Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Sima, egyszerű női kardigán,...

Sima, egyszerű női kardigán, sok gombbal. Létezik ilyen szabás, amit direkt ilyenre csinálnak?

Figyelt kérdés

Felpróbáltam ma kettő kardigánt.

Az egyikről azt hittem, hogy egy számmal nagyobb kéne; a boltban talán 2 számmal nagyobb volt a következő, azt is fölpróbáltam.

És amikor begomboltam, ott akkor hullámzott a gombolás, kicsit szétfeszült. Ez volt a kisebbiknél. De a nagyobbiknál is, ami nem feszült rajtam; annak is hullámzott a gombsora; amikor fölpróbáltam. Na most van olyan kardigán, amit direkt így készítenek; ennyire szűk fazonra? Mert mondom egyébként, a nagyobbnál , ami bővebb volt rám picit; ott is hullámzott a gombsor, kiállt, elállt jobbra-balra; pedig azt ott simán be tudtam gombolni. Egyébként a másikat is könnyedén be tudtam gombolni; de annak látványosan elálltak , picit, mintha feszült volna szét az anyag. De a másikon is ilyen hullámzó volt, kiállt jobbra-balra; miután begomboltam.

Az eladó csaj azt mondta, hogy ez ilyen fazon. Ott a nagyobb méretnél látszódott is; mert , ha nem ilyen fazon volna; akkor mitől állt volna el a nagyobb is ugye... De a kisebb méretnél meg látványosan elállt. Alkatkiemelős, az rendben van; de szabad ennek így szétállnia begombolás után? Mert szűk fazon; de lehetséges, hogy nekem egy, vagy akár fél számmal (ha lenne olyan) nagyobb kellett volna. Egyébként nem szorított, kényelmes volt nagyon; csak kicsit tartottam tőle; hogy mi van, ha másnak is szemet szúrna, hogy a gomboknál kicsit eláll, kicsit ilyen feszülős lett. Na most ez van, akit zavarna? Vagy van egy ilyen divat/stílusirányzat? Vagy azért feszülnie még a kisebb/normál/átlag? méretben sem szabadna egy kardigán gombrészének? Vagy jó úgy is? Vagy pont egy leheletnyivel voltam husibb; mint a modell, akire tervezték? Mert a nagyobb méretnél ott is hullámzott, csak ott nem állt azért így szét.

Szóval létezik olyan fazon, amit direkt így gyártanak, hogy így szét feszül, mintha kisebb méret lenne; vagy ez a kisebb méret, és ebből mindenkinek eggyel nagyobb kell, vagy direkt ilyen szűk?

Nagyon jól állt rajtam amúgy; meg egyébként a többi részénél nem úgy tűnt, mintha szűk lenne; csak a gombsornál ott látványosan szétállt, pedig könnyedén be tudtam gombolni. Ez valami kötött elasztán/pamut-cucc volt , nagyon jó minőségű anyag. Szóval tipikusan amilyen kardigánt magad elé képzelsz.


Előre is köszönöm



2019. febr. 15. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán elcseszték és az anyag nem gombokhoz van tervezve.

Nekem játszósnadrágom van ilyen. Jogging valami keverékanyagból, tipikus farmer szabás csak az anyaga puha. A gombnál, cipzárnál annyira szétáll, hogy utcára vállalhatatlan.

2019. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez reálisnak tűnik. Én is igaznak vélem ezt a feltételezést:) Köszönöm, ment a zöld:)
2019. febr. 15. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!