Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nézik le...

Magyarországon miért nézik le a munkásosztályt? Ez valami posztkommunista beidegződés?

Figyelt kérdés
Nyugaton pl senki nem röhögött ki még amiatt hogy munkás vagyok, a magyar ismerőseim meg mindig vörösre nevetik magukat azon hogy mekis dolgozó vagyok /voltam.
2015. okt. 13. 16:48
1 2
 1/20 TamásTóth ***** válasza:
51%
Csak neked van kisebbségi komplexusod, mert munkás vagy és csak tengödsz az életedben, ezért gondolod, hogy lenéznek az emberek. Én személy szerint nem nézem le a munkásiokat, ne általánosítsunk. Mindenhol vannak emberek, akik lenézik a másikat, legyen az akár azért mert meleg, vagy munkás, vagy más szinű a böre. Csak az foglalkozik az ilyenekkel, aki valamiért fogékony a "lenézésre" (valamilyen komplexusa van)
2015. okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Jaaaaa, te vagy a 'sef fiu' meg a 'mekis fiu', ujabb nick-en regisztralva?


Tudod teged azert rohognek ki, mert meg a mekihez is keves voltal. Hozongeni, masokat mocskolni, zsigerbol irigykedni, a 'nyugatot' isteniteni az nagyon megy, dolgozni viszont utalsz, es azt kepzeled hogy a mosogatoi melodat szazezrekkel kene megfizetni, mert annyira megerdemled. Hat nem, nem erdemled, mert a te munkadat egy majom is meg tudna csinalni, vagy egy kozepesen fejlett mosogatogep. Nem a 'munkasosztaly' van lenezve, hanem te.

2015. okt. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%

Első, ne haragudj, de nem egészen így van. Számos ismerősöm van, aki ügyvéd, jogász, pénzeszsák :D és bizony keményen éreztetik az emberrel, hogy én csak takarító vagyok - simán lenéznek. Nem tudják (később igen), hogy takarító vállalkozó vagyok, nem tudják, hogy spanyol középfokú nyelvvizsgám van, s még számos más végzettségem, nem tudják, hogy mivel életemben számos remek foglalkozásom volt, így a gyereknevelés miatt MAGAM VÁLASZTOTTAM a takarítást -egyszerűen csak csípőből lenéznek (hallanád néha, miket mondanak - persze ez nem engem, hanem őket minősíti).


De nem kell messzire menni, itt a gyakorin is rendszeresen lehúzzák az embert, ha nem azt tanácsolja, hogy felsőfokú végzettsége legyen, hanem tanuljon szakmát.

Ha akarod, be is linkelem Neked, hol vagyok lehúzva emiatt

2015. okt. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"Hat nem, nem erdemled, mert a te munkadat egy majom is meg tudna csinalni, "


tehát a munkámért nem jár élhető fizetés mert viszonylag egszerű munka.


VIlágos.


Meglesz még ennek a melós kinevetésnek, megvetésnek a böjtje...


A melós le fog csapni rátok.

2015. okt. 13. 17:19
 5/20 anonim ***** válasza:

"Nyugaton pl senki nem röhögött ki még amiatt hogy munkás vagyok,"


Nem azt mondtad hogy nem kellesz a nőknek mert munkás vagy?


Amúgy meg, senki nem azért néz le, mert mosogatsz vagy burgert sütsz, hanem a stílusod, kisugárzásod miatt. Mert negatív kisugárzású, állandóan nyavajgó, céltalan férfiakat egy nő sem szereti. Hidd el, tudom miről beszélek. Amíg nem találtam meg önmagam, 0 önbizalmam volt, addig nem kellettem senkinek, lenézve éreztem magam. Most hogy tudom mit akarok, közel vagyok a céljaimhoz, teljesen pozitívan látom a világot, és ezt mások is megérzik, nemcsak én. Amíg nem bírod/akarod felfogni a világ működését, addig kár neked bármit írni, mert egy beteg lelkületű ember vagy. Ezen változtatni csak te magad tudnál, ha akarnál, de nem teszed, csak írogatod a napi x számú kérdést ugyanabban a témában, meg iszol. Így nem mész semmire sem az életben.

2015. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Inkább kezeltesd magad egy pszichológussal mint hogy okádod ide folyamatosan a kérdéseidet, hogy mennyire frusztrált az életed...
2015. okt. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

#3: Egyáltalán nem lenézve a szakmád, azért ez: "itt a gyakorin is rendszeresen lehúzzák az embert, ha nem azt tanácsolja, hogy felsőfokú végzettsége legyen, hanem tanuljon szakmá" kicsit bajos.


Ha van rá lehetőség, miért korlátoznád le a lehetőségeid a "több (ezesetben fizikai) munkáért kevesebb pénz" opcióra?

2015. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 TamásTóth ***** válasza:
#3-as azért, mert te tudsz mutatni olyan példát, ahol lenézik, azért nem kell általánosítani. A világon mindenhol vannak emberek, akik lenézik a másikat bármilyen oknál fogva, ez nem magyar sajátosság. Mindenhol vannak bunkó emberek, akik semmibe se veszik a másikat. Ettől még a többség nem ilyen, csak ezek a leghangosabbak mindig.
2015. okt. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

"Ha van rá lehetőség, miért korlátoznád le a lehetőségeid a "több (ezesetben fizikai) munkáért kevesebb pénz" opcióra?"


??? Merthogy?

Bocs, de ez is egy sztereotípia: ma a szakemberek egyáltalán nem keresnek rosszul: lakatosok, víz-gáz,fűtésszerelők, mosógépszerelő, esztergályos, stb. Egyszerűen azért, mert nincs. Sőt, most már ott tartunk hogy ismerőseim panaszkodnak - miután az én teljesítőképességem is véges - hogy nem kapnak normális takarítót. Mert aki rendesen dolgozik, az full tele van munkával.


Az igaz, hogy sokat dolgozok néha , de jelen pillanatban - HÁLA ISTENNEK!- adó és rezsi ( össz 100 ezer ft) kifizetése után marad nettó 100 ezrem . Mindezt legálisan, mindenről számlát adva - mert szeretek nyugodtan aludni :-) Nem érzem, hogy kevés lenne ez a pénz - sajnos sokan dolgoznak ennél lényegesen kevesebb pénzért (bolti eladók, stb.)

2015. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
12%

"Nem tudják (később igen), hogy takarító vállalkozó vagyok, nem tudják, hogy spanyol középfokú nyelvvizsgám van, s még számos más végzettségem"


"Az igaz, hogy sokat dolgozok néha , de jelen pillanatban - HÁLA ISTENNEK!- adó és rezsi ( össz 100 ezer ft) kifizetése után marad nettó 100 ezrem ."


Huu, mekkora ubermajer vallalkozo vagy! :D

2015. okt. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!