rosszul gondolod. A minőségbe beletartozik az élethossz is. Hiszen az ember nem csak azért vesz nevesebb nadrágot, hogy kényelmesebben érezze magát, hanem azért, mert naívan bízik abban, hogy mivel egy márkás cuccról van szó, tovább bírja/minőségibb mint egy olcsó változata.

(Megjegyzés: nem létezik olyan, hogy kínai turkáló. Van kínai áruház és van turkáló)

A magyar ember pedig nem teheti meg, hogy 40 ezerért vesz egy nadrágot ami ugyanannyit bír ki mint egy kínai, mert csórók vagyunk. Kínai is lehet kényelmes, és ha töredéke egy nagy névvel felcímkézett vacakkal, akkor minek adjon ki többet érte (ha meg is teheti, de ismétlem, a magyar emberek nagyon kis rétege képes drága cuccokat venni)

Van jó és rossz minőség, van márkanév és vannak nevesincs ruhák. A vásárló meg majd eldönti, hogy megéri-e 20.000ért venni egy olyan fehér pólót aminek a mellkasán villog egy bazinagy "Levi's" felirat és szétfoszlik néhány mosás után, vagy megveszi ugyanazt a minőséget 890 ft-ért a New Yorkerben...

Mégegy példa, próbáltam 22000 ftos adidas cipőt és inkább 8000ért vettem egy Graceland-est, mert talán többet is kibír mint az a 3 csíkos márkás cipellő és ugyanolyan kényelmes volt.

2018. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Ki az a "ti"? Mert hogy én nem, az fix.
2018. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem te hibbant vagy kérdező
2018. ápr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A minőség valamilyen szinten meghatározza az élethosszt. Persze nem ez az egyetlen, ami meghatározza. Ez nem ilyen fekete-fehér.


Most én kérdezek: Téged miért zavar, ha valaki mást hisz, mint te? És miért gondolod, hogy ezért, hogy ki kell oktatnod a népet kéretlenül?

2018. ápr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*- 1 db hogy
2018. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös.

Azért zavar mert sokan mondják nekem "minek ilyen drágán úgy is hamar tönkremegy" és én nem győzöm magyarázni az emberek nek hogy miért.


Az emberek tudatlanok, és vakok ezen a téren.

Ja valaki meg tud győzni az ellentettjéről akkor én voltam a vak évekig. :)

2018. ápr. 15. 22:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Úristen, emberek megkérdezik, miért vásárolsz drága holmikat, neked el kell mondanod. Megáll az ész. Szörnyű. De rossz neked.
2018. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem igazad van kérdező, én egyetértek veled, de a magyarok nagy része sajnos ezt sosem fogja felfogni...
2018. ápr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont idén ment tönkre az új 40 ezres márkás csizmám pár hónap alatt. Tél végére elô kellett vennem a tavalyelôtti 12ezres Deichmann-os csizmámat, ami még mindig jó állapotban volt. Ennyit az ár-érték arányról...
2018. ápr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!