Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg teljesen eltűntek az...

Tényleg teljesen eltűntek az ilyen "régiesebb" külsejű lányok, vagy csak én keresgélek rossz helyen?

Figyelt kérdés

"Régiesebb" alatt azt értem, hogy nem átlagos mai tucat külseje van, viszont nem is túl elegáns, sznobos megjelenésű (ld. politikusok, ügyvédek, .stb), hanem valahol a 2 között: ízléses, nőies, hagyományos de mégis egyszerű, hordható, hétköznapokhoz illő ruhákat hord. Pl.: farmer helyett többször visel csinos rakott szoknyát vagy más kicsit bővebb fazonú, nem túlságosan magamutogató és nem túl feszülős (esetleg aranyos mintás) szoknyákat, hozzá egyszerű , de kellemes felső (szebb póló, vagy egyszerűbb, sima blúz) hidegebb időben egy kardigánnal vagy egy csinibb pulcsival, lábbeliként pedig szép, elegáns, de hétköznapra hordható (nem magassarkú!) cipő.

Bocs a hosszú írásért, de úgy tűnik számomra, hogy ilyen lány csak az álmaimban létezik, a valóságban nem, így aztán linkelni sem tudok róla képet, mert fogalmam sincs, hogyan keressek rá. Persze gondolom a legtöbben csak egyszerűen "nagyisnak" csúfolnának egy ilyen lányt, akkor meg miért is létezne? Végül is ki akarná, hogy mindenki folyton csak piszkálja? Gondolom úgy veszik, hogy nem ér annyit a dolog. Azzal az 1-2 sráccal akinek meg ő lenne az igazi, úgyse fog összefutni sajnos... Meg sejtem, hogy az ilyen "nagypapis" gondolkodású fiúkat mint én, szintén alaposan lenézik az átlagos lányok...



2019. febr. 15. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Ez csak egy szimplán elegánsabb stílus, 18-20 év alatt valóban nem túl jellemző, de egyetemeken (pláne a komolyabb habitusú embereket “összegyűjtő” szakokon, pl.tanár, orvosi, jog) már sokkal többször lehet látni.

Egyébként én is szoktam így öltözni 19 évesen, igaz, én hordok magassarkút és feszülősebb (de nem full mini) szoknyát is.

2019. febr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Volt egy ilyen csoporttársam az egyetemen. Elég vallásos meg nagy családból származott.

Ő tényleg olyanokat viselt amit írsz. Sokszor volt szoknyában, cipőből is nőiesebbeket hordott (ebből is tényleg hagyományosat nagyon kicsi sarok pántos), egyszer nem láttam sportcipőben.

Ugyan hordott farmert is, de el nem tudtam volna képzelni egy szakadt bokalengetős skinnyben, ahogy converseben vagy futócipőben sem. Kardigánokat hordott, nem kapucnis pulcsit. Sok ruhájáról tényleg az erős konzervatizmus és egy kicsit a régiesség sugárzott, és ezzel tűnt ki szerintem vagy volt különleges.

Szerette a népi, a kézzel készített dolgokat csomó ilyen cucca volt.

Személyiségre is kb olyan, mint amit a külsője elárult. Visszahúzódó, mégis nagyon céltudatos és rendkívül szorgalmas.

2019. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Kevés embert látok ilyen cuccokban az én korosztályomban, de én azt mondanám, hogy elsősorban azért, mert hétköznapokon nem praktikus és nem azért, mert pl. kinéznék vagy ilyesmi. Tényleg szép, csinos, elegáns, csak tényleg nem ez jellemző a fiatalabb korosztályra. Valakinek szimplán nem ilyen a stílusa, nem áll jól neki (pl. valakit eszméletlenül öregít) vagy nem szereti hordani vagy nem tudja. Nekem is tetszenek ezek a ruhák, de hétköznapokon általában farmer, póló/blúz, lapos talpú cipő (nem sportos, de nem is elegáns) van rajtam és nyilván, ha kell akkor valamilyen pulcsi vagy kabát. Az oka egyszerű: ez a legegyszerűbb, legkényelmesebb. Ha úgy indulna a reggelem, hogy csinosan felöltözök, szoknya, harisnya, blúz, szép cipő stb., a vállamra kapok egy könnyű kis táskát és 5 perc alatt átsétálok az egyetemre, majd utána vissza vagy mondjuk csak beülnék a kocsiba, akkor én is szívesen öltöznék így. Viszont vonatoznom kell, buszoznom kell, sokat kell gyalogolnom a hepehupás járdákon, fel a dombra, le a dombról és mindenhová sietni kell, hogy időben odaérjek, mindezt egy füzetekkel, könyvekkel, kajával, innivalóval stb. teli táskával, egy laptoptáskával és adott esetben egy több kilós utazótáskával.... Na most ilyenkor szívesebben veszek fel olyan cipőt, amiben ezt bírom, olyan ruhát ami nem akad el semmiben sem, nem gyűrődik és ilyenek, ahelyett, hogy pl. egymás után 3 harisnyát is szétszaggassak, mert pl. a buszon beleakadt valamibe amikor leültem vagy ilyesmi.
2019. febr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Idősek otthonában vannak ilyen lányok:)

Nem értem, mi a baj azzal, aki a mai divatnak megfelelően öltözik, haladni kell a korral.

2019. febr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szoktam hordani, inkabb retro mint nagyis, anyukámmal megvarjjuk amit szeretnék mert ugye nem igen kapni ilyesmiket boltokban, lehet nem is all jol egy dagin, de kenyelmes 20/L
2019. márc. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!