Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A karóránál fontos hogy az...

A karóránál fontos hogy az ember státuszát tükrözze az óra márkája és ára, vagy elég ha jól néz ki?

Figyelt kérdés
2018. dec. 27. 22:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem igenis fontos az óra márkája, főleg férfiaknál. Sokan manapság tényleg a sok hulladék divat vackokat veszik mert “szépek”. Viszont abban igazuk van az embereknek, hogy egyre kevesebben vannak akik “adnak magukra” és a megjelenésükre, valószínűleg innen és az iskola hiányából adódik az is hogy olyan jól fogynak ezek divatsz@rok... és még büszkék is rá.

Persze léteznek még olyanok akik szeretik az órákat, vagy gyűjtők vagy stb...


Amit meg valamelyik előző válaszoló írt hogy mostanság a gazdagabbak is Smartwatchokat hordanak, szerintem nem teljesen igaz.

Viszont az hogy megtalálhatóak a Smartwatchok egy komolyabb óragyűjtenényben is az igaz.


Off:

Óragyűjtő vagyok, több milliókat érő gyűjteménnyel ( mindenféle márkából ).

Szinte minden nap a Rolex Submariner Date-emet hordom, mégis 3 Smartwatchom is van (Apple Watch Series 3,4 és Huawei Smarwatch) és mégse “nyomógombos” telefonom van.. hanem egy iPhone XS Max ... tehát..

2018. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
46%

7-es, szerintem kicsit rápörögtél a témára. Egy járművet, vagy egy tv-t nem igazán lehet egy karórához hasonlítani. Egy "átlag" embernek (értem ez alatt, hogy nem óragyűjtő, hozzáértő) bizony tökmindegy a funkciójában, hogy milyen óra, mert az Avonos is pont ugyanolyan pontosan mutatja az időt, mint a Rolex.

Különböznek az emberek, és a prioritások is. Van, aki karórára hajlandó nagyobb pénzt áldozni, más meg másra. Én tökéletesen elégedett vagyok a párezer forintos óráimmal, szépek, mutatják az időt, van belőlük több, mindig az alkalomhoz vagy az aktuális szettemhez illőt veszek fel. Ennyi fontos számomra, ezért nem adnék ki egy karóráért százezreket, inkább elköltöm azt a pénzt egy nyaralásra például.

2018. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
41%

Naná!


Mi másért viselik a pasik ha nem rongyrázásért?

Ma órára nincs is szükség az idő állása miatt mert ott van mindenki kezében a telefon mintha az tartaná őket életben...


F/42

2018. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
60%

#12, rendben van, és most miről szeretnél minket meggyőzni egy órás kérdésnél? Hogy nincs szükség órára, vagy lehet venni 2000 Ft-ért is órát, minek kiadni rá 200.000 Ft-ot?


Amúgy nem az órát hasonlítottam járműhöz vagy TV-hez, hanem a te felfogásodat tettem át más példába. Mert valakinek az autó annyit jelent, hogy A-ból B-be elviszi, legyen olcsó az autó, a benzin, az alkatrész, nem kell bele semmi csak menjen. A TV ugyanez, bekapcs, műsor néz. Parfüm szintén, legyen illatos, és kalap. És vannak nomád túrázó emberek, akik szétkaminózzák a világot, mert nekik úgy jó.


Ezzel nem azt mondom, hogy igénytelenek, mert eleve úgy kezdtem az #5-ös gondolatomat, hogy "Ez nagyon hozzáállás, életvitel kérdése."


Csak te azt sugallod, hogy milyen felesleges kiadás egy drága óra, miközben egy 2000 Ft-os is megmutatja az időt.


Szóval kár ezt firtatni, mert te is belátod, hogy "Különböznek az emberek, és a prioritások is." Neked nem éri meg, inkább elmész nyaralni, másnak meg megéri, mert jó érzéssel tölti el, hogy van, a társadalmi rétege miatt, stb.


Csak mondjuk akinek van egy 300.000 Ft-os órája, az nyaralni is elmegy még ugyanabban az évben, kétszer annyiért. :)

2018. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
52%

Nem akarok senkit meggyőzni semmiről, az alapkérdésre válaszoltam, és utána a hozzám intézett kérdésekre is. A lényeg annyi, hogy szerintem az emberek többségének nem annyira számít a másik ember megítélésében az, hogy milyen órája van. Én így gondolom, ez az én véleményem, nem muszáj velem egyetérteni.

A társadalmi rétegekről még hosszan lehetne vitázni egyébként, mert szerintem nem feltétlenül az igazán gazdag, felsőbb rétegre jellemző az órával, vagy bármilyen márkás cuccal való villogás, ha megnézed hogy a leggazdagabb emberek miben járnak, nem feltétlenül jellemző rájuk a hatalmas márka-logó, inkább a letisztultabb, puritánabb stílust képviselik.

Inkább a Vajna Timi féle hirtelen-pénzesekre jellemző hogy óriási logós Gucci pulcsiban repkednek a macskájukkal, vagy pl ott van a 12 milkás órás saját lábas királylány, szóval ha erről a társadalmi rétegről beszélsz, ott valóban nagyon fontos kérdés lehet ez.

2018. dec. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Nem állást foglalva senki mellett,valóban megerősíthetem abban az előttem szólót,hogy például Bill Gates egy 50 dolcsis casiot hord

[link]


Míg mondjuk a hazai celeb bortánykeltő C.gny lakatos Brendon egy fél millás Tag Heuert.

Ennyit a státuszról amit a karóra jelent.

Persze ettől eltekintve várom továbbra is a kérdéseket:)

2018. dec. 29. 01:19
 17/24 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok...*Válaszokat.
2018. dec. 29. 01:19
 18/24 anonim ***** válasza:
52%

"A kérdező kommentje:


Nem állást foglalva senki mellett,valóban megerősíthetem abban az előttem szólót,hogy például Bill Gates egy 50 dolcsis casiot hord


[link]


Míg mondjuk a hazai celeb bortánykeltő C.gny lakatos Brendon egy fél millás Tag Heuert.


Ennyit a státuszról amit a karóra jelent.


Persze ettől eltekintve várom továbbra is a kérdéseket:)"



Azért ez 2 véglet!


Bill Gates már megteheti. Brendon meg akkor is senki marad, ha 50M-es órát hord.


Számomra az óra a szint jelképe egy emberen, nem a hitelre vett kocsi, vagy a szintén hiteles ház. Pláne nem a részletes Ájfon33Xgold.

2018. dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy többen, a kérdezővel együtt csak a celebvilágig láttok el, mint státusz, vagy társadalmi réteg. De ennél jóval többen vannak a "névtelen" gazdagok, a felsőbb rétegek. Én ő rájuk gondolok, mint társadalmi réteg, nem pedig Vajna Timiékre meg a nem tudom kikre.


Bill Gates, oké, de ő meg annyira a tengely, a véglet túloldalra, hogy az már hihetetlen. Annyi pénze van, hogy simán megtehet egy ilyet, mert úgyis tudja jól mindenki róla, hogy az egész Rolex céget felvásárolhatná, nem hogy 1db Rolexet.

2018. dec. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
76%

Bill Gates az élő példa arra, hogy akinek tényleg van esze és önbizalma, az sz*rik a státusszimbólumokra. Mert valójában a státusszimbólumok olyan embereknek valók, akikben megvan az a bizonyos ostoba megfelelési kényszer. Hiába tanult, és kőgazdag valaki. Ebben a körben mindenki egy picit ostoba. Bár erről senki sem tehet igazán, ez kialakult, kilépni belőle nyilván szinte lehetetlen, meghát aki benne van, az nem is olyan fajta, aki ki akarna.


Autónál nem mindegy, mennyibe kerül. Tv-nél sem mindegy mennyibe kerül. Cipőnél szintén nem mindegy. Ezeknél mind-mind fontos a minőség. De óránál??? Könyörgöm. :'D Az idő az, amit manapság egy négyszetméteren belül 5 eszközről meg tudsz nezni. Szóval igen, az órának ez az egy szerepe maradt. A villogás.

2018. dec. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!