Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Gimis lányok! Milyen stílusú...

Gimis lányok! Milyen stílusú ruhákat hordtok suliba és milyen táskát? Sminkeltek? Milyen ruha/smink márkákat használok?

Figyelt kérdés
Most megyek gimibe és szeretnék igényes lenni, és ötletet meríteni.

2018. jún. 27. 11:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Szia!


Én szeretek a suliban kényelmesen, visszafogottan, de azért csinosan öltözködni. Kerülöm a miniszoknyákat és a "p.csamutogatós" shortokat. Nem tudom neked mit jelent az "igényes", de ha rám hallgatsz akkor nem veszel fel tűsarkút, kosztümöt és hasonló ruhákat. Tényleg elegánsak és felnőttesek, de azért 8 órán át nem túl kényelmes, a magassarkú pedig nem tesz jót a lábadnak. Én szeretem télen az elegánsabb csizmákat, nyáron a topánkákat.


A táskám egy normális hátizsák. Szeretem, mert minden belefér és a hátamra is fel tudom venni, ellentétben egy kézitáskával. Ez is kényelmi szempontból előnyösebb. Mármint gondolj bele, hogy minden nap benne lesz minimum 1-2-3 könyv, füzetek, tízórai, víz, pipere cuccok, ezek együtt elég nehezek tudnak lenni.

Sminkelni nem nagyon szoktam, legfeljebb egy kis szempillaspirál. Csak alapozót használok napi szinten. Csak különlegesebb alkalmakkor festem ki magamat jobban.

Márkákban sem vagyok válogatós, az egyik irányelvem, hogy nem a márka a fontos, hanem a minőség és az ár. Úgyhogy nem tudok konkrét márkát mondani, a legkülönbözőbb üzletekből vannak a ruháim és a sminkjeim.


Nem tudom mennyire volt hasznos a válaszom, de remélem segítettem egy kicsit. :)


18/L

2018. jún. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
92%

Én táskának hátizsákot használok (Herschel heritage, fekete). Az osztályunkban csak 1 lány van aki kézi táskával jár, de azt nem ajánlom mert alig fér bele 2 füzetnél több. A ruha személytől függ. Én általában farmert és pólót/ujjatlant vagy esetleg egy csinosabb felsőt veszek fel hozzá. Melegebb időbben szoknyát szoktam hordani. A ruha márkája mindegy, azt általában ugyse nézi senki. Sminknek csak szempillaspirált és esetleg szájfényt használok.

Persze ez azért iskolától is függ. Nálunk a lányok tényleg csak szempillaspirált és szájfényt használnak, mást nem. Más iskolában viszont agyon sminkelik magukat a lányok.

15L

2018. jún. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld kéz mindkettőtöknek!
2018. jún. 27. 12:35
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

Nekem is egy sima hátizsákom van, szerintem nem éri meg a kézitáska, mert alig fér bele valami, ráadásul sokkal kényelmetlenebb is. Az öltözködésem inkább elegáns, lányos. Sokat hordok szoknyát és inget, a blézereket meg imádom.😁 Többnyire csak szempillaspirált és szájfényt használok (indokolt esetben korrektort), alkalmakra még pluszba szemhéjtus/szemhéjpúder. Bár nálunk 35 főből 28 fiú, őket meg úgysem érdekli és nem is tűnik szerintem fel nekik a smink (főleg, hogy nem vakolat). 🤣 Szerintem járj úgy, ahogy neked kényelmes és olyan ruhákat hordj, amik tetszenek.

2018. jún. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Idén végeztem, művészetiben mondjuk, szóval ott elég lazák voltak.

Mivel tényleg 8-13 órát bent voltam egy nap, többnyire olyanban mentem, amiben tudok feküdni, guggolni, mászni ha kell, lyukasórában jól estek a szundik. Rövidebb napokon, vagy amikor magamnak megrövidítettem, akkor pedig pólóruhák. Nálunk a sneakereknek volt nagy kultúrája, a legtöbben fehér Niket vagy Reebokot hordtak (én is:D) illetve Marten'st.

Igazából aktuális divatnak megfelelően, de kényelmesen, mondjuk egy fekete culotte nagyon jó alapdarab meleg időre, viszonylag időtlen darab, egy sima pólóval is tökéletes, pl. ugyan abban a gatyóban mentem stúdiózni és érettségizni is.

Sminkelni sminkeltem szinte minden nap, BB krém, korrektor, szemöldök, szempilla, esetleg rúzs, volt, hogy csak rúzs, hogy ne érezzem meztelennek az arcomat, mikor nem volt időm rá.

Ne legyenek túl nagy elvárásaid amúgy, nem olyan lesz, mint a Mean Girlsben.

2018. jún. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval, valóban nem kell stílust váltani csak a gimi miatt, mert egy idő után úgyis visszaállsz az általad megszokottra (tapasztalatból mondom). Én személy szerint a H&M-be és a Bershka-ba szeretek vásárolni, tudom hogy sokan nincsenek jó véleménnyel ezekről a boltokról, viszont én szoktam találni jó ruhákat nem olyan drágán. Ha már márkákról van szó, van néhány Nike felsőm, nadrágom (Premier Outletben lehet a legjobb áron beszerezni eredetien). Azonban ezekre nem igazán fordítok hangsúlyt, ami viszont nekem nagyon fontos, az az, hogy a cipőm lehetőleg legyen márkás, mert sajnos nagyon kellemetlen tud lenni hogyha kiszakad. Kedvenc cipőmárkáim a Vans, Lacoste, Adidas. (Tudom, ezek nem a legolcsóbbak, viszont a minőségük miatt több évig hordhatod, és ezeket is beszerezhetek a Premier Outletben). Táskám már két éve egy Heavy Tools márkájú hátizsák. A nevéből adodóan iszonyatosan strapabíró, két év alatt semmi szakadás, helyéből kijött cérna sincs, pedig vannak napok amikor 8 órára kell pakolnom. A Bershkára visszatérve, nagyon ajánlom az ottani farmernadrágok kipróbálását, én ott találtam meg életemben először azt a skinny farmert, ami tökéletesen felveszi az alakomat, és olyan kényelmes hogy még aludnék is benne. :) Remélem tudtam segíteni :) 16/L
2018. jún. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a laza/cool stílus követője vagyok 😃 általában farmert és egy laza (gyakran vállledobós) pólót hordok, dorkóval. Táskának egy sima fekete műbőrhátizsákom van amit egy vállon szoktam hordani. Sminknek csak a szemöldökömet rajzolom át, szempillaspirál és ha kell alapozó/korrektor. A gyengeségem a körmöm. Ugyan körmöshöz nem járok, de az idő 90%ába fekete körmöm van. Nyáron kicsit énis átmegyek csajosba, gyakran hordok combközépig érő ruhát és szandált. A rövidnadrágot nem szeretem, mert nagyon előnytelen, alapból se túl szép a lábam, mert ami súlyfeleslegem van az mind combon. Amúgy ha nem kúrvásan öltözök és vakolod ki magad fél méter vastagan akkor jó vagy 😅 és a helyedben óvakodnék a 90`es és 2000es évek stílustól, mert az nem túl csinos😂
2018. jún. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rengeteget segítettetek.
2018. júl. 1. 00:21
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
én fiú vagyok általában guesst, niket, calvin kleint, Ralph lauren szoktam. Stílus hypeveast, elegáns, néha keverem a kettőt, tehát galléros pólót simán felveszem melegítővel és egy sneakerrel. Igényességed am nem feltétlen csak a ruháidon látszik, az meg hogy milyen márka amúgy senkit sem érdekel legallábis itt ahol élek. Magyarban már sokan irigyek és szánalmasak, jó magyar szokás.
2018. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor gimis voltam egyvállas táskát használtam.

Alapjába véve szerettem csini ruhákba lenni, de fontos, h kényelmes is legyen, hiszen 8-10 órát abban kell lenned. Túl kihívó nem voltam, inkább azt mondanám, h visszafogottan nőies stílust követtem gimis koromban. Ha szoknya volt rajtam, harisnyát is vettem hozzá az időjárásnak megfelelő vastagsággal. Bár vékony harisnyából célszerű egy tartalékot is elrakni, mert a sulis székek (nálunk fábol volt az ülőlapja) nagyon gyilkolják a vékony harisnyákat, és tök ciki lyukas, vagy felszaladt harisnyában lenni.

Én csak cipőből veszek márkásat. Melltartót és bugyit pedig minőségi (nem feltétlen márkás), darabokat vettem, mert az olcsó kínaisok nem kényelmesek, rosszabb az amyaguk, ehhez képest nem sokkal olcsóbbak a jobb minőségűelnél. A többi ruhánál mindegy volt, h milyen. Viszonylag gyakran cserélgettem a ruháimat, voltak olyan darabok, amiket csak 1-2x hordtam, így kár lett volna márkásat venni.

Sminkelni nem nagyon sminkeltem, főleg szemceruzát, és szempilla spirált használtam, illetve olykor-olykor, ha sok pattanás volt a felyemen, akkor egy kis alapozót. Meg néha használtam szájfényt is, de azt nem rendszeresen.

A körmeimmel viszont sokat foglalkoztam. Általában ki volt festve, hetente többször is átfestettem. Akkoriban még nem volt ekkora divat körmöshöz járni, így többnyire magunknak csináltuk. Volt, h valami lazább órán is inkább a körmömet csináltam. Vagy épp a padtársamét.. :D A lábbujjaimon is festettem a körmeimet, bár ez legtöbbször nem látszott, mert ritkán mentem szandiba, vagy nyitott cipőben suliba...


Amúgy szerintem, tök mindegy milyen cuccokban, sminkben mész gimibe, nem az a lényeg. Hanem az, h minél természetesebb, lazább legyél. Hidd el, bármilyen stílust is képviselsz, találsz hozzá olyan osztály-, évfolyamtársat, aki "hozzád illő". Nálunk pl még a bakancsos, láncos, orrkarikás punk csaj sem maradt barátok nélkül.... Szerintem az sokkal rosszabb, ha olyan dolgokat veszel fel, csinálsz meg, amiktől nem vagy saját magad. Akkor csak feszengeni fogsz, nem leszel felszabadult, és természetes. Már pedig ez az ami számít, h természetes, felszabadult, laza legyél a suliban pozitív kisugárzással. Márpedig ez csak akkor áll fent, ha magadat tudod adni, és nem játszod meg magad, nem erőltetsz magadra olyan cuccokat amikben nem érzed magad, csak azért, h másoknak megfelelj. Magadnak felelj meg, a többi majd jön magától. Amúgy sem lehet mindenkinek megfelelni, bármit csinálsz is, mindig lesznek majd olyanok, akik kritizálnak, piszkálnak, de erre nem az a megoldás, h megpróbálsz ellenne tenni (sokszor nem is lehet ez ellen tenni), hanem az, h ezeket a személyeket amennyire csak lehet kizárod az életedből (nyilván, ha egy osztályba jártok, teljesen nem lehet senkit kizárni), és azokra koncentrálsz, akik úgy fogadnak el, amilyen vagy....

Sok sikert a gimihez! :)

2018. júl. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!