Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg semmi értelme úgy...

Tényleg semmi értelme úgy felvenni egy stílust, ha nincs mögötte ''történet'', hogy az illetőnek az a stílusa?

Figyelt kérdés

Például ha valaki gót az egyből sátánista,bús komor,depressziós?Nem lehet az,hogy valaki egyszerűen nem érzi jól magát színes ruhákban,és ha lányról van szó a sötétebb sminket szereti?Vagy akinek a grunge jön be,az tetszik.Annak kötelező grunge zenét is hallgatni?És itt most nem arra gondolok,hogy valaki azt mondja magáról,hogy vérbeli metálos és amit metál ismer az ''HIGHWAY TO HEEEEL!'' és itt ki is fújt az illető tudása,de ennek ellenére metálosan öltözködik és együtteses pulcsikat hord.


A lényeg:Ha fel szeretnék venni egy stílust annak megfelelően kell viselkednem(pl. gótoknak ÁLLÍTÓLAG nem szabad mosolyogniuk) és olyan zenét is kell hallgatnom?Nem lehet az,hogy csak az öltözködési stílusomat változtatom,de az életfelfogásomat és zenei kedvenceimet nem?



2018. júl. 5. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Azt csinalsz amit akarsz. Ha te ugy szeretnel oltozni mint egy got es tudom is en high school musicalt akarsz hallgatni akkor tedd azt, senkinek semmi koze hozza h te mit csinalsz, elobb utobb ugyus megszokjak
2018. júl. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan beszűkült barmok, akik szerint igen, és az igazi, trú rocker vagy deszkás az ilyen és ilyen és ilyen. Sztem amíg vkinek tetszenek az adott dolgok, és nemcsak divatból csinálja, addig oké. Illetve ha vmit nem ért a ruhán (feliratot, zenekarnevet, jelképet), nézzen utána, mielőtt felveszi, mert az tényleg gáz sztem, ha életében nem hallott a zenekarról, de felveszi, mert szte szép/cukcsi.
2018. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem gót hanem goth

Bocsi de ezen mindig fennakadok


Amúgy a gothok nem sátánisták. A Wicca vagy az anubisz hit (vagy mi) áll közel hozzájuk. Csak nagyon kevés köztük a tényleges sátánista.

Sőt sok ateista is van közöttük vagy éppen keresztény.


És igen szerintem pózerség úgy gothnak vallani magadat ha nem is hallgatsz gothic rockot (vagy bármilyen goth stílusba tartozó zenét) vagy legalább gothic metalt.


Amúgy a goth nem csak egy öltözködési stílus hanem egy nagyon szerteágazó szubkultúra. Saját zeneiséggel, vizuális nyelvel, irodalommal és öltözködéssel.

Ja és egyáltalán nem depresszívek a gothok.

Legalábbis szerintem ugyanolyan arányban vannak köztük depresszív vagy melankólikus lelkületű emberek mint a mainstream kultúrába tartozók között. Inkább talán több köztük az introveltált ember


Szerintem ugyan ez igaz a grunge vagy alter metalra is.

Amúgy amit ma grunge öltözködésként ismersz na annak köze sincs az egészhez mert a grunge eredetileg csak egy zenei stílus volt. Egy alműfaj a metalon belül. Csak mostanában kreáltak hozzá valami öltözködési stílus jellegűt.

Régen azok akik grunge zenét hallgattak pont a divat ellen voltak. Azt vettek fel amit csak akartak és telibe fosták a divatot. Szánalmas, hogy ma pont ebből lett divat.



Ja és az ACDC nem is metal hanem hard rock


Az is ciki szerintem ha valaki az általad leírtak szerint vallja magát metalosnak



Szerintem ne eröltess magadra semmit sem.

Öltözködj úgy ahogyan csak jól esik de ne legyél pózer


Azért kamuból ne hordj bandás polót mert az nagyon gáz.


És nem kell magadra aggatni semmilyen cimkét sem

Nem is kell megjátszani magadat mert attól is pózer szagúvá válik a dolog.


Mert attól nem goth valaki, hogy feketében jár és sötét sminkje van.


És nem is grunge attól még, hogy elvont 90-es évekbeli ruhákat hord.


Egy bandás polótól sem lesz metalhead valaki.


Legyél önmagad. Ilyen egyszerű :)

2018. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3 Bocsi magyarosan akartam írni.Én sem gondolom azt a gótokról,hogy mindegyik egy depressziós sátánista.Úgy értem,hogy ezzel pecsételik meg őket.


Mindekinek ment a zöld pacsi szerintem akkor maradok az eddigi grunge féle stílusomnál :D

2018. júl. 5. 19:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, minden szubkultúrával kapcsolatban vannak előitéletek. De ezek csak álltalánosításból és félreértésekből fakadnak.
2018. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vitatom, hogy sokaknak fontos az, hogy ez a kettő (mármint a zenei ízlés, és mögötte az általad történetnek nevezett, kívülről például az öltözködésben megnyilvánuló dolog) összevágjon, tehát mondjuk egy goth ruházkodású egyén legyen tisztában a háttérrel valamilyen szinten. Egy bizonyos szintig simán el is tudom ezt fogadni, de az ehhez való görcsös ragaszkodást már nem. De tényleg nem arra gondolok, hogy attól a zenekartól egy számon kívül más nem tud említeni, ami a pólójára/pulóverére rá van írva. A normális deszkás cuccok például utcára is teljesen jók, lazák, kényelmesek, miért nem hordhatná az is, aki nem ül sokat BMX-en, vagy nem áll sokat deszkán. Az acélos bakancsok közül meg inkább a fekete bakancs + fehér fűző, illetve a punk modellek kapcsolódnak szorosabban szubkultúrákhoz, illetve ezek kívül párat bizonyos stílusokhoz szoktak kötni. Ezzel persze nem akarok általánosítani, csak arra próbálok kilyukadni, hogy például valami élénk színű bakancshoz sokan mások is jól fel tudnak öltözni.


Lényeg a lényeg, hogy egyes öltözködési stílusokhoz igenis hozzátartozik szorosan a történet is (életszemlélet például), míg másoknál szerintem kicsit lazábban fogható ez a dolog.

2018. júl. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te elég rossz szögből közelíted meg a témát. Kezdjük ott hogy a sátánizmus nem feltétlenül rossz dolog. Én magam is LaVey féle sátánista vagyok és mi semmi olyat nem művelünk amit a sztereotípiák mutatnak. Ha grunge vagy akkor meg legalább megvan az a szabadság hogy nem kell ahhoz kicsípni magadat hogy boldog legyél,hacsak nem a tumblr-ről szedett kamugrunge mozgalomra gondolsz aminek köze sincs a névadójához. A metalheadek azért hordanak bandás cuccokat hogy "kimutassák" hogy milyen a zenei ízlésük, a nyominger pózerek meg csak menőzni próbálnak azokkal. De komolyan mi értelme van annak hogy felveszel egy pólót ami egy olyan "dolgot" ábrázol amihez semmi közöd? Vegyél fel amit akarsz, csak akkor ne mondd azt hogy pl.Goth vagy, hanem azt hogy CSAK ÚGY ÖLTÖZKÖDSZ, különben személyesen foglak megdobálni száraz macskas z a r r a l! :3 A tényeket pedig NE sztereotípiákra alapozd hanem nézz utána a dolgoknak, mert mikor leírtad hogy a Gothoknak nem szabad mosolyognia akkor "megcsináltam" az évszázad facepalmját. Ha pedig továbbra is ilyen marhaságokra alapozol mindent ami a szubkultúrákkal kapcsolatos akkor mindenki pózernek tekint majd amit gondolom te se szeretnél. Tudod te egyáltalán a szubkultúra jelentését? Pont az a lényege hogy nem csak arról szól hogy hogyan öltözködsz,ott van még a jellegzetes zenei ízlés és a világnézet. Tehát hangsúlyozom, attól még hogy úgy öltözködsz nem leszel tagja a szubkúltúrának. Csak gondolj bele:Attól még hogy farsangon beöltözöl farkasnak nem leszel az!
2018. júl. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 D-Mano válasza:
100%
Öltözködj úgy, ahogy csak kedved tartja. Csak megerősíteni tudom, amiket eddig írtak: Ha az öltözködésed kapcsolódik egy szubkultúrához, akkor azért ismerd meg kicsit, hogy az a szubkultúra miről is szól valójában, te akár követed azt a szubkultúrát, akár nem. És tartsd tiszteletben, hogy csak akkor vegyél fel bandás pólót, ha ismered, szereted azt az együttest, mert sokan vannak, akiknek ez számít.
2018. júl. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak az szokott felidegesíteni, ha valaki felvesz egy együtteses pólót, de a banda egyetlen zeneszámát sem tudja megnevezni. Persze, Kardashianék óta ez menő, de egy hatalmas képmutatás. Olyan bandás pólókat hordj, aminek a zenéjét hallgatod is, ezen kívül meg hordj, amit akarsz.

De ha már megtetszik egy stílus, legalább egy kicsit kutass a szubkultúra és a mögötte álló értékrendszer után, hátha még meg is tetszik.

2018. júl. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lux morulus ***** válasza:
64%

Az, hogy a ruha teszi az embert,az hül©eség.


Én például kék, piros, fekete, citromsárga, esetleg fekete, zöld cuccokban járok.

Nem vagyok sem depis, sem búskomor. Szóval sem a hallgatott zene, sem a ruha nem tesz senkis semmivé. Csak a beolvadni akaró, gyenge pudingok hiszik ezt. A csordába akarok tartozni fajták.


Vegyél föl olyan ruhát, és hallgass olyan zenét amilyet akarsz. Nem attól leszel az aki vagy.



Ja és az ACDC nem hard rock, hanem azt mondják, hogy a legkeményebb boogie-boogie zenakar.

A metál hammerban volt...gondolom ők csak tudják.

2018. júl. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!