Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek nincsenek irreális...

Szerintetek nincsenek irreálisan elméretezve a plázás üzletek ruhadarabjai? Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Sok ilyen agyonhájpolt "márka" boltokban megfigyeltem, hogy szinte gyerekméreteket árulnak, felnőtt méretekkel címkézve.

Tele vannak ilyen XXS, XS és S méretekkel. Oké, léteznek extrém alacsony, már már anorexiás lányok, de szerintem a többség még mindig normál méretekkel, esetleg súlyfelesleggel rendelkezik. De a gond ott kezdődik, hogy a fent említett méretek, kb egy óvodás, vagy egy alsó tagozatos kislányra mennének rá. Múltkor a new yorkerben találtam (tél közepén) egy XXS-es haspólót ami egy pár hónapos babára ment volna rá (nem nem volt sztreccses anyagú)

Nagy ritkaság ha az ember talál M, L vagy XL-es ruhát, de ezek is olyan abnormálisan kicsik.

Amin igazán kiakadtam, hogy a H&M-ben az egyébként 40-42es méretemre a 46osnak titulált farmernadrág a térdemig jött volna fel. És mielőtt valaki betámadna hogy biztos kövér vagyok és nem ismerem a méreteim, nem így van. Mások szájából is hallottam már ezekben az üzletekben hogy csúnyán elvannak méretezve a ruhák.

A tallyba is egyszer bementem és azt hittem hogy eddig tévedésben éltem, és az valójában egy gyerekbolt...


2019. febr. 5. 08:29
1 2 3
 11/27 Metionin ***** válasza:
91%
Össze-vissza vannak. Nem a beleírt méretet kell nézni hanem hogy jó-e. De amúgy az XS-XXS méretek közt max 1-2 centi a különbség. Én azzal vagyok mostanában megáldva hogy a pólók mind ilyen T szabásúak, nem karcsúsítottak és az xs-es hiába jó vállban meg hosszban ha szélességre bő.
2019. febr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Neked problémáid vannak a szövegértéssel :D Nincs problémám a kis méretű ruhákkal vagy az alacsony és vékony lányokkal.

Te meg írd azt a naplódba hogy ma is fotelharcoltál egy jót ;)

A többieknek meg köszönöm az értelmes választ

2019. febr. 5. 20:36
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Én elég vékony vagyok, és nekem meg pont az a bajom, hogy minden nagy rám. A felsők jók szoktak lenni, Tally Weijlben és társaiban XS-es felsőt veszek, meg mindenhol a legkisebbet. Azt igazából könnyen találok, de a nadrágok... A H&Mben már fel sem próbálom őket, mert megnézem a 32-est, és úristen ez mekkora...amikor elhatároztam hogy én igenis fogok ott találni farmert és mindenféle fazont bevittem magammal, hogy valami csak jó lesz...hát konkrétan nem maradtak rajtam, vagy 10 centivel elálltak a derekamtól. Sőt, minden boltban ez a bajom, pedig nem vagyok "anorexiás". A Promodban, Springfieldben, stb. Camaïeu meg valami borzalmas. New Yorkert nem tudom, oda nem járok.

Az Orsay ami még nekem nagyon durva, de neked jó lehet.

A legkisebb méret még felsőkből is lóg rajtam. Nadrágból a legkisebbe kétszer beleférek. Összesen egy csíkos zakót sikerült ott múltkor találnom, ami háromnegyedes ujjú de nekem nyilván hosszabb, és olyan kicsit oversize hatású rajtam. :D szóval ott rám nagyon nagyok a ruhák. Oké, hogy azt nem az én korosztályomra gyártják, de nem hiszem el hogy nincs olyan középkorú nő aki alacsony és vékony.

Szóval szerintem a Tallys ruhák abszolút nem kicsik, rám pont azok jók. Viszont neked akkor az Orsayt ajánlom.

2019. febr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
26%
Hát az a helyzet, hogy normál 165-170 centis lányok is (de a még magasabbak is) ténylegesen is ilyen kisiskolás lány méretű ruhákban járnak. Meg lehet nézni: a kabátkájuk a hátközépig érnek, gyakorlatilag csak hónaljmelegítők, középen össze se tudnák gombolni. A "nagy"kabát is sokszor popsi közepén véget ér, emiatt övvonal (és öv) kb a cicik alatt. A gatya tüdőig felrántva, ezért tök kicsi a körmérete felül, alul meg gyakran 25-30 centi szünet a bokánál. Pólócskák, amiknek kb 5 centi hosszú az ujja 25 helyett és a gatyáig sem ér le (vagyis manapság de, mert tüdőgatya van és abba beletűrik).
2019. febr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes, H&M-ben 36-os nadrág és farmer jó rám, másból mindenből XS vagy S kell; Zaraban is XS-S vagyok, és nem vagyok túl vékony, sőt. Van rajtam 2-3 kiló felesleg. 170 cm, 60 kg. Szerintem közel sem vagyok anorexiás.

Többi fast fashion márkát nem szeretem, azok már túl gagyik, így nem tudom mekkora kell.

2019. febr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
85%
Előző vagyok, egyébként szerintem is gáz, hogy a vékony lányokat leanorexiásozod, és az is elég probléma, hogy ezzel szemben szerinted a súlyfelesleg teljesen normális. Nem, nem az, ez azért van, mert a magyarok sajnos elhízottak, és nem mozognak eleget. Szerintem pedig az S méret a “normális”, ha már itt tartunk.
2019. febr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Mindkettő benne van amiket eddig írtak.


Ahogy az egyik válaszoló is , azért kicsik mert tiniknek szánják. Vannak eleve tiniknek reklámozott kozmetikumok is. Az meg, hogy a pólók neked bővek derékban az a szabása, vagyis stílusa miatt van. Az nem bő csak direkt olyan fazon és ezeket évszakonként cserélgetik, hogy melyik cég mit hoz ki az idén. Egyik éveben az üzletek tele vannak pink cuccokkal, aztán kitalálnak mást és nem is nagyon kapsz pink ruhát. Pl férfi elegáns ingekben elve van a modern divat szerinti feszes stílus és van a klasszikus (slim fit, comfort fit). Legalábbis az üzleti ingek között. És van még a divat szerint változó most színes gombos, ami majd kifut.


Gondolom érted? Van lazább póló és stretch-esebb és hasikás és akármi. Ez simán divat kérdése, lehet tavaly nyáron egyik volt mindenhol, idén meg lesz más. Nem kereslet szerint alakul, hanem kínálat szerint. Ezt nevezik divat diktálásnak.


Meg panaszkodnak, hogy el vannak méretezve a ruhák. Tipp rá, de nem tudom. Lehet ez egy marketing próbálkozás, hogy több időt töltsenek az emberek a ruhaüzletekben. Mert bizony vannak rejtett fogások... :D


Én már eleve csak próbával veszem meg és kész pont. :)

2019. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 TappancsMancs ***** válasza:

Ja még valami. Ha példának a H&M-et vesszük, akkor látható, hogy egy márkán belül is vannak különféle trendjeik, stílusaik. Most nem tudom ott mennyire van külön részlegekben az üzletben, de a választékon ez látható. Van tinisebb, lezserebb, elegánsabb, meg a divat "marhaságok" és stb. Az oldalukon egy ilyen rendszerezés van és persze kérdés ez az üzletben, hogy jön ki. Szal ez is tovább árnyalja.



H&M / Női

Vásárlás koncepció szerint


Prémium minőség

Conscious – Fenntartható stílus

Trend

Modern Classic

L.O.G.G.

Partywear

2019. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
70%
Valószínűleg összedőlne a világ, ha ezek helyett az ostoba betűk helyett (L, XS, XXL stb) lemérnék és odaírnák a számokat (pl hossz és szélesség centiben). Az mindig ugyanakkora. Ahol meg számok vannak, jelenleg abban sincs köszönet, mert mi az istennyila az, hogy 36-os, vagy 42-es ? 36 mi ?
2019. febr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
^ Mellbőséget jelöli hüvelykben.
2019. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!