Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek ha turkálóban...

Szerintetek ha turkálóban vagy használtan vesz valaki szőrmét vagy egyéb állati eredetű ruhát, azzal is támogatja az állatok "kínzását"?

Figyelt kérdés
A véleményetekre vagyok csupán kíváncsi, kérlek ne menjetek/menjünk egymás torkának. Csak arra gondoltam, hogyha valaki mindenáron szeretne ilyen terméket hordani valamiért, akkor a használt termékek vásárlásával nem támogatja, hogy még több ilyet gyártsanak.

2019. jan. 21. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem mem.van ami tetszik?
2019. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem de, támogatja.

Mivel viseli így gyártó/forgalmazó azt látja van rá kereslet. Ebben a tekintetben szerintem mindenki, aki az online térben létezik influencernek minősíthető.

Rólam volt egy kép, amin nagymamàm régi (még szovjet időkből való) szőrméjében vagyok egy havas mezőn. Egy fotós ismerősöm ötlete volt a fotósorozat. 200 ember követi kb instagramon és mégis amerikai, angol és orosz szőrmés üzletek oldalai is megkeresték, hogy felhasználhatjàk-e a képet. Őket nem az érdekelte, hogy èn hordom-e rendszeresen azt a darabot, eredeti vagy mű, használt darab volt-e. Csak reklámot làttak benne. Ez egy hètköznapi emberekben is lètező tulajdonság. Ők csak azt látják, hogy te szőrmèt/egyéb “luxus” darabot viselsz és ha az mű is, akkor is növelheted az igényt az eredetire.

2019. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
A páromnak van pár szép bundája de az állatvédők inzultációi miatt nem hordja őket. F
2019. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

jó kérdés. mézd, ha nem veszed meg a turkálóban, géprongy lesz belőle előbb-utóbb. de még akkor is, ha a boltban nem veszed meg. de a gyárak ettől még legyártják a következőt is.

én a koleszban már nutellát sem ehetek, mert a szobatársam folyamatban hisztizik, hogy jajj, megölöm az orángutánokat, mert kivágják őket a pálmaolajért. tudom, de ha nem veszem meg a nutellát, akkor hó végén beszedik a polcról és bezúzzák, akkor meg már majdnem mindegy. a cég ígyis-úgyis legyártja a kövi adagot.

igazából az a közös mindkét témában, hogy mi, közemberek tehetetlenek vagyunk, és rohadtul nem fogjuk meghatni a világpiacot. egy egységes, eu-s importtilalom már lehet, hogy elgondolkoztatná, ez sajna nem az a téma, ahol sok kicsi sokra megy, ezt a nagypolitikának kéne megoldania.

amúgy ja, vicces, anyunak van egy rókabundája, vagy harminc éve örökölte egy nagynénitől... profi szabás, elsőrendű szőrme, meleg, csodaszép, de kb 10 éve áll a szekrényben, és várja a sorát. pedig mostmár mindegy szerencsétlen rókáknak, akár hordhatnánk is,de nem, mert mindenki hisztis.

szóval szerintem nem "támogatja az álllatkínzást", de magyarázd el ezt a többieknek.

2019. jan. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi véleményeket! Várom még!


Én turkálóban vettem alpakagyapjú tartalmú pulóvert, később láttam meg, hogy milyen kínok árán jutnak hozzá, sose hallottam róla, és ott meg se néztem az bevarrt címkét. Nem fogja senki se tudni, csak én - az épp elég. Ezért gondolkodom, hogy mit kéne tennem vele ezek után, mennyire van ez rendben.

2019. jan. 21. 17:42
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Simán felvenném.Kit érdekel ha kínlódnak.
2019. jan. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: ez is egy vélemény.


Sok rosszat teszünk az állatvilággal és a környezettel, nullára nem lehet csökkenteni, de bizonyos brutális dolgokat, amik elkerülhetőek, el kellene kerülni.

2019. jan. 21. 17:45
 8/14 anonim ***** válasza:
23%

nézd, az összes természetes alapanyagú ruha "szenvedést okoz" valamilyen formában az élővilágnak.

másik opció: hordhatsz full műanyagot, az még rosszabbat tesz a környezetednek.

vagy lehetsz nudista, az meg elég rosszat tesz neked, mert nehéz kimozdulni, és különben is, hideg van.

a döntés a tied.

2019. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem az sem támogatja az állatok kínzását, aki vadonatújan veszi.


Azt meg a sötétzöld állatvédők úgysem fogják tudni, hogy te azt újan vagy használtan vetted-e

2019. jan. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Erdekes kerdes. En alapvetoen nem vennek szormet, mert nem akarom tamogatni a szormefarmokat. Viszont hordok borcipot, borkabatot, tehat maris ugyanazt teszem. De szamomra nem megfelelo es nem tartos ternativa egy fel evig tarto mubor cipo, mig egy bor bakancsot 5-6 evig is elhordok.

Raadasul van egy hobbim, eloszerepjatekozom, es a kozepkorias fantasy hangulatu jatekokhoz kornyezetbe illo anyagokat kell hasznalni. Igy szuksegem van gyapjura, borre, sot, akar szormere. Viszont igyekszem ezekez second handkent beszerezni, igy legalabb nem vesz karba, nem dobjak ki. Raadasul nekem nagyon fontosak a ruhak es kiegeszitok, amiket keszitek, mind a szivemhez no, igy probalom ezeket a dolgokat odaadassal es tisztelettel kezelni, tortenetet es jelentest kapnak.

Van egy vegan ismerosom, egyszer o hozott nekem egy nyakba-vallra valk rokapremet. Azt mondta, orokolte egy idos rokontol, igy kidobni nem lenne szive, igy inkabb elhozta nekem, hogy hasznaljam fel vakamelyik kosztumomhoz, ahogy o fogalmazott, adjak uj eletet neki. Az egyik kedvenc karakterem jelmezenek a resze lett, es mindig szeretettel simogazom meg, ha a kezembe akad a szekrenyben.

2019. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!