Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért öltözködnek ennyire...

Miért öltözködnek ennyire kevesen nőiesen a fiatalok közül?

Figyelt kérdés
Mostanában azt látom, hogy a lányoknak csak nagyon kis része az aki tényleg nőiesen öltözködik, a többiek csak tucat cuccokban járkálnak. Elhiszem, hogy sokkal kényelmesebb a tornacipő, kevésbé elegáns viselet stb. de amikor meglátok egy jólöltözött elegáns megjelenésű nőt tűsarkúban stb. akkor leesik az állam és szerintem nem csak nekem. Itt nem a magamutogató közönséges öltözködésre gondolok, aki kirak mindent, hanem a szép stílusos öltözködésre ami igazából takar mindent, de mégis pont passzol a testhez, szűk nem lógós ruhák, rendezett haj, ízléses smink stb. Egyetemen például ahogy észrevettem kb 10ből 1 lány aki ad magára, a többiekre pedig mintha rádobtak volna néhány random h&m ruhát. Szinte csak 30 feletti nőknél találkozom olyanokkal akik tényleg adnak is magukra és a megjelenésre, akik nem azt veszik amit mások, hanem saját egyéni ízlésük van, kifinomultak és elegánsak, igényesek. Miért van ez, miközben sokan fél életüket a plázákban töltik és imádnak költekezni mégsem látszik eredmény? 24F

2018. jún. 23. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Én nem ezt tapasztalom, mondjuk a szoknyát kevésbé szeretik, de többnyire nőiesen öltöznek, a kényelem fontosabb, nem csak magassarkúban, szoknyában érzik nőiesnek magukat. A férfiak sokkal egysíkúbban öltöznek, a nőknél én nagyobb variációt látok, mint a férfiaknál, sokan hétről hétre ugyan abban vannak. Igaz nőknél is előfordul, de folyton a boltokban vásárolnak, jobban váltogatják a szettjeiket,mint a pasik.
2018. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
hát szerintem nincs igazad, igen sok nőies lányt ismerek
2018. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Van akiknek a munkája megköveteli a nőies viseletet, a többiek pedig miért rittyentenék ki magukat suliba, utcára? Én csak akkor öltözöm picit nőiesebben, ha megyek valahova (mozi, étterem, stb...).
2018. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Van fogalmad róla, milyen érzés egész nap tűsarkúban lenni? :'D Egyébként én rengeteg csinosan öltözködő lányt szoktam látni.
2018. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Mi van akkor, ha ők másképpen definiálják a nőiesség fogalmát? :) Hisz tudod, nem vagyunk egyformák - szerencsére. Mindenki úgy öltözködik, ahogyan szeretne.
2018. jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%

Én adok a megjelenésemre, foglalkozom a külsőmmel, de nem feltétlenül mondanám, hogy nőies vagyok. Viszont egyáltalán nem vagyok tucat, elég egyedi stílusom van.

Egyébként, ha neked az olyan nők tetszenek, akiket leírtál, akkor ismerkedj velük, "nézd" őket. Beszélsz itt egyéni ízlésről, miközben elvárnád, hogy mindenki úgy nézzen ki, ahogy neked tetszik. Miért kellene bárkinek is neked megfelelnie? Amúgy sem mindenkinek tetszik az elegáns stílus.

2018. jún. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Hát ha csak attól érezném magamat nőiesnek, hogy minden nap tűsarkúban és elegáns egyberuhában mászkálok az utcán, akkor már rég felvágtam volna az ereimet... Szóval egyrészt az én véleményem szerint nem ezen múlik a nőiesség. Másrészt pedig nem különösebben érdekel, hogy idegenek mit gondolnak rólam, a külsőmről (az pedig pláne nem foglalkoztatott sosem, hogy nem tudom milyen egyedi legyek...nekem az pont elég egyedi, hogy azt veszem meg és azt húzom fel, ami tetszik és nem vágyom rá, hogy bármivel is kitűnjek a tömegből).


Szimpla hétköznapokon is rendezetten megyek ki az utcára, megcsinálom a sminkemet, a hajamat, használok parfümöt, általában ékszert is hordok és normális, szép, tiszta, egymáshoz illő ruhákat viselek. Nem gondolnám, hogy egy nadrág pl. farmer és egy póló/ing/blúz és egy lapos talpú cipő (legyen az tornacipő, balerina, szandál vagy egy vászoncipő) annyira slampos, igénytelen vagy csúnya lenne...szerintem így is lehet jól és igényesen kinézni. Valamint, ami nálam még egy fontos szempont az a praktikusság és a kényelem. Lehet, hogy szebb egy csinos ruha és egy magassarkú, de eszembe nem jutna felvenni egy átlagos napon, amikor sokat sétálok, lépcsőzök és rohangálok a buszra/vonatra, ahol az emberek még pluszban meg is taposnak, retkesek az ülések, a korlátok. Nekem nem hiányzik az, hogy pl. nagy siettségemben kitörjem a bokámat a repedezett járdákon vagy a csúszós lépcsőfokonon, összemocskoljam vagy kiszakítsam a ruhámat/cipőmet és dobhassam ki, ha esetleg nem lehet kitisztítani/helyrehozni és még lehetne sorolni... Az igényességhez szerintem az is hozzátartozik, hogy az ember tudjon alkalomhoz illően felöltözni, megjelenni és ez nem csak azt jelenti, hogy pl. egy bálban ne melegítőben jelenj meg, hanem azt is, hogy a kisboltba ne estélyiben menj bevásárolni.

2018. jún. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
98%

ha suliba megyek mégis minek vennék fel magassarkút, meg minek öltözzek ki?

az elegáns ruha pedig nem kényelmes, és amilyen nőkről te beszélsz valószínűleg a munkahelyből adódóan öltözködnek így, mert elvárják tőlük, vagy tetszeni kell az ügyfélnek, megengedhetik, mert irodában dolgoznak stb.

"ad magára" pfff, suliba mi a túróért kéne kirittyentenie magát valakinek, hogy aztán ott rohadjon meg a ruhájában a három órás előadáson, csak azért, hogy bámulhasd... én se pasizni járok egyetemre, leginkább senki nem azért megy oda :D

ja és elég gáz, ha azt gondolod, hogy a magassarkútól lesz valaki nőies, egyébként is egészségtelen állandóan azt hordani

bocsi, de eléggé irritál a kérdésed :(

2018. jún. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a tornacipős, bő pólós, farmeros csajok jönnek be. Akik inkább 'lazábbak'. Vagy akik alternatív stílusúak, rockerek, gothok stb. A tűsarkús 'nőies' pcsáktól ki tudnék futni a világból. De ami legjobban zavar az a magamutogató rbancok, és sajnos sok van belőlük, egyetemen is:( Sminket utálom.

Érdekes ízlésed lehet, mert amúgy en sok 'nőiesen' öltözködő nőt látok, vagy legalábbis is amit leírtál, nem ritka.

2018. jún. 24. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%

És akkor mivan?


Én sem veszek magas sarkút, meg vágom magam tiptopba... hagyjuk már, szoknya, tornacipő, ujjatlan felső.


Vagy rövidgatya-top, farmer, stb., mert úgy kényelmes.

2018. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!