Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan állíthatnám le magam,...

Hogyan állíthatnám le magam, hogy ne vegyek több ruhát?

Figyelt kérdés
tele van 3 NAGY szekrényem, és ezek csak a téli ruhák, minden héten veszek 2-3 darabot, inkább a kaján spórolok. Mit tegyek??? Ideges vagyok ha nem vásárolhatok.
2019. jan. 27. 02:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Első lépésként is átneznem a ruhatáram, mi az amit hordok mi az amit nem. Ami egy fél éve nem volt rajtad azt vagy eladod vagy elajándékozod, de kirakod a szekrényből mindenképp. Lehet, hogy az is baj, hogy nincs egy rendes alapruhatárad, amit normalisan lehet kombinálni. Ha az meg van utána már lehet nem akarsz mindig újakat.

Ugyanakkor ez koránt sem biztos, hogy megoldás. A kényszeres vásárlás ugyanolyan szenvedélybetegség/ függőség mint a dohanyzas vagy az alkohol. Sok esetben ennek lelki okai vannak és az ember valamilyen űrt próbál pótolni a lelkében a sok megvásárolt darabbal. Ha átgondolod mi lehet a baj érdemes felkeresni egy pszichológust, mert az ilyen kényszertevékenységeknek is meglesznek a hatásai a későbbiekben.

2019. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van egy-két app ahova feltöltheted vagy megkeresheted a saját ruháidhoz hasonló darabokat, és csinálhatsz összeállításokat. Nekem ez sokat segít, mert így nem vásárolok, azonban ha végig nézem látom, hogy mondjuk egy fehér kardigán sok mindenhez jó lenne.


Mivel imádom a ruhákat próbálgatni, így sokszor a saját szekrényem darabjait próbálgatom, rákeresek hasonló ruhákra pinteresten, kipróbálom, hogy valami olyat párosítok, amit addig nem, ettől mindig új érzésem van.


Nem rég írtam ki én is egy hasonló kérdést, és azóta visszafogtam magam, rájöttem, hogy az öltözködés és ruhák iránti rajongásomat más dolgokkal is le tudom vezetni, mint a vásárlás - például az előző kettő.

De hasznos még az is, ha listát írsz, mi az amire szükséged van, és nem veszel olyat, amire nincs.


Különben nagy élmény főzéshez hozzávalókat venni - már ha valaki szeret főzni :) és kipróbálgatni. Kis inger meg izgalom, aztán nem megy kárba, csak ügyesedsz.



+ van csomó ember, aki ezt csinálja, amit te, és egy részük folyamatosan lefotózgatja őket, és árulja, ha ez nem okoz gondot, akkor vesztesz rajta pár ezer forintot, de cserébe cserélődik folyamatosan a ruhatárad.

2019. jan. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez betegség és mar orvosoltam a problémámat. ::)) nekem is ugyan ez volt, vennem kellett valamit, mindegy hogy mit csak költsék v mire.

Mára már 10 bol szelektálok és azt veszem meg amit 100% ban hordani fogok.

Muszáj mert ez rengeteg pénz, akkor jottem erre ra mikor, megvettem egy x-dolgot és úgy dobtam ki hogy 1-2 szer vagy egyszer sem

volt rajtam.

Kiváncsi vagyok hogy sikerül , írj ha gondolod.

Kérlek.

F.

2019. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem van egy olyan szabályom, hogy az a ruha amit 4 hónapig nem vettem fel és semmi extra alkalomhoz köthető (pl. Ünnepi, házassági stb). Akkor meg kell válnom tőle, 7 napon belül. Legalábbis amikor erre a tényre fény derül. (kéthetente érdemes átfutni hogy milyen ruháid vannak). Ugyanis 120 ruhadarab ami ha egyszerre többet (pl: kettőt) veszel fel aki 240-et is jelenhet, ami még mindig RENGETEG. De ha valamit, felső, nadrág stb nem vettél fel 120 napig. Válj meg tőle! Ez megoldja a 3 szekrényes ruha problémát. Önmagában a vásárlással nincs baj. Inkább erre költs, mint a dohányzásra, alkoholra, (ne adj isten tudatmódosító szerekre). Viszont hasznosabb dolgokon gondolkodj el, ha sok ruhapenzt sporolsz össze egy utazásra is összejönne hamar. És ha ezt megtudod állni, jutalmazd meg magad azzal, hogy külföldön is veszel 1 2 ruhadarabot én szeretem, mivel külföldön sokszor másfajta stílus van. A pszichológus is segíthet, de sajnos olyan drága, hogy még mindig jobban jársz ha havonta azt a 40ezret ruhákra költöd. Ha van iskola vagy munkahelyi ''ingyenes'' pszichológus keresd fel őt, ez egy teljesen átlagos pszichológiai eset, amire ha megkapod a választ, letudsz vele majd állni, de az is előfordulhat, hogy egyáltalán nem túlzás, főleg ha rajongsz a divat után. Erre ott fény derülne.
2019. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!