Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy teljesen más ruhavásárlási habitusom van, mint nekik, és hagyjanak úgy öltözködni, ahogy szeretném?

Figyelt kérdés

Anno volt száznál is több ruhadarabom, de azoknak a 90%-át ki kellett szanálni, mert volt egy nagy súlyveszteségem.

Most alig van olyan ruha, amit magaménak tudhatok, és tényleg illik a személyiségemhez, kötődő hozzá.

A ruhavásárlás általában úgy szokott történni, hogy a szüleim egy évszakban egyszer benyögik, hogy: “Akkor most elmegyünk ruhákat vásárolni erre a szezonra.” Ez pedig általában a megyeszékhelyi kis béna plázát fedi le, ahol egyrészt alig van olyan üzlet, amit hajlandó lennék egy fillérrel is támogatni, másrészt ezek azok az alkalmak, amikor szinte semmi nincs, ami igazán tetszene. Mind ez a tipikus gagyi Instagram-ribi öltözet, ami 1 hónap után már használhatatlan.

Ekkor persze el kezdenek veszekedni velem, hogy: “Akkor is kell valami!”, így pedig egy csomó olyan unalmas basic ruhát kell betennem a kosárba, amire annyira nincs is szükségem, nem is az az “első látásra szerelem” darab.


Ugyanakkor van egy csomó külföldi, megbízható, magas minőségű oldal, ahonnan az összes kortársak rendelget. Jól is néznek ki a ruhák, abszolút az én stílusom lenne, nem utolsó sorban pedig nem is drága, de a szüleim nem engedik meg, hogy onnan rendeljek.

Tudom, ez óriási röhej, de 19 éves vagyok. Tudom, ilyenkor már mindenki a pasijával él, talán már dolgozik, de én még tanuló vagyok, és még egy jó pár évig az leszek.

Álandóan attól rettegnek, hogy “Leszívja a kártyát”, vagy letudják annyival, hogy van elég ruhám, hordják azokat. 😑

Nekem az ilyen vásárlási mód jóval kényelmesebb lenne, így pedig megkímélném magamat attól, hogy van egy csomó ruhám...amiknek semmi köze hozzám.



2018. máj. 29. 12:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

*állandóan

Bocsi, autocorrect.

2018. máj. 29. 12:39
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz diákmunkát vállalni, simán rendelhetsz magadnak ruhákat, és nem szólhatnak bele. Végül is nagykorú vagy, és a saját pénzeddel azt csinálsz, amit akarsz.
2018. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Nincs saját kártyád?

Kérd el a szüleidtől a ruhákra szánt pénzt és utána egyedül vásárolj olyan üzletben, ahol szeretnél, vagy rendelj netről. Bár nekem a netes rendelésekről nincs túl jó tapasztalatom :D Általában nem úgy néznek ki a ruhák, mint ahogyan látszik :D

2018. máj. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Metionin ***** válasza:
100%
No para, nálunk az ment hogy amíg ők tartanak el, azt veszem fel amit ők vesznek. Kb. anyám kiment a piacra (nélkülem), megvett minden xart, hazahozta és ennyi. 10-ből egy esetben nem volt rám nagy az adott ruha de mindig azt hajtogatta, hogy ez így jó mert ha növök is jó lesz. 12 éves koromtól nem nőttem de ez neki nem tűnt fel, ha meg szólok akkor beverik az arcom, szóval bölcsen kussoltam és jártam a 2 számmal nagyobb ruhákban. Nem beszélve arról hogy többnyire undorító színük és mintájuk volt. Ilyen helyzetben az egyetlen megoldás ha szerzel magadnak pénzt és abból veszel olyan ruhát ami neked tetszik. Én 16 évesen kaptam ösztöndíjat és abból vettem életemben először méretben is megfelelő ruhákat. Te már 19 vagy, simán elmehetsz dolgozni. Dolgozol nyáron egy hónapot és egy csomó ruha kijön belőle.
2018. máj. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Van kártyád? Kérd el a szüleidtől azt a pénzt amit neked ruhákra szánnának, rakd fel a számládra, vagy menj el diákmunkázni ha nem adnak.
2018. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Először azt akartam írni hogy ha nem tetszik menj el dolgozni. Aztán elolvastam a részletezést, így az előbbi gondolatomért már nem pontoznak le. Majd most ezért: Anyádék ostobák. Gyanítom, hogy a foglalkozásuk nem agysebész.


Ami a fő baj: Akkor akarnak "RÁD ÁLDOZNI" (időt, pénzt, fáradtságot) amikor nincs jobb dolguk. Nem tisztelik az individumodat. Nem fogják fel, hogy az istálóból kialakított suttyó boltban nem lehet ruházkodni. Még egy budapesti boltba is el kell menni többször h az ember TALÁLJON valamit. Mert találni kell sajna. Elszabott groteszk , műszálas kínai szeméttel van tele minden.


Én pasi vagyok, nem vagyok meleg, nincsenek extra igényeim, és tisztességes, férfias (európai) ember alakom van. Sokszor jöttem ki úgy boltokból, hogy 1db rendes pólót sem találtam. Szarszabásúak, és műszálasak. Persze rá van írva: 100% cotton. Hogy dögölné meg bőrgombában, aki ilyeneket ráhazudik a cimkére!


Nekem sokáig anyukám vásárolt. Kisvárosi piacon. De nekem ügyes anyukám van, többnyire jó cuccokat hozott.

2018. máj. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem agysebészek, viszont anyám pedagógus, apám pedig vállalkozó. 😁

Tehát szó sincs arról, hogy a leggagyibb cuccokkal akarják kiszúrni a szememet, inkább arról, hogy képtelenek elfogadni, hogy én semmit nem találok a H&M jellegű boltokban, amiket ki nem álljatok.

Ha már veszek egy ruhát, azt minimum (!!!) évekig szeretném hordani, és nem egy hónapig.

Fogalmuk sincs, hogy milyen stílusba öltözködnék szívesen, de ugyanakkor arról sem, hogy mi számít totál gáznak a korosztályomban öltözködés terén.

2018. máj. 29. 14:27
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az agysebész dologgal nem arra céloztam, hogy rosszul keresnének! Ha ez jött le, akkor nagyon félreértettél!


A pedagógus szülőnek MINDIG van kisgyereke. Akkor is, ha 60 éves (a gyerek). Remélem ezt érted.

2018. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az pedig egy másik téma, hogy nincs hétköznapi stílusom. 😄

Persze, figyelemmel kísérem az aktuális divatot, de csak azokat az elemeket mazsolázom ki belőle, ami tényleg tetszik, és nem tucat.

A stílusommat kissé elegánsnak, nőiesnek, de egyben alternatívnak írnám le.

Amikor pedig a Kardashian család, és az egyéb modellek diktálják a divatot, tényleg nehéz ilyen jellegű dolgokat találni egy lakossági ruhaüzletben.

2018. máj. 29. 14:41
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnállak hogy ilyen maradiak a szüleid... nem kapsz zsebpénzt? Esetleg szülinapra/névnapra? Kérj egy nagyobb összeget hogy vásárolni szeretnél aztán menj be a bankba saját kártyát csináltatni. Ha ezt nem értik meg akkor valami gond van a fejükben, jobb esetben egy 14 éves is már egyedül vásárol meg rendelget
2018. máj. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!