Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Túlzás havonta ruhát venni?

Túlzás havonta ruhát venni?

Figyelt kérdés

Mármint nem úgy értve, hogy havonta egy kisebb vagyont elkölteni és/vagy majdhogynem teljes ruhatárat újítani, hanem minden hónapban beszerezni valami apróságot, nem egyszerre megvenni mindent évszakváltáskor.


Tehát minden hónapban szigorúan csak egy ruhadarab, mondjuk egyik hónapban egy melltartó, a másikban egy pár cipő, a harmadikban egy farmer, a negyedikben egy sál....


2018. dec. 28. 15:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Csak mert sokaktól hallani (itt az oldalon is) "értelmes ember nem vesz havonta ruhákat"
2018. dec. 28. 15:59
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ. Ha már van hat farmered, akkor túlzás még egyet venni, akkor is, ha már eltelt egy év a legutolsó farmervásárlás óta. Ha viszont épp kifogytál melltartóból, akkor normális, ha hármat veszel egyszerre.
2018. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Ez rengeteg mindentől függ. Mennyit keresel? Mennyit költesz el ruhákra egy-egy ilyen alkalommal, és lenne-e ennek a pénznek jobb helye? Hordod is a megvásárolt darabokat, vagy csak kétszer felveszed és utána megy a szekrénybe porosodni?

Ha egyedülálló minimálbéres anyaként a felvágott minőségén és a gyerek osztálykirándulásán spórolod meg a sokadik tizenötezer forintos felsőt amit egyszer hordasz, akkor túlzás.

Ha bőségesen kijön minden a fizetésedből amire költened kell és még marad is, és a maradékból veszel valami apróságot amit tényleg szívesen hordasz, akkor nem az.

2018. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Ha megteheted, akkor szerintem nincs vele baj. :)
2018. dec. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem havi 1 új cucc nem sok. Az egy év alatt 12 dolog. És ebben téli-nyári, cipő, melltartó, nadrág, pulcsi is benne van.


Még kevés is ennyi.

2018. dec. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent beleveszel, még kevés is. Fehérnemű éves csere minimum 10 bugyi 10 zokni. Plusz manapság a legtöbb termék nem tartós, pl ha kifogsz valamit ami két mosás után bolyhos akkor kénytelen vagy újat venni. A farmerjeim másfél évnél tovább sose bírják.
2018. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Nekem ez így kényszeres vásárlásnak tűnik. Vagy nagyon rossz minőségű dolgokat vásárolsz, hogy ilyen sűrűn kell valamiből új, vagy rosszul kombinálható dolgokat veszel, vagy végképp nincs szükséged új cuccokra.
2018. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem örülne a párom,ha havonta csak 1 új ruhát vennék.Szerintem nem túlzás.Mindegy,hogy évszak váltáskor veszel 30db ruhát vagy havonta 1-1et.
2018. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Dehogy túlzás. Volt egy időszakom, amikor heti 3x-4x vettem valami újat, na az túlzás, végén bűntudatom is volt, így mostanában visszaveszek és inkább félrerakom a pénzt értelmesebb dologra (utazásra).
2018. dec. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Én minden hónapban veszek valamit a ruhatáramba, és általában nem 1-2 dolgot. Dolgozom, ha tetszik valami miért ne venném meg.
2018. dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!