Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek nincsenek irreális...

Szerintetek nincsenek irreálisan elméretezve a plázás üzletek ruhadarabjai? Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Sok ilyen agyonhájpolt "márka" boltokban megfigyeltem, hogy szinte gyerekméreteket árulnak, felnőtt méretekkel címkézve.

Tele vannak ilyen XXS, XS és S méretekkel. Oké, léteznek extrém alacsony, már már anorexiás lányok, de szerintem a többség még mindig normál méretekkel, esetleg súlyfelesleggel rendelkezik. De a gond ott kezdődik, hogy a fent említett méretek, kb egy óvodás, vagy egy alsó tagozatos kislányra mennének rá. Múltkor a new yorkerben találtam (tél közepén) egy XXS-es haspólót ami egy pár hónapos babára ment volna rá (nem nem volt sztreccses anyagú)

Nagy ritkaság ha az ember talál M, L vagy XL-es ruhát, de ezek is olyan abnormálisan kicsik.

Amin igazán kiakadtam, hogy a H&M-ben az egyébként 40-42es méretemre a 46osnak titulált farmernadrág a térdemig jött volna fel. És mielőtt valaki betámadna hogy biztos kövér vagyok és nem ismerem a méreteim, nem így van. Mások szájából is hallottam már ezekben az üzletekben hogy csúnyán elvannak méretezve a ruhák.

A tallyba is egyszer bementem és azt hittem hogy eddig tévedésben éltem, és az valójában egy gyerekbolt...


2019. febr. 5. 08:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
29%
A nadrágon is ?
2019. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
67%
Nekem férfiként azt tűnt fel sokszor, hogy el vannak méretezve a fast fashion cuccok, főleg a nadrágok. Tehát ha megfogok két 44-es farmert és összemérem, nem ugyanakkora. De olyan is van, hogy már ránézésre látszik, hogy az nem az a méret, szerintem a címkét is összecserélik olykor.
2019. febr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

Nemrég voltam én is a new yorker-ben. Hiába tetszett xy nadrág, tök kicsi volt.

És de, el lehetnek méretezve. De ez annak köszönhető, hogy a plázacicák soványak, másrészt divat, harmadrészt "fogyáá máááár!" is pénzt termel, igaz máshol.

2019. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Egyszer cosmos city-ben láttam olyan terepmintás nadrágot, amire azt írták, hogy xl, de szerintem az s méretnek felet volna meg.(Esetleg vastag harisnya volt, vagy nem tudom, de alig nyúlt szerintem.)
2019. febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 TappancsMancs ***** válasza:
8%

A hüvelykre azt mondanám, hogy az Európai Unióban az SI mértékegység rendszert használjuk, így szerintem nincs se létjogosultsága se jogalapja a hüvelyknek, se a szintén furcsamód használatban lévő inch és coll méretezéseknek. Mondjuk ez a három kifejezés ugyanaz, más nyelveken, de akkor is... :)


Ne col-ozzunk már itt Európában. Az amerikaiak ha akarnak majd inch-eznek maguknak.

2019. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 TappancsMancs ***** válasza:
39%
Na ja és egyébként, ha cm-ben lenne és kellene feltüntetni a méreteket, az számonkérhető lenne fogyasztóvédelmi szempontból. Tehát meg is lenne oldva gyakorlatilag.
2019. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
64%

Anorexiás meg csontvékony aki S-es dolgokat hord?


170cm/57kg (nem sportolok) vagyok és szinte mindig S-t (34/36) hordok, pedig nem szeretem a rám szoruló dolgokat! Pl. pólóknál is

Egyedül pulcsiban szoktam M-est, mert imádom ha jó nagy rám :)

Egyetértek az egyik előző válaszolóval, S/M a normális méret. (kivéve ha valaki nagyon magas, pl 180cm magas barátnőmnek sokszor L-es dolgok kellenek a magassága miatt)

Persze az más ha valaki beteg, de az emberek nagy része tényleg csak lusta és túl sokat/egészségtelen dolgokat eszik...

2019. márc. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!